Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

Pasi catre "cunostere" - Iluminare - discutii libere

Postări Recomandate

Perfect! cum spumeam mai sus: nu conteaza cum ajungi la Lumina, trebuie sa ajungi si sa ajungi!

Ce s-ar intampla daca ne-am naste SFINTI? Oare nu i s-a dat o sansa si talharului de pe cruce?

Ai dreptate :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Thunami, "acesrea" nu sunt senzatii...psihologic vorbind!

Dupa ce terminam cu bataliile, poate ca ne si ajutam...nu?

Atunci fericirea, suferinta etc ce sunt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:angry:

Iar ma amuz! Nu am spus niciodata ca sunt un initiat! Daca tie ti se pare ca am 'sarit atat' pentru ca mi-am spus punctul de vedere, probabil ca nu ai alt argument pentru a ma convinge de justetea upiniei tale. Si chestiunea cu 'pusul la colt' a fost o ironie - dar iar am uitat sa precizez la momentul respectiv!

Si cum crezi tu ca pot fi eu ajutat?

Se pare ca azi ai probleme cu "upinia" :crazy: :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu conteaza Calea pe care ajungi! Poti ajunge prin meditatii, rugaciuni, contemplatie, intelepciune, fericire, bucurie, SUFERINTA, incercare...conteaza sa AJUNGI la LUMINA! :crazy:
multi isi pun problema caii corecte si de aceea raman undeva in urma, pe drum...

problema caii corecte nu este corecta ca problema

 

exista o singura Cale pentru fiecare om - nu pentru orice om!

iar calea i se reveleaza fiecaruia in mod personal (chiar daca de multe ori seamana cu a celor din jur, chiar daca nu seamana deloc...)

 

 

cunoasterea nu-i atat de complicata cum ar parea
asa e!

trebuie doar sa vrei

restul vine de la sine

 

ar mai fi: sa nu te impotrivesti!

cand lupti impotriva a ceva, in cel mai bun caz bati pasul pe loc

dar in orice astfel de caz esti pe teritoriul lui "ceva", nu pe drumul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy:

Iar ma amuz! Nu am spus niciodata ca sunt un initiat! Daca tie ti se pare ca am 'sarit atat' pentru ca mi-am spus punctul de vedere, probabil ca nu ai alt argument pentru a ma convinge de justetea upiniei tale. Si chestiunea cu 'pusul la colt' a fost o ironie - dar iar am uitat sa precizez la momentul respectiv!

Si cum crezi tu ca pot fi eu ajutat?

O, Doamne, eu nu vreau sa pleci de pe topic, dar coboara urechea la cei care nu sunt pe aceeasi lungime de unda, energetic nu ne ajuti...Ne duci unde nu toti intelegem ce vrei sa spui. Spune cu cuvintele tale asa putem intelege, noi -/ ce vrei sa ne spui...Cum ajung sa stiu ce stii si traiesti tu? Lasa ironiile, trecem peste ele. eu am si uitat.

Editat de mayama34

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fluturel, vezi ce-a iesit cu "initierea"? Stai, nu te cert, dar cunoasterea nu-i atat de complicata cum ar parea. Intai ar trebui sa ne scuturam de preconceptii. Sa vedem cu ochii mintii, daca iL vedem in ce ne inconjoara pe Dumnezeu.

:crazy:

Imi cer scuze ca nu pot sa ma abtin! Vreau si eu lista cu 'preconceptiile' de care sa ne scuturam! Si sa ne spuna si noua cineva cum vedem cu ochii mintii? Dar ce sunt 'ochii mintii'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:angry:

Imi cer scuze ca nu pot sa ma abtin! Vreau si eu lista cu 'preconceptiile' de care sa ne scuturam! Si sa ne spuna si noua cineva cum vedem cu ochii mintii? Dar ce sunt 'ochii mintii'?

Pai tocmai ca nu sunt multi cei care vad cu ochii mintii. Iar tu poti sigur asta...ai un punct forte in fata noastra! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multi isi pun problema caii corecte si de aceea raman undeva in urma, pe drum...

problema caii corecte nu este corecta ca problema

exista o singura Cale pentru fiecare om - nu pentru orice om!

iar calea i se reveleaza fiecaruia in mod personal (chiar daca de multe ori seamana cu a celor din jur, chiar daca nu seamana deloc...)

asa e!

trebuie doar sa vrei

restul vine de la sine

ar mai fi: sa nu te impotrivesti!

cand lupti impotriva a ceva, in cel mai bun caz bati pasul pe loc

dar in orice astfel de caz esti pe teritoriul lui "ceva", nu pe drumul tau

Asa este. Multi cauta...si nu gasesc, cand ESTE cu noi. Sigur ca experienta altuia nu convinge! :angry:

si e foarte important ce spui, daca ma lasi sa repet: Sa nu te impotrivesti! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai ca nu sunt multi cei care vad cu ochii mintii. Iar tu poti sigur asta...ai un punct forte in fata noastra! :crazy:

 

Eu zic ca multi vad ... dar putin inteleg

Esti gata sa vezi ??? Sa stii dinainte ce te asteapta? Ce o asteapta pe mama ta ? Pe tatal tau ... Sa stii ca asa trebuie sa se intample si tu sa nu ai VOIE sa intervii ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca multi vad ... dar putin inteleg

Esti gata sa vezi ??? Sa stii dinainte ce te asteapta? Ce o asteapta pe mama ta ? Pe tatal tau ... Sa stii ca asa trebuie sa se intample si tu sa nu ai VOIE sa intervii ???

Eu cred ca da! Si totusi cred ca se poate interveni...doar sa ai acordul Divin :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×