Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

Care poate descrie cum e dupa o moarte clinica?

Postări Recomandate

hai mai scrieeee!!!!! in fine eu am lesinat o data... eram la gradinita o asteptam pe mama sa vina sa ma ia. eram cu niste fete si ma dadeam pe leagane. eu stateam intr-un leagan normal, in fund iar o fata statea pe acelasi leagan, in spatele meu in picioare... ne dadeam ff tare iar fundul meu ( :drag: ) a alunecat de pe "scaunelul" ala, eu tarandu-ma si leganandu-ma puternic pt ca ma mai tineam doar cu mainile de bare. cand leaganul a ajuns sus, mainile mele au alunecat si am fost efectiv aruncata si am lesinat de frica in acel "zbor" cand m-am trezit ma dureau toate eram pe pamant, pe spate cu capul in dreapta, iar unul dintre adidasii mei era la vreo 3 m departare de mn. am inceput sa plang caci ma dureau un deget, o mana, un picior si capul si in plus muream acolo de frica pt ca nu stiam ce mi s-a intamplat. de-atunci mi-e frica sa ma dau tare in leagane...

 

P.S. ce memorie am.... :crazy:

 

Destul de multi mi-au spus ca la un moment dat in timp ce erau pe moarte,uneori la inceputul experientei,alteori numai dupa ce alte evenimente au avut loc,ei deveneau constienti de prezenta unor alte fiinte spirituale in vecinatatea lor,fiinte care aparent erau acolo sa-i ajute la trecerea lor in moarte,sau sa le spuna ca inca nu le sosise timpul sa moara si ca trebuie sa se intoarca in trupurile lor fizice.

O femeie care nascuse spunea: "Am avut aceasata experienta cand am nascut.Expulzarea era foarte dificila si am pierdut mult sange.Doctorul a pierdut orice speranta si le-a spus rudelor mele ca eram pe moarte.Totusi, am fost foarte agitata tot timpul si chiar in momentul in care l-am auzit spunand aceasta am simtit cum imi recapat cunostiinta.Atunci mi-am dat seama ca toti acesti oameni erau acolo,o multime intreaga, plangand la inaltimea tavanului camerei.Toti erau oameni pe care-i cunoscusem in viata mea trecuta dar care murisera inainte.Am recunoscut pe bunica mea si pe o fata pe care o cunoscusem cand eram in scoala si pe multe alte rude si prieteni.Pare ca le-am vcazut fetele si le-am simtit prezenta.Toti pareau multumiti.Era o ocazie foarte fericita si simteam ca venisera sa ma protejeze sau sa ma conduca.Era ca si cum veneam acasa iarei erau acolo sa ma salute si sa-mi spuna bun venit.Tot acest timp aveam senzatia ca totul era foarte luminos si frumos.Era un moment frumos si plin de glorie."

Atat pentru astazi

VA URMA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit doar o chestie cand am incercat sa ma fac cea mai mare prostie...dar dumnezeu a avut grija de mine si ingerasul...dupa ce bausem mult diluant...7ore mai tarziu nu mai puteam respira si nu mai vedeam stand in pat si tremurand...cred ca am fost incostient nu stiu exact...eu plangeam fara sa imi dau seama si aveam un fel de vis ca si cum as fi pus in fata a 2 rauri sa zic asa...unul era alb si unul negru care tot pica un picur in ele si tot auzeam un strigat ciudat repetat parca nu se mai termina acel vis aveam o stare ciudata si de frica si de liniste,parca era oprit timpul si eram captiv in acel vis pt tot deauna...dupa ce mi-am revenit...mi-a fost foarte frica si ma gandeam ca mor si pierd tot :) ;) sper sa intelegeti ceva...la cum ma simt cand povestesc aceasta intamplare "urata" sa zic asa :tease: Nici pana acum nu am inteles ce vroia sa insemne acel vis sau ce scop avea...Daca a mai patit cineva ceva de genul...poate imi poate explica cineva daca nu cer prea mult Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da am trait si eu o moarte clinica, inima s-a oprit dar creierul mai functiona, incerc sa relatez ce am simtit dar e greu de exprimat prin cuvinte....pot spune doar ca datorita creierului meu eram constient de faptul ca am "murit". Am simtit cum a iesit sufletul din corp, e ca si cum ai bea un suc acidulat si ai ragai...exact asa am simtit sufletul cum iese din mine....apoi am inceput sa plutesc ..sa ma vad pe mine cum eram intins in pat...nu ma puteam controla...dar ma simteam usor ca un fulg....asta a durat putin.....eram constient ca am murit....si nu aveam nici o senzatie de frica dupa care deodata s-a intunecat imaginea...si totul era intunecat...chiar ma gandeam daca pot spune asa : "asta inseamna moarte? , oare vine cineva la mine?"...si dupa cateva momente in care nu vedeam nimic...mi-au aparut in fata pe tot "ecranul vizual" , figuri geometrice pe care acolo le intelegeam dar cand am revenit inapoi in corp nu le puteam deslusii....nu le puteam desena....nu era nici o figura geometrica care am invata-o in "lumea noastra" . Asta nu durat mult, dupa ce s-a resetat ecranul virtual din fata mea au fost iar momente de pauza....in care nu vedeam nimic....chiar ma plictiseam ....dar constient de ce s-a intamplat cu mine....datorita creierului primeam informatii (asta m-i s-a explicat mai tarziu) ...se deschide un alt ecran (pot zice ca eram ca la un cinematograf dar nu aveam senzatii de foame de sete....si ma simteam ca un fulg...), pe acest ecran am vazut clipe din viata mea...din frageda copilarie chiar si lucruri pe care normal nu le-as putea tine minte...pot spune ca la un momentdat mi-era "dor" (si nu sete) sa beau un pahar cu apa ....incepeam sa pretuiesc lucruri fara insemnatate pana atunci pt mine....si multe alte de genul....o sa ajung sa va zic si ce ma adus inapoi.....(fapt relatat de persoane care m-au consultat dupa si care aveau experienta in domeniu ) ultima mea imagine inainte de a reintra in corpul meu a fost o campie unde am copilarit cand eram mic, imaginati-va ce dor mi-a fost.....constient eram ca sunt "mort" (numai cred in moarte decat ca un nou inceput) mi-am apropiat imaginea......ca si cum ai face un zoom...pana la un fir de iarba.....mi-a fost dor de un fir de iarba.....si asta m-a adus inapoi .....si probabil cred in asta ca am o misiune de indeplinit "aici" si nu era timpul sa "plec" :)

 

 

asta mi-a placut cel mai mult..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci hai sa va spun ce stiu eu despre moarte clinica.....daca va intereseaza parerea mea...

stiu ca aceasta exista

multe cazuri de oameni au spua ca au vazut alti oameni care zburau si care au murit la sute de kilometri in acelasi timp...

altii au vazut cum i-au operat doctorii

cam toti au vazut tunelul luminos....

deci are si o parte reala..

insa am si eu curiozitatea urmatoare

printre cei ce au trecut de tunel si au ajuns in "lumea de dincolo" au spus: un crestin ortodox ca a ajuns la maica domnului, un arab ca l-a vazut pe mahomed, un indian pe zeii lor...etc, exemplele continua....

creierul functioneaza in continuare si probabil isi imagineaza....insa asta intra in contradictie cu ceea ce am spus la inceput .....deci e o mare confuzie pentru mine...

e reala dar totusi nu e ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uf, nuj daca am trecut printr=o moarte clinica dar pot spune ca ma dadeam si eu in leagan, cand eram mica si niste copii mari dadeau viteza si am cazut sub leagan, nuj ce s-a intamplat, dar cand mi=am revenit era bunica langa mine......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uf, nuj daca am trecut printr=o moarte clinica dar pot spune ca ma dadeam si eu in leagan, cand eram mica si niste copii mari dadeau viteza si am cazut sub leagan, nuj ce s-a intamplat, dar cand mi=am revenit era bunica langa mine......

 

;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai mai scrieeee!!!!! in fine eu am lesinat o data... cand m-am trezit ma dureau toate eram pe pamant, pe spate cu capul in dreapta, iar unul dintre adidasii mei era la vreo 3 m departare de mn. am inceput sa plang caci ma dureau un deget, o mana, un picior si capul si in plus muream acolo de frica pt ca nu stiam ce mi s-a intamplat. de-atunci mi-e frica sa ma dau tare in leagane...

 

P.S. ce memorie am.... :cry:

1 Gb de Ram ? :)

 

insa am si eu curiozitatea urmatoare

printre cei ce au trecut de tunel si au ajuns in "lumea de dincolo" au spus: un crestin ortodox ca a ajuns la maica domnului, un arab ca l-a vazut pe mahomed, un indian pe zeii lor...etc, exemplele continua....

creierul functioneaza in continuare si probabil isi imagineaza....insa asta intra in contradictie cu ceea ce am spus la inceput .....deci e o mare confuzie pentru mine...

e reala dar totusi nu e ....

 

pentru ca fiecare isi poate crea o lume propie ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci hai sa va spun ce stiu eu despre moarte clinica.....daca va intereseaza parerea mea...

stiu ca aceasta exista

multe cazuri de oameni au spua ca au vazut alti oameni care zburau si care au murit la sute de kilometri in acelasi timp...

altii au vazut cum i-au operat doctorii

cam toti au vazut tunelul luminos....

deci are si o parte reala..

insa am si eu curiozitatea urmatoare

printre cei ce au trecut de tunel si au ajuns in "lumea de dincolo" au spus: un crestin ortodox ca a ajuns la maica domnului, un arab ca l-a vazut pe mahomed, un indian pe zeii lor...etc, exemplele continua....

creierul functioneaza in continuare si probabil isi imagineaza....insa asta intra in contradictie cu ceea ce am spus la inceput .....deci e o mare confuzie pentru mine...

e reala dar totusi nu e ....

 

eu una cred ca exista o forta supranaturala ce ne supravegheaza pe toti, iar fiecare religie ii spune in felul ei. este aceeasi forta, numai ca fiecare cult si-a descris-o un pic diferit fata de celelate. cei care au trecut dincolo au vazut acelasi lucru, aceeasi forta, dar ortodoxul a zis ca L-a vazut pe Dumnezeu, musulmanul pe Allah etc. nu intra nimic in contradictie. marile religii seamana izbitor intre ele, sunt doar cateva mici diferente, fiecare dupa cum L-a inteles pe Dumnezeu.:P

cred ca faza cu intrarea in moartea clinica nu este deloc intamplatoare. ma refer la cei care au avut ocazia asta minunata, pentru ca nu vezi in fiecare zi la televizor "raiul in direct" :friends: oamenii astia poate au fost alesi cu un scop, sa li se arate ceva.... think!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uf, nuj daca am trecut printr=o moarte clinica dar pot spune ca ma dadeam si eu in leagan, cand eram mica si niste copii mari dadeau viteza si am cazut sub leagan, nuj ce s-a intamplat, dar cand mi=am revenit era bunica langa mine......

 

 

un lesin simplu, o pierdere de cunostinta :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×