Sari la conținut
Forum Roportal
Lauraaa

cine crede in Coran si de ce?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

as vrea sa stiu cine crede in Coaran si de ce?care e motivul care l-a facut sau a facut-o sa se dedice acestei religii? :angry:

Coaran pedigree

Eu cred si voi paria pe el la urmatoarea cursa. Este bun, are un pedigree corespunzator :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea sa stiu cine crede in Coaran si de ce?care e motivul care l-a facut sau a facut-o sa se dedice acestei religii? :crazy:

Coranul este ultima carte sfanta inspirata de Dumnezeu!

Ea a aparut datorita faptului ca Dumnezeu a vazut ca Biblia, prima carte sfanta pe care a inspirat-o, a fost modificata de oameni, si din aceasta caza si-a pierdut valoarea initiala.

De crezut crede oricine vrea, dar mai ales cei carora le pasa cu adevarat de "cuvantul Domnului" cei care cred in ea se numesc musulmani.

Fanatizarea pe care o produce Islamul se datoreaza tocmai faptului ca este mult mai credibila decat Biblia ....si acest fapt ii face pe analfabetzi sa se fanatizeze...asa cum in perioada cand europa era in pantofiori de copilasi privind inteligenta, Crestinismul fanatiza masele.

Crimele comise de catre fanatici in numele Islamului sunt inca mult mai putine decat cele comise de Biblie in numele lui Isus.

 

Faptul ca Coranul e mult mai logic si credibil iar Islamul inseamna religia pacii ii face pe musulmani sa creada ca religia lor e superioara .... acest lucru le este intarit de faptul ca ei nu pot crede ca Dumnezeu are mama, tata sora copii sau matusi asa cum e la crestini ci Dumnezeu e unic.

Din cauza ca modificarile aduse de cler Bibliei au facut ca aceasta sa devine o carte care slujeste interesele Clerului si nu ale lui Dumnezeu ... si acest lucru se vede la biserica unde de fiecare data trebuie sa cotizezi ...ceea ce le ei nu exista.... le confirma superioritatea si puritatea Islamului fata de afacerea cu cele sfinte pe care o executa crestinismul.

Din aceasta cauza a superioritatii evidente ... fanaticii religiosii au impresia ca islamul trebuie impus in toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea sa stiu cine crede in Coaran si de ce?

care e motivul care l-a facut sau a facut-o sa se dedice acestei religii?

cei care s-au nascut in mediu islamist - este la fel cum Romania este tara ortodoxa

 

daca intrebarea se refera la cei care aleg Islamul in mod constient, un raspuns l-ai primit mai sus, altele pot sa mai apara - fiecare are experienta sa personala religioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cei care s-au nascut in mediu islamist - este la fel cum Romania este tara ortodoxa

 

daca intrebarea se refera la cei care aleg Islamul in mod constient, un raspuns l-ai primit mai sus, altele pot sa mai apara - fiecare are experienta sa personala religioasa

Mai sunt si convertiri. Pentru detalii Statistici religii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Coranul este ultima carte sfanta inspirata de Dumnezeu!

Ea a aparut datorita faptului ca Dumnezeu a vazut ca Biblia, prima carte sfanta pe care a inspirat-o, a fost modificata de oameni, si din aceasta caza si-a pierdut valoarea initiala.

De crezut crede oricine vrea, dar mai ales cei carora le pasa cu adevarat de "cuvantul Domnului" cei care cred in ea se numesc musulmani.

Fanatizarea pe care o produce Islamul se datoreaza tocmai faptului ca este mult mai credibila decat Biblia ....si acest fapt ii face pe analfabetzi sa se fanatizeze...asa cum in perioada cand europa era in pantofiori de copilasi privind inteligenta, Crestinismul fanatiza masele.

Crimele comise de catre fanatici in numele Islamului sunt inca mult mai putine decat cele comise de Biblie in numele lui Isus.

 

Faptul ca Coranul e mult mai logic si credibil iar Islamul inseamna religia pacii ii face pe musulmani sa creada ca religia lor e superioara .... acest lucru le este intarit de faptul ca ei nu pot crede ca Dumnezeu are mama, tata sora copii sau matusi asa cum e la crestini ci Dumnezeu e unic.

Din cauza ca modificarile aduse de cler Bibliei au facut ca aceasta sa devine o carte care slujeste interesele Clerului si nu ale lui Dumnezeu ... si acest lucru se vede la biserica unde de fiecare data trebuie sa cotizezi ...ceea ce le ei nu exista.... le confirma superioritatea si puritatea Islamului fata de afacerea cu cele sfinte pe care o executa crestinismul.

Din aceasta cauza a superioritatii evidente ... fanaticii religiosii au impresia ca islamul trebuie impus in toata lumea.

 

 

 

Ce Ne Zice Coranul Despre Isus?

Pai sa vedem: In ciuda faptului ca toti crestinii cred ca Cristos a fost crucificat, ceea ce este clar afirmat in Marcu 15: 2 - 41, Matei 27: 32 - 44, Luca 23: 26 - 43 si Ioan 19 - 27, Coranul afirma ca cel crucificat de evrei nu era Isus, ci un altul, care ii semana:

 

Coran 4: 157:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Coranul este ultima carte sfanta inspirata de Dumnezeu!

Ea a aparut datorita faptului ca Dumnezeu a vazut ca Biblia, prima carte sfanta pe care a inspirat-o, a fost modificata de oameni, si din aceasta caza si-a pierdut valoarea initiala.

De crezut crede oricine vrea, dar mai ales cei carora le pasa cu adevarat de "cuvantul Domnului" cei care cred in ea se numesc musulmani.

Fanatizarea pe care o produce Islamul se datoreaza tocmai faptului ca este mult mai credibila decat Biblia ....si acest fapt ii face pe analfabetzi sa se fanatizeze...asa cum in perioada cand europa era in pantofiori de copilasi privind inteligenta, Crestinismul fanatiza masele.

Crimele comise de catre fanatici in numele Islamului sunt inca mult mai putine decat cele comise de Biblie in numele lui Isus.

 

Faptul ca Coranul e mult mai logic si credibil iar Islamul inseamna religia pacii ii face pe musulmani sa creada ca religia lor e superioara .... acest lucru le este intarit de faptul ca ei nu pot crede ca Dumnezeu are mama, tata sora copii sau matusi asa cum e la crestini ci Dumnezeu e unic.

Din cauza ca modificarile aduse de cler Bibliei au facut ca aceasta sa devine o carte care slujeste interesele Clerului si nu ale lui Dumnezeu ... si acest lucru se vede la biserica unde de fiecare data trebuie sa cotizezi ...ceea ce le ei nu exista.... le confirma superioritatea si puritatea Islamului fata de afacerea cu cele sfinte pe care o executa crestinismul.

Din aceasta cauza a superioritatii evidente ... fanaticii religiosii au impresia ca islamul trebuie impus in toata lumea.

 

Fiecare religie are fanaticii ei... Nu exista nici o religie mai buna decit altele, toate-s la fel. Toate-s religii.

 

cei care s-au nascut in mediu islamist - este la fel cum Romania este tara ortodoxa

 

daca intrebarea se refera la cei care aleg Islamul in mod constient, un raspuns l-ai primit mai sus, altele pot sa mai apara - fiecare are experienta sa personala religioasa

Ca sa fiu un pic :flowers: : Romania este o tara predominant ortodoxa, nu o tata ortodoxa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred in QORAN cand am citit prima oara Qoranul am inlemnit mi-a disparut pofta de fusta scurta ,blugi stramnti discoteti s.a.m.d.Frica de D-zeu a devenit mare si linistea in suflet mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred in QORAN cand am citit prima oara Qoranul am inlemnit mi-a disparut pofta de fusta scurta ,blugi stramnti discoteti s.a.m.d.Frica de D-zeu a devenit mare si linistea in suflet mai mare.

Allah nu se uita cat de scurta ti-e fusta, sau cat de stramti sunt blugii, sau ce muzica iti place sa asculti, ca nu-i prietenul tau de joaca. Allah se uita la faptele si gandurile tale, se uita in sufletul tau ca sa vada ce fel de om esti. daca tu crezi in El de frica, nu esti mai presus de un caine care nu musca pentru ca stie ca-l bate stapanul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×