Sari la conținut
Forum Roportal
Soimos

Islamul in loc de Crestinism - solutia corecta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu cred ca Islamismul in loc de Crestinism este solutia corecta,mai ales dupa ce am vazut pe AXN serialul''Celula Terorista''!

Inseamna ca ai cazut in capcana televiziunii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:fool: :mda: super tareee !

da.. insa si islamul recupereaza vartos !

Trebuie sa recunosti ca uneori pustiul e amuzant....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa recunosti ca uneori pustiul e amuzant....

:fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata noi probleme de logica

Vechiul testament si noul testament se numesc si vechea lege sau legea noua....asa ca Islamul e legea cea mai noua ..... si cum Dumnezeu nu scrie legii oamenilor numai ca sa se afle in treaba iata motivul pentru care nu mai exista nici o logica de a cita din Biblie ... afirmatia ta ca

uite ca Dumnezeu e prost

e intradevar o grozavie si probabil ca se refera la acel Dumnezeu al Crimei si minciunii ... asta avand coada in loc de creier nu poate fi destept.

 

dar pana nici acesta nu e atat de prost cat credem ... mult mai prosti sunt doar cei care cred in el.

Eu cred in Dumnezeul Luminii Adevarului Dumnezeu Creatorul ... cel in care cred eu nu e prost sa scrie carti si nici nu vorbeste cu nimeni pe dupa altar ... Dumnezeul in care cred ne-a dat mintea sa evoluam si exact aceasta face omenirea .... religia LUI se cheama STIINTA ....

Eu nu vreu sa convertesc pe nimeni la Islam, daca as putea sa va convertesc ... v-as converti intru stiinta si etica ... caci aceasta religie superioara,Stiinta iti asigura doua paradisuri ... unul pe care-l traiesc acum ... si care a devenit astfel datorita revolutiei tehnico stiintifice ... si eventual unul pe lumea aialalta intrucat morala actuala cuprinsa in legile eticii nu contravine cu nimic moralei de pana acum

Daca Islamul se straduieste sa recupereze decalajul pe care-l are fata de crestinism in omorarea bietilor nevinovati .... aceasta este inca o dovada ca Dumnezeul religiilor nu este Creatorul ci marele amagitor Satana ... astuia va inchinati voi si din asta citati cand va deschideti gura ... Dumnezeu Creatorul nu omoara niciodata pe nimeni ..... doar nu o fi prost sa isi distruga creatzia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iata noi probleme de logica

Vechiul testament si noul testament se numesc si vechea lege sau legea noua....asa ca Islamul e legea cea mai noua ..... si cum Dumnezeu nu scrie legii oamenilor numai ca sa se afle in treaba iata motivul pentru care nu mai exista nici o logica de a cita din Biblie

poate maine apare o lege "super-noua"... ce zici, trecem la ea ?

... afirmatia ta ca

e intradevar o grozavie si probabil ca se refera la acel Dumnezeu al Crimei si minciunii ... asta avand coada in loc de creier nu poate fi destept.

dar pana nici acesta nu e atat de prost cat credem ... mult mai prosti sunt doar cei care cred in el.

Eu cred in Dumnezeul Luminii Adevarului Dumnezeu Creatorul ... cel in care cred eu nu e prost sa scrie carti si nici nu vorbeste cu nimeni pe dupa altar ... Dumnezeul in care cred ne-a dat mintea sa evoluam si exact aceasta face omenirea .... religia LUI se cheama STIINTA ....

corect... nu poate scrie nici Biblia , nici Coranul

Eu nu vreu sa convertesc pe nimeni la Islam, daca as putea sa va convertesc ... v-as converti intru stiinta si etica ... caci aceasta religie superioara,Stiinta iti asigura doua paradisuri ... unul pe care-l traiesc acum ... si care a devenit astfel datorita revolutiei tehnico stiintifice ... si eventual unul pe lumea aialalta intrucat morala actuala cuprinsa in legile eticii nu contravine cu nimic moralei de pana acum

pai si de ce nu ne converstesti la stiinta, la cunoastere...

Daca Islamul se straduieste sa recupereze decalajul pe care-l are fata de crestinism in omorarea bietilor nevinovati .... aceasta este inca o dovada ca Dumnezeul religiilor nu este Creatorul ci marele amagitor Satana ... astuia va inchinati voi si din asta citati cand va deschideti gura ... Dumnezeu Creatorul nu omoara niciodata pe nimeni ..... doar nu o fi prost sa isi distruga creatzia!

si cand am citat eu din Biblie?

iar creatia aia intr-o zi se va distruge...insa singura !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca ai dreptate ... Coranul se adreseaza altcuiva decat Biblia!

Coranul se adreseaza tuturor oamenilor .... iar Biblia doar celor naivi carora nu le pasa ca a fost radical modificata de cler ...

Coranul fiind ultima carte sfanta este scrisa exact ca sa o inlocuiasca pe cea veche si modificata!

Biblia a fost scrisa si modificata de oameni. da' Coranul a fost "scris" de Allah insusi !?! sau de Mahomed, un individ de vreo 40 de ani, analfabet si care suferea de crize de epilepsie... ? sa ma ierte cititorii de religie islamica, dar asta-i adevarul si cei sinceri o recunosc.

Coranul se adreseaza celor ce pot crede in el, la fel ca Biblia. si intrucat are destule ineptii intre scoarte, din punctul meu de vedere nu se califica pentru pozitia de "carte sfanta scrisa de Dumnezeu".

 

.... nu cred ca Dumnezeu poate fi atat de prost sa scrie fiecarei natzii cate o alta "carte sfanta"... el scrie doar OAMENILOR caci oamenii in general sunt creatia SA!

da, oameni buni, asa e, am descoperit eu ca Dumnezeu s-a apucat de scris carti. si n-a scris numai Biblia si Coranul! nuuuu...

Editura RAI

:yawn: :cry:

 

Fanatismul religios islamic este exact la fel cu fanatismul religios crestin ... singura diferenta intre ele este doar faptul ca islamul are deocamdata radicalmai putine crime la activ decat crestinismul !

ei, lasa, stai linistit. inca doi-trei de 11 si recupereaza.

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca ai dreptate ... Coranul se adreseaza altcuiva decat Biblia!

Coranul se adreseaza tuturor oamenilor .... iar Biblia doar celor naivi carora nu le pasa ca a fost radical modificata de cler ...

Coranul fiind ultima carte sfanta este scrisa exact ca sa o inlocuiasca pe cea veche si modificata!

Nu pot decat sa rad la afirmatia asta !! Si daca o luam pe bune,bine, cei care cred in Biblie sunt naivi,prosti,fanatici,zi-le cum vrei tu sa le spui.Dar cei care cred in Coran sunt de o suta de ori mai naivi, mai prosti si mai fanatici. :crazy:

 

.... nu cred ca Dumnezeu poate fi atat de prost sa scrie fiecarei natzii cate o alta "carte sfanta"... el scrie doar OAMENILOR caci oamenii in general sunt creatia SA!

Daca te si explici ce vrei sa spui cu asta poate am sa inteleg.Cine a spus ca Dzeu scrie cate o carte ptr fiecare natie??? ;)

Natziile sunt doar modificarea adaugita de satana ....

:doh: :yawn: Asta a crezut si Hitler!!! :crazy:

...asa cum si religia crestina este doar o sarlatanie in care banii puterea si dezmatzul sunt preocuparea principala a clerului!

Sigur....si enspe-miile de femei pe care si le ia un musulman ca asa il pacaleste pe el coranul nu face parte tot din dezmat? :)

 

 

Deci Coranul a aparut tocmai ca raspuns la faptul ca Biblia cuvantul Domnului a fost marsavita de cler...

Mda...si Dzeu a zis: 'Hai ca m-am saturat !Schimb placa,ceee atatia crestini pe lumea asta marsavi si rai,?Le zic la toti sa se faca musulmani :ideea: ...De fapt...cred ca am sa ii las numai pe barbati in paradis iar pe femei le trimit cu Scaraoski ...' :yahoo:

Hai sa fim seriosi !!!!!

Fanatismul religios islamic este exact la fel cu fanatismul religios crestin ... singura diferenta intre ele este doar faptul ca islamul are deocamdata radical mai putine crime la activ decat crestinismul !

Esti sigur??? :)

 

Biblia a fost scrisa si modificata de oameni. da' Coranul a fost "scris" de Allah insusi !?! sau de Mahomed, un individ de vreo 40 de ani, analfabet si care suferea de crize de epilepsie... ? sa ma ierte cititorii de religie islamica, dar asta-i adevarul si cei sinceri o recunosc.

Coranul se adreseaza celor ce pot crede in el, la fel ca Biblia. si intrucat are destule ineptii intre scoarte, din punctul meu de vedere nu se califica pentru pozitia de "carte sfanta scrisa de Dumnezeu".

da, oameni buni, asa e, am descoperit eu ca Dumnezeu s-a apucat de scris carti. si n-a scris numai Biblia si Coranul! nuuuu...

Editura RAI

:roll: :blink:

ei, lasa, stai linistit. inca doi-trei de 11 si recupereaza.

:yahoo:

:cry:

Subscriu !! :crazy:

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de unde stii?

Nu stiu daca e ultima ... dar ma rog asa se zice ... eu nu cred ca Dumnezeu scrie cartzi ... si culmea intr-o perioada cand toti oamenii erau analfabetzi ... ce putere de impact ar avea mesajul SAU atat de necalificat adresat?/... pai sa te adresezi in scris unor analfabetzi!

Nu putea sa apara in fata oamenilor ca o holograma si sa le zica personal tot ce avea de comunicat ... ar fi fost mai profesionist ... oricum e Perfectiunea Divina si actionaza ca un necalificat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×