Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

Catastrofele pamantesti

Postări Recomandate

Se spune (am auzit la OTV) ca americanii detin o arma cu care sunt capabili sa provoace dezastre cum ar fi thunami sau ploi abundente cutremure etc. nu mai retin exact cum se numeste acea arma dar cica ar fi construita cu niste substante aduse de undeva de pe una din planetele sistemului solar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:fool: I-auzi thunami, esti un dezastru ecologic produs de americani!!

 

Bre hackerasule, este tsunami. Si, fara suparare, esti cam credul. Televiziunea aia e cam alarmista de felul ei, ar face multe pentru audienta. Si, sa fim seriosi, avertismente "serioase" despre diverse natii am mai auzit noi pe-aicea... parerea mea despre subiect: bullshit. Pana nu vin cu date stiintifice extrem de concrete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune (am auzit la OTV) ca americanii detin o arma cu care sunt capabili sa provoace dezastre cum ar fi thunami sau ploi abundente cutremure etc. nu mai retin exact cum se numeste acea arma dar cica ar fi construita cu niste substante aduse de undeva de pe una din planetele sistemului solar

 

 

Ce baliverne . Sper ca nu crezi .

 

:fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:fool: I-auzi thunami, esti un dezastru ecologic produs de americani!!

 

Bre hackerasule, este tsunami. Si, fara suparare, esti cam credul. Televiziunea aia e cam alarmista de felul ei, ar face multe pentru audienta. Si, sa fim seriosi, avertismente "serioase" despre diverse natii am mai auzit noi pe-aicea... parerea mea despre subiect: bullshit. Pana nu vin cu date stiintifice extrem de concrete.

 

"Mersi pentru corectare" Esti tare nu intru pe acest site pentru a imforma populatia si a aduce dovezi clare pentru cine stie ce distrugeri terestre . In plus nu ma intereseaza datele stiintifice ci subiectul in cauza. Iar in primul rand daca am deschis acest topic nu inseamna ca e din cauza ca l-am luat in serios tocmai de aia sa pot afla si parerile altora despre asta

 

Ce baliverne . Sper ca nu crezi .

 

:mda:

 

La fel cum am mai spus pot fi de aceiasi parere cu tine "baliverne" Poate nu este chear asa cum se aude la tv dar trebuie sa fie ceva la mijloc cam multe in ultimul timp nu credeti??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pei ofera-ne tu cadrul concret al discutiei. Daca zici doar ca e o chestie de la americani, care nu stii cum se numeste si cu ce se mananca, suna mai degraba a zvon alarmist decat a chestie serioasa. Si pe langa asta, fara niste date, nu putem discuta! Ce putem zice, doar chestii de gen: "da, am auzit si eu", sau "nu, n-am auzit", sau "Nu ma intereseaza". Constructiv, eh?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune (am auzit la OTV) .....

 

scuze... ce-i ala OTV? :doh:

 

Ce baliverne . Sper ca nu crezi .

 

:cry:

spera... nu costa nimic ! :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune (am auzit la OTV) ca americanii detin o arma cu care sunt capabili sa provoace dezastre cum ar fi thunami sau ploi abundente cutremure etc. nu mai retin exact cum se numeste acea arma dar cica ar fi construita cu niste substante aduse de undeva de pe una din planetele sistemului solar

 

 

Da . Si nu numai americanii. Reportajul a fost prezentat pe Discovery Sci (aproape singurul canal pe care ma uit). A fost prezentat si principiul de functionare.

 

O baza din Europa se afla in ... Norvegia sau Finlanda ... nu mai tin minte. Ea exista ... depinde de cine si cum o foloseste. Dar sa folosim aberatii ca e folosita cu substante extraterestre ... mda numai la OTV puteai sa auzi asa bazaconii. Instalatia ... care se intinde pe hectari intregi se bazeaza pe ionizarea stratelor din atmosfera, reflectarea razelor solare ... schibare de temperatura care normal atrage vant si ploaie ...

 

Nu imi aduc aminte mai multe, doar ca emisiunea a fost anul acesta ... probabil prin februarie , martie. SI de obicei ceea ce se prezinta la televizor (la tehnologii ma refer) sunt deja depasite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune (am auzit la OTV) ca americanii detin o arma cu care sunt capabili sa provoace dezastre cum ar fi thunami sau ploi abundente cutremure etc. nu mai retin exact cum se numeste acea arma dar cica ar fi construita cu niste substante aduse de undeva de pe una din planetele sistemului solar

 

 

Da . Si nu numai americanii. Reportajul a fost prezentat pe Discovery Sci (aproape singurul canal pe care ma uit). A fost prezentat si principiul de functionare.

 

O baza din Europa se afla in ... Norvegia sau Finlanda ... nu mai tin minte. Ea exista ... depinde de cine si cum o foloseste. Dar sa folosim aberatii ca e folosita cu substante extraterestre ... mda numai la OTV puteai sa auzi asa bazaconii. Instalatia ... care se intinde pe hectari intregi se bazeaza pe ionizarea stratelor din atmosfera, reflectarea razelor solare ... schibare de temperatura care normal atrage vant si ploaie ...

 

Nu imi aduc aminte mai multe, doar ca emisiunea a fost anul acesta ... probabil prin februarie , martie. SI de obicei ceea ce se prezinta la televizor (la tehnologii ma refer) sunt deja depasite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu stiati de cei doi sateliti plasati pe orbita care au facut pagubele de la noi din tara de nu prea mult timp. Va aduceti aminte de inundatii? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da . Si nu numai americanii. Reportajul a fost prezentat pe Discovery Sci (aproape singurul canal pe care ma uit). A fost prezentat si principiul de functionare.

 

O baza din Europa se afla in ... Norvegia sau Finlanda ... nu mai tin minte. Ea exista ... depinde de cine si cum o foloseste. Dar sa folosim aberatii ca e folosita cu substante extraterestre ... mda numai la OTV puteai sa auzi asa bazaconii. Instalatia ... care se intinde pe hectari intregi se bazeaza pe ionizarea stratelor din atmosfera, reflectarea razelor solare ... schibare de temperatura care normal atrage vant si ploaie ...

 

Ms pentru sustinere deci "incredulilor ar trebui sa va interesati mai intai inainte de a obiecta ceva. Pana la urma e ceva destul de interesant iar daca pe unii va depaseste atunci intrati si voi pe vre-un alt topic ... eu stiu poate la pierderi.... "pierdut aia, gasit aialanta" :x:

 

Nu imi aduc aminte mai multe, doar ca emisiunea a fost anul acesta ... probabil prin februarie , martie. SI de obicei ceea ce se prezinta la televizor (la tehnologii ma refer) sunt deja depasite.

 

Sunt de acord cu tine , tehnologia pe care o folosim noi acum candva o vedeai in filme SF pe TV alb negru :angry:

 

Poate nu stiati de cei doi sateliti plasati pe orbita care au facut pagubele de la noi din tara de nu prea mult timp. Va aduceti aminte de inundatii? :angry:

 

:crazy: dezvolta...

 

scuze... ce-i ala OTV? :angry:

spera... nu costa nimic ! :x:

 

Un post de televiziune cu multa barfa din bucuresti .

Sperantele te pot costa viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×