Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

Pacatul Primordial

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pacatul primordial si

Fructul oprit din geneza, ... clonarea si Ingineria genetica ...

 

Dumnezeu aproape de sfarsitul creatiei Sale a ales din cele peste 1,5 milioane de creaturi pe care le-a asezat pe pamant ... una singura pe care a daruit-o cu ratiune, comunicare articulata si constiinta! PE OM !

Oare de ce? Nu are cumva Creatorul are un plan special cu noi? Daca da care ar fi acela?

Oare de ce ne-a indemnat sa nu gustam din pomul cunoasterii binelui ... nu cumva ca dorea sa ne atraga sa gustam din acel pom ... caci daca El ne-a creat stie probabil si care sunt calitatile si metehnele noastre.... Iar dupa ce Omul a gustat din FRUCTUL CUNOASTERII si i s-a deschis ochii constata ca am devenit "ca unul dintre ei"!

E logic ?daca da...daca da atunci inseamna ca avem voie sa ne folosim ratiunea, sa evoluam si sa folosim rezultatele cercetarilor in scopul evolutiei noastre, deci in calitate de mici Dumnezei avem voie sa folosim, la inceput in scopuri stiintifice, si ingineria genetica si clonarea ... care e problema?

IN GENEZA acest lucru reiese clar, ca Dumnezeu si-a dat seama inca de la inceput ca vom ajunge la clonari si modificari genetice ....

Asa ca de ce s-ar scandaliza clerul ca omul urmeaza calea trasata de Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacatul primordial si

Fructul oprit din geneza, ... clonarea si Ingineria genetica ...

inspirat titlul ... :cry:

Dumnezeu aproape de sfarsitul creatiei Sale a ales din cele peste 1,5 milioane de creaturi pe care le-a asezat pe pamant ... una singura pe care a daruit-o cu ratiune, comunicare articulata si constiinta! PE OM !

1, 5 milioane... de creaturi?

per total, sau cate una din fiecare specie ?

Oare de ce? Nu are cumva Creatorul are un plan special cu noi? Daca da care ar fi acela?

Oare de ce ne-a indemnat sa nu gustam din pomul cunoasterii binelui ... nu cumva ca dorea sa ne atraga sa gustam din acel pom ... caci daca El ne-a creat stie probabil si care sunt calitatile si metehnele noastre.... Iar dupa ce Omul a gustat din FRUCTUL CUNOASTERII si i s-a deschis ochii constata ca am devenit "ca unul dintre ei"!

am devenit "ca unul dintre ei"... care dintre ei ? :doh:

IN GENEZA acest lucru reiese clar, ca Dumnezeu si-a dat seama inca de la inceput ca vom ajunge la clonari si modificari genetice ....

ia baga un citat !! :yawn: sa vedem cum ti-ai dat seama?!!

Asa ca de ce s-ar scandaliza clerul ca omul urmeaza calea trasata de Dumnezeu?

clerul se scandalizeaza des, deobicei... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inspirat titlul ... :cry:

 

1, 5 milioane... de creaturi?

per total, sau cate una din fiecare specie ?

 

specii !!

 

ia baga un citat !! :doh: sa vedem cum ti-ai dat seama?!!

Şi a zis Domnul Dumnezeu: "Iată Adam s-a făcut ca unul dintre Noi, cunosc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
specii !!

au iesit la numaratoare cu tot cu musculite, bazdaci si alte lighioane ? :cry:

Şi a zis Domnul Dumnezeu: "Iată Adam s-a făcut ca unul dintre Noi, cunosc
Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simplu si logic ... daca am devenit ca unul din Ei inseamna ca avem si noi voie sa cream si noi noi specii ... exact cum are voie si el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu si logic ... daca am devenit ca unul din Ei inseamna ca avem si noi voie sa cream si noi noi specii ... exact cum are voie si el!

:cry: si cine e Dumnezeu, in conditiile astea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: si cine e Dumnezeu, in conditiile astea ?

aici ai pus degetul pe buba ... probabil unul din aia care mai tarziu tot in geneza scrie ca ... fii lui Dumnezeu se imperecheau cu fetele oamenilor ...!!!! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici ai pus degetul pe buba ... probabil unul din aia care mai tarziu tot in geneza scrie ca ... fii lui Dumnezeu se imperecheau cu fetele oamenilor ...!!!! :cry:

 

ntzz... mai incearca ! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ntzz... mai incearca ! :cry:

pas ...eu ma dau batut ... zi tu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pas ...eu ma dau batut ... zi tu ...

 

batut ? ... o sa afli ... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×