Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Moda, moda.....dar accesoriile?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pot decat ceea ce se potriveste la tinuta ... ador aurul si niciodata nu am purtat alceva in afara de aur, platina sau argint... ( daca va hotarati sa purtati aur ... sa fie numai aur :) nu combinatii :cheer: ... ca se vede foarte urat )

Ceasul este nelipsit ... 2-4 inele ... Am un lantic finut cu o perla ... care imi aduce noroc :) ...

Am vazut la alte persoane ca asorteaza foarte bine cercei albastri la o tinuta albastra ... eu una nu am incercat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot decat ceea ce se potriveste la tinuta ... ador aurul si niciodata nu am purtat alceva in afara de aur, platina sau argint... ( daca va hotarati sa purtati aur ... sa fie numai aur :) nu combinatii :cheer: ... ca se vede foarte urat )

Ceasul este nelipsit ... 2-4 inele ... Am un lantic finut cu o perla ... care imi aduce noroc :scare: ...

Am vazut la alte persoane ca asorteaza foarte bine cercei albastri la o tinuta albastra ... eu una nu am incercat ...

 

Aurul alb merge cu aurul galben, nu crezi? Daca unii comenteaza, nu-ti pese, doar stii ca tu porti aur, nu imitatii!

Eu prefer aurul alb in general. Am vazut mai multe nuante de aur, in Franta de exemplu: aur albastru deschis, rosiatic, roz, erau bijuterii frumoase la care se pretau pietre scumpe si originale, in special diamante . :)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aurul alb merge cu aurul galben, nu crezi? Daca unii comenteaza, nu-ti pese, doar stii ca tu porti aur, nu imitatii!

Eu prefer aurul alb in general. Am vazut mai multe nuante de aur, in Franta de exemplu: aur albastru deschis, rosiatic, roz, erau bijuterii frumoase la care se pretau pietre scumpe si originale, in special diamante . :)

Decat aur alb mai bine platina ( cred ca esti de acord cu mine :D )... am lantic, inele si cercei ... nimeni nu stie ca este platina, doar cineva care cunoaste isi poate da seama ... le port numai la rochii de seara

Am vazut lantic aur alb si galben ... destul de frumos ... dar nu imi place la inelele.

La platina merge diamantul ... inelele asa le prefer ... ori este fin si cu un diamant mare ori inelul este mare cu diamante mici batute :D) Sunt extrem de scumpe dar se merita :)

Am o colectie impresionanta de argint ... majoritatea de la Tiffany :scare: . Am vazut ca se poarta in Anglia ... dar sincer nu imi place argintul.

 

daca le asortezi la tinuta ... toate bijuteriile sunt frumoase :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

al11, sunt de bun simt sfaturile tale dar am si o critica (constructiva, sper). Sa stii ca nu exista cuvantul "vereghete" in limba romana. Poate vrei sa zici verighete (vine de la veriga).

 

Cat despre bijuterii...parerea mea este (ca si cu moda) ca se potriveste deviza :"Less is more!"

Si eu port bijuterii dar imi plac alea ba foarte mici: fine si discrete (un singur inel, o singura bratara, cercei foarte mici cu surub, medalion mic etc.) si atunci ma imbrac ceva mai... nonconformist si colorat. Ba foarte mari: de lemn, din corali, scoici, siraguri lungi/lanturi lungi si atunci ma imbrac mai simplu si de regula intr-o singura culoare din cap pana in picioare). Cand port o bijuterie mare, nu-mi mai pun si altele mici.

 

Regula e ca atunci cand hainele sunt mai uschite, bijuteriile trebuie sa fie mai discrete iar cand hainele au o linie si croiala mai simpla, bijuteriile pot sa fie mai uschite. E la bunul simt ca daca te imbraci mai aiurit si-ti mai pui si alamurile pe tine inzorzonate...o sa arati cel putin grotesc, ca un pom de Craciun :cheer:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce am observat eu ca ramane la moda de'a lungul timpului si moda si in accesorii e iepurasul ala de la playboy..toata lumea face reclama :spiteful: nu stiu ce vad asa interesant la el.lamuritit'ma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce am observat eu ca ramane la moda de'a lungul timpului si moda si in accesorii e iepurasul ala de la playboy..toata lumea face reclama :flowers: nu stiu ce vad asa interesant la el.lamuritit'ma

 

 

Ceva legat de sex si super performante sau doritori de sex...stii, "ca iepurii." Asa am auzit, dar, nu sunt convinsa.

Am descoperit ametistele taiate asimetric, mari, violet deschis cu irizatii roz, montate in argint sau aur sunt irezistibile! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cum scrie si in titlu daca stia cineva despre aceasta problema ?

Vre`un magazin sau cineva care are asa ceva ma int :tease:

Ms

 

 

 

Am eu un set de toata frumusetea!!! e si nepurtat pe deasupra !!!

Unchiul meu mi-a cumparat de la un aeroport cadou ca am avut grija

de proprietatile lor pana ei erau in vacanta pe 3 luni in jurul lumii.

Nu stia ca gusturile mele sint total diferite !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×