Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

E biserica lacasul domnului sau salasul diavolului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Biblia ste o carte de care nici Isus nu a auzit! ... ati auzit voi vreodata cum Isus ar cita amplu si ne-ar explica cartea Tatalui sau asa cum o fac pocaitzii astazi? Sau chiar sa nu-i pese lui de carteaTtatalui sau?

Se poate ca Dumnezeu sa aibe un fiu si nimeni din vremea aceea sa nu stie asta ... ba mai mult decat asta, romanii au curajul sa-l si omoare? Pai nu putea el Isus Dumezeul sa faca inca o noua minune si sa-i trazneasca la fata locului si apoi sa ne scrie el Biblia asa cum trebuie .. si nu sa-i lase pe niste necalificati sa o faca (ucenicii lui)...

Cum se poate ca un criminal notoriu ca si Constantin cel Mare, cel care si-a omorat doi cumnati. o sora, sotzia si propriul copil, sa-l declare pe Isus, ca fiind Dumnezeu asa la "apelul de seara"?

Dar hau sa trecem peste cele teoretice si sa revenim la practica.

Biserica fundata asa cum am pomenit pe niste minciuni penibile poate fi lacas sfant?

Pai sa vedem ce a facut papalitatea ... adica cel care era reprezentantul lui Dumnezeu pe pamant ... cum ce a facut? ... crime crime si iar crime, deposedari de averi, furt si jaf, apoi crime razboaie si curvarit tarfe otraviri si bani .... pai de ce ? ... nu i-a fost frica chiar lui papei de Dumnezeu?

Sigur ca nu! ... de aceea a si facut asemenea grozavii ! El stia care e fundamentul religiei pe care o propaga .... MINCIUNA si minciuna bine controlata nu facea decat bine ... acum se pare ca i se vad picioarele scurte!

Pai saracul Martin Luther profu de la Wittenberg mergand la Roma la papa a ramas tzutz de atitea marsavii si murdarii cate se petreceau pe langa sfantul scaun! .. si uite asa a aparut reforma si laicizarea ... adevarata mare binecuvantare pentru Europa. .. da m-am luat cu vorba si am uitat sa va pomenesc despre inchizitie .. arderea femeilor frumoase ca fiind vrajitoare si cate si mai cate!

Acum ca statele sau laicizat ...Ce a mai ramas din biserica?

Toata lumea stie ... e de notorietate ... ca pe popi nu ii intereseaza decat banii si curvaritul .. adica cele mai sfinte lucruri...pentru ei!

Care e marea problema in prezent?

E grav ... biserica ca sa isi mentina afacerea de produs bani ... prosteste si in continuare tineretul fanatizandu-i ..,. si asta e grav ... caci si alti religiosi la fel de murdari si blestemati, musulmanii fac acelasi lucru ... si uite asa omenirea se pregateste de cea mai mare binefacere a religiei ... un nou razboi religios!

Si asta e grav !

In concluzie cum vi se pare biserica ? ... ca fiind casa Domnului ... sau casa mincinoasa a marelui prefacut care se pretinde a fi Dumnezeu dar i se vede coada de sub sutana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipule, tu respingi sau nu Biserica? Daca da, ce cauta Satana in discutie? Ala e o chestie care se mananca doar cu Dumnezeu impreuna, si doar in contextul religios. Sau te referi la alt diavol decat cel despe care stim si noi? (na, si am promis sa nu mai intru pe topicurile tale... :friends:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tipule, tu respingi sau nu Biserica? Daca da, ce cauta Satana in discutie? Ala e o chestie care se mananca doar cu Dumnezeu impreuna, si doar in contextul religios. Sau te referi la alt diavol decat cel despe care stim si noi? (na, si am promis sa nu mai intru pe topicurile tale... :friends:)

Folosesc aceasta ocazie ca sa promit si eu acelasi lucru.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tipule, tu respingi sau nu Biserica? Daca da, ce cauta Satana in discutie? Ala e o chestie care se mananca doar cu Dumnezeu impreuna, si doar in contextul religios. Sau te referi la alt diavol decat cel despe care stim si noi? (na, si am promis sa nu mai intru pe topicurile tale... :friends:)

Exacy ... ma refer la alt diavol decat al vostru .... eu ma refer la Diavolul pe care voi il numiti Dumnezeu ...adica ala in numele caruia se minte s-a omorat milioane de nevinovati si se excrocheaza si azi ! Sau sustii ca unul care permite sa se faca asa ceva in numele Sau e Dumnezeu adevarat?

 

Folosesc aceasta ocazie ca sa promit si eu acelasi lucru.

Asa-i ca adevarul spus verde in fata, il arde pe mincinos ca vitriolul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E grav ... biserica ca sa isi mentina afacerea de produs bani ... prosteste si in continuare tineretul fanatizandu-i ..
parerea ta!

dar generalizezi gresit

 

 

In concluzie cum vi se pare biserica ? ...
in concluzia mea, biserica este exact asa cum trebuie sa fie, asa cum am eu nevoie pentru cresterea mea spirituala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea ta!

dar generalizezi gresit

in concluzia mea, biserica este exact asa cum trebuie sa fie, asa cum am eu nevoie pentru cresterea mea spirituala

Saraca de tine ... incep sa te compatimesc ... tu vezi de fapt totul aiurea ...adica e bine ca biserica a savarsit milioane de crime?

E pozitiv sa citz perceapa bani pentru un s4rviciu pe care nu-l face.

Oare tru nu te poti ruga singura ... ai nevoie de intermediari?

Trebuie sa mergi la biserica sa iti fie primita rugaciunea ... nu poti sa te rogi la fel de bine din dormitor?

Biserica si cresterea spirituala ... hai ca esti spirituala ....de atata ras era sa ma rastorn.

Care spiritualitate ... a curvarilor sau a hraparetilor dupa bani?

Chiar poate fi cineva atat de imbrobodit sa nu poata pricepe ce vede ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saraca de tine ... incep sa te compatimesc ... tu vezi de fapt totul aiurea ...adica e bine ca biserica a savarsit milioane de crime?

E pozitiv sa citz perceapa bani pentru un s4rviciu pe care nu-l face.

Oare tru nu te poti ruga singura ... ai nevoie de intermediari?

Trebuie sa mergi la biserica sa iti fie primita rugaciunea ... nu poti sa te rogi la fel de bine din dormitor?

Biserica si cresterea spirituala ... hai ca esti spirituala ....de atata ras era sa ma rastorn.

Care spiritualitate ... a curvarilor sau a hraparetilor dupa bani?

Chiar poate fi cineva atat de imbrobodit sa nu poata pricepe ce vede ?

 

OMULE,lasa-ne in DUREREA si CREDINTA noastra!!!

O sa-l rog ''pe cel de sus'' sa te baneze definitiv!!!

Ma alatur colegilor mei sa nu mai particip la topicurile deschise de tine!!!

 

[b]Citeste-mi bine semnatura si trage singur o concluzie(daca poti)!!![/b]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×