Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

un decret pentru eliberarea detinutilor

ce ati auzit sau credeti?  

13 membri au votat

  1. 1. va fi un decret anul acesta sau anul viitor

    • cred ca va fi anul acesta
      2
    • stiu ca va fi anul acesta
      2
    • cred ca va fi anul viitor
      2
    • stiu ca va fi anul viitor
      0
    • nu va fi in acesti ani
      7


Postări Recomandate

Se aude de ceva timp ca s-ar da un dectret pentru eliberarea detinutilor anul acesta dar nu am gasit nimic pana acum sa comfirme acest lucru voi ce stiti e ff important :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se aude de ceva timp ca s-ar da un dectret pentru eliberarea detinutilor anul acesta dar nu am gasit nimic pana acum sa comfirme acest lucru voi ce stiti e ff important :yahoo:

Mda... exact asta lipsea acum Romaniei! Poate ca s-ar potrivi sa dea in paralel si legi privind detinerea si uzul de armament de catre populatie asemanatoare celor din Texas! Atunci, "distractia" ar fi asigurata si joburile din justitie ar avea multe pozitii vacante :crazy:

Cum mai se poate avea incredere in rezolvarea problemelor in justitie in felul asta? Nici asa nu era prea mare... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda... exact asta lipsea acum Romaniei! Poate ca s-ar potrivi sa dea in paralel si legi privind detinerea si uzul de armament de catre populatie asemanatoare celor din Texas! Atunci, "distractia" ar fi asigurata si joburile din justitie ar avea multe pozitii vacante :crazy:

Cum mai se poate avea incredere in rezolvarea problemelor in justitie in felul asta? Nici asa nu era prea mare... :yahoo:

 

De ce spui asta mai Matrix ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce spui asta mai Matrix ??

Pentru ca nu stiam la ce te referi... daca e vorba de cazul din link-ul dat de Olga, fara comentarii! Caz tipic zicalei "cand esti sarac, nici boii nu-ti trag"... sau tipic romanesc :angry:

Daca e vorba de alt decret prezidential similar celui dat de Iliescu pe ultima suta a mandatului sau... nici nu stiu de ce nu m-as mira! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai matrix-ule ai stat si tu o zii inchis sa vezi cum e si ce conditzii sunt acolo ???

daca nu la ce naiba postezi mai asta aici ???crezi ca e normal sa fii tratat mai rau ca un caine in penitenciarele din romania ?Pai hai sa luam cazul meu sa vezi cum te sucesti.Eu in 97 i-am furat bani la un neamtz .bani cu care el venise pregatit sa cumpere copii si nu am fost prins dar dupa 2 ani un amic " ceva asemanator tzie " a mancat rahat fara sa stie ,la politzie iar eu am fost pus sub cercetari nu am mai avut un domiciliu fix deci nu am mai fost citat iar in plus nici neamtzul in cauza nu e ca se prezenta .Am plecat in italia sa sa cistig bani sa imi vindec boala pe care o descoperisem un frumos cancer malign si pe care romania nu putea sa il vindece ptr ca nu erau bani de spagi pe la altzi coruptzi medici.Aici am inceput sa fac tratamente pina intr-o zii cind interpolul din incinta unui spital ma luat sa ma trimita in romania spre norocul meu ca judecatori de aici au inteles ca eu nu trebuia sa platesc cu viatza ceea ce am facut"Ca daca ma trimiteau atunci in tzara eu acum nu mai postam aici ca sti sau macar banuiesti ce fel sunt tratatzi oameni bolnavi de cancer in libertate sa nu mai spunem de cei arestatzi"eu pentru fapta aia ca iam furat bani lui unu care probabil daca nu ii furaam avea sa insface vreo 2 copi sa ii duca cine stie unde am primit 4,6 ani acum eu sunt la jumatatea pedepsei aici sunt pe arest domiciliar ptr ca penitenciarele din italia (si aici mentionez ca aici penitenciarele fatza de romania este pensiune )nu au regim de tratare al cancerului ( de parca romania are avea)dar problema este ca ,chiar daca judecatori din italia au acceptat sa fiu lasat aici cu dreptul de a fii tratat Romania si judecatori coruptzi de acolo contiuna sa trimita cereri de extradare a mea de parca as fii omorit pe cineva eu .Acum vin cu intrebarea oare eu cu un cancer malign la cei 27 de ani ai mei implinitzi si la cei putzini pe care ii mai am de trait nu se stie merit si eu nu o gratziere dar macar o reducere din pedeapsa pe care mi-au aplicato???Nu iti doresc sa stai pe la penitenciar dar in viatza nu sti ce se intimpla si chiar daca esti corect scapi poate o vorba urita cuiva sau mai putzin urita cuiva cu bani sau cu pile pe la coruptziii din tribunale si ajungi dupa gratii si atunci ai sa vezi ca vrei si tu gratiere sau vre-o lege ceva :shout: Daca nu stti cum este acolo , vb celor de la Mafia nu vb fara sa stii .;)cit despre gratzieri si despre legi hotzul spera de cind intra acolo ca se va da vreo lege dar din pacate se elibereaza si legea nu se mai da :shout: si eu acum sper ca asa se aude dar ....cine stie cica ar fii ceva prin monitorul oficial dar eu nu am reusit sa gasesc inca .Ciao si numai bine.

Editat de Baiet-bun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai, baiet-de-baiet...

N-am stat pentru ca mi-am vazut de treaba, "n-am mancat rahat" niciodata ca acel "turnator" si uneori am avut probleme in armata din cauza asta (nu-nteleg de ce ma compari cu el... nici nu ma cunosti, mancat-as' portofelu') !

Vis-a-vis de boala ta... imi pare rau, sincer, dar referitor la problema ta cu legea... da, sunt de acord sa fie tratati toti cei care baga mana-n buzunarul altuia mai rau ca si cainii comunitari din bucale !

N-ai nici o scuza privitor pe cine ai furat ! Deci, nu m-am sucit... din cauza voastra suntem priviti toti peste hotare ca niste talhari si hoti !!!

Auzi... cumparator de copii... parca ti-a dat tie raportul... si daca era, ai salvat tu copiii pe care urma sa-i cumpere ??? pai ala avea bani de te cumpara si pe tine si pe sutii tai gramada !!! I-ai furat banii de buzunar, superman ! acum zi-mi ca l-ai furat gandindu-te la copiii aia ! :) desi, de ce m-as mira...

Nu ma intereseaza nici de anii pe care-i ai de facut, nici de baietii de cartier cu care-ai fost in celula... nu e vina nimanui ca ai boala ta.

Si nu stiu de ce m-ar interesa... mai mult ma intereseaza de cei din libertate cum se trateaza, ca ei sunt mai batuti de soarta decat voi ! Mai ramane sa vad ca veti cere statului sa va plateasca si operatii de schimbare de sex ca si in SUA...

Inainte sa te intrebi daca tu, cu boala pe care-o ai meriti o gratiere, mai bine te-ai intreba daca s-a meritat fapta pe care-ai facut-o... poate-ar fi mai intelept ! Judecatorii-corupti ? de-acord, in parte, cu tine ! Dar faptul ca trimit cerere de extradare nu se datoreza coruptiei, baiete... e ceva elementar in activitatea lor, nu ca dau orice sa te vada pe tine sau sa-ti intrerupa tratamentul bolii tale !!

Stiu ca parte din cei din inchisori sunt recuperabili pentru societate... chiar mi-as dori sa cred ca si tu faci parte dintre ei...

Cat despre acel grup de muzica... indemnurile lor sau "invataturile" pe care incearca ei sa le transmita nu reprezinta nimic pentru mine... imi pare rau ca te dezamagesc...

Ciao si de la mine si sedere placuta in Italia !!!

Editat de DORO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

conditiile din penitenciar nu sunt tocmai bune si e necesar un decret , multi sunt si pe nedrept acolo dar asta e alta poveste, dar ..... conditiile din spital sunt chiar mai rele credeti-ma . nu cred ca va fi un decret ptr eliberarea lor dar sunt pentru ,mai ales ptr cei care au gresit prima data

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa se de-a o gratiere pentru cei care sunt la prima fapta,acum inainte de revelion.

DAR BASESCU no sa dea pentru ca aproape toata viata a traito in regim de armata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×