Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Este posibil sa vezi daca cineva te iubeste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un studiu intreprins la University College din Londra a permis observarea vizuala a zonelor cerebrale care se activeaza atunci cand persoana respectiva iubeste. Cercetatorii englezi au utilizat un aparat cu rezonanta magnetica nucleara pentru a vizualiza creierul a 11 femei si a 6 barbati care sa-au declarat indragostiti. Experimentul a avut 2 faze prima in care subiectii ce au participat voluntar la experiment au privit fotografia persoanei iubite, si a doua, cand au vazut fotografia unei persoane oarecare.

Rezultatul? "Am fost impresionati cand am constatt cat de clar si vizibil sa-a observat pe creier acest sentment atat de complex", a afirmat seful echipei de cercetatori in paginile revistei Panorama.

 

Articol preluat din Agenda Magazin nr. 43

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant :x

 

Va ganditi daca reusesc sa miniaturizeze tehnica si sa ne vedem unii pe altii cine pe cine iubeste ce haos ar fi :x ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa vad si eu pe ala care se va supune analizei de buna voie sau.........ma rog, fortat de imprejurari. Descoperirea asta ar fi buna pentru emisiunea aia "din dragoste". ::x: ::x: ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e buna pentru cei bogati/cele bogate pentru a-i depista pe vanatorii/vanatoarele de avere.

sa-ar supune Andreea unui test?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca e buna pentru cei bogati/cele bogate pentru a-i depista pe vanatorii/vanatoarele de avere.

sa-ar supune Andreea unui test?

 

::x: ::x: ::):

Sa fie obligatoriu la cununia civila ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...............da asta depinde si de personalitate.......................parerea mea. ::cry:: oricum chiar primul mesaj cu studiul acela din londra mi se pare chiar interesant zic eu ca ar trebui sa descopere mai multe in domeniul asta...................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare nu-mi imprumuta tipii aia un pic aparatul

cred ca colega mea de servici e lata dupa mine si as avea nevoie de o confirmare! :cry:):)):))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare nu-mi imprumuta tipii aia un pic aparatul

cred ca colega mea de servici e lata dupa mine si as avea nevoie de o confirmare! :cry:):)):))

 

 

 

::): ::): ::): Daca faci rost de el sa nu uiti sa ni-la imprumuti si noua ::): ::): ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×