Sari la conținut
Forum Roportal
Alexs

Probleme sexuale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sper ca am nimerit locul potrivit pentru postarea acestui subiect.

 

Cred ca am o mare problema... de cand ma stiu :crazy:

 

Sunt baiat, 25 de ani si mi se intampla sa nu pot face dragoste (sex) cu o fata atunci cand nu o cunosc. Adica... Am cunoscut foarte multe fete cu care am iesit si desi as fi avut ocazia sa fac sex cu ele nu am putut. pur si simplu nu se ridica.

 

In acelasi timp am o prietena cu care sunt de mult timp... bine inteles ca nu e singura fata cu care am facut-o... dar cu ea si cu alte fete cu care am petrecut mai mult timp nu am nici o problema. totul e ok si chiar sunt multumit de mine.. bineinteles ca si cu ele la inceput a fost mai greu...

 

cred ca ma inhib si asta este motivul... habar nu am... doar simt ca ma incalzesc foarte tare si nimic nu se intampla...

 

un sfat va rog?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex, esti un tip timid ? daca da, se explica comportamentul tau.

Fie iti doresti prea mult sa faci sex ocazional , si atunci intervine un blocaj emotional, fie nu-ti doresti indeajuns. Poate ca esti un baiat sensibil caruia ii place sa faca dragoste nu sex.

Eu zic sa nu-ti faci probleme deloc. Nici fetelor nu le place sa "sari pe ele" de prima data. Unora.

Normal, o relatie trebuie sa "curga". Sa te intalnesti , sa te cunosti, sa te saruti, sa te atingi, si in final sa-ti doresti fizic si mental sa faci dragoste .

Atata timp cat poti sa o faci cu prietena ta, e bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alex, esti un tip timid ? daca da, se explica comportamentul tau.

Fie iti doresti prea mult sa faci sex ocazional , si atunci intervine un blocaj emotional, fie nu-ti doresti indeajuns. Poate ca esti un baiat sensibil caruia ii place sa faca dragoste nu sex.

Eu zic sa nu-ti faci probleme deloc. Nici fetelor nu le place sa "sari pe ele" de prima data. Unora.

Normal, o relatie trebuie sa "curga". Sa te intalnesti , sa te cunosti, sa te saruti, sa te atingi, si in final sa-ti doresti fizic si mental sa faci dragoste .

Atata timp cat poti sa o faci cu prietena ta, e bine.

 

Da cocutza, asa este..

 

sunt timid si emotiv... problema e ca nu mi-e usor deloc la inceput... si de multe ori un esec la prima incercare poate avea urmari destul de urate :friends:

 

eu chiar imi doresc sa fac dragoste, dar gandul ca mi s-a mai intamplat sa nu pot, si gandul ca s-ar putea sa nu iese nici de data asta imi creaza probleme...

 

ma gandeam ca poate exista ceva ce m-ar ajuta sa o fac prima data... un medicament, ceva... urmand ca pe masura ce ma obisnuiesc cu persoana sa ma descurc cu propriile forte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da cocutza, asa este..

 

sunt timid si emotiv... problema e ca nu mi-e usor deloc la inceput... si de multe ori un esec la prima incercare poate avea urmari destul de urate :tease:

 

eu chiar imi doresc sa fac dragoste, dar gandul ca mi s-a mai intamplat sa nu pot, si gandul ca s-ar putea sa nu iese nici de data asta imi creaza probleme...

 

ma gandeam ca poate exista ceva ce m-ar ajuta sa o fac prima data... un medicament, ceva... urmand ca pe masura ce ma obisnuiesc cu persoana sa ma descurc cu propriile forte...

 

Poate ar fi bine, daca iti permiti, sa consulti un sexolog sau un psiholog. Problema ta e pe un fond psihic si atunci va trebuie sa urmezi niste sfaturi de la cineva din domeniu ( cineva care sa lucreze cu psihicul tau ) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o bariera psihologica pe care ti-ai autoimpus-o voluntar sau nu, de care nu esti constient. Plus timiditatea excesiva si emotivitatea ridicata.

 

Sfatul meu? Nu ai nevoie de un sexolog, ci mai degraba de un psiholog are sa te ajute sa-ti infrunti prejudecatile. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o bariera psihologica pe care ti-ai autoimpus-o voluntar sau nu, de care nu esti constient. Plus timiditatea excesiva si emotivitatea ridicata.

 

Sfatul meu? Nu ai nevoie de un sexolog, ci mai degraba de un psiholog are sa te ajute sa-ti infrunti prejudecatile. :roll:

 

Imi recomandati unul? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×