Jump to content
Forum Roportal
malexoid

problema dezarhivare

Rate this topic

Recommended Posts

am gasit pe net un album care mi-l doream demult, l-am 'adus', dar nu reusesc sa il dezarhivez.

e format din 3 arhive rar, am parola...dupa dezarhivare, imi rezulta niste fisiere ciudate, nicidecum utilizabile in winamp, cu extensia 'ape'

nu sunt familiarizat cu limbajul uzual al celor care se pricep bine la computere, dar sper ca mi-ati inteles problema...

ma puteti ajuta? va multumesc anticipat!

am gasit pe net un album care mi-l doream demult, l-am 'adus', dar nu reusesc sa il dezarhivez.

e format din 3 arhive rar, am parola...dupa dezarhivare, imi rezulta niste fisiere ciudate, nicidecum utilizabile in winamp, cu extensia 'ape'

nu sunt familiarizat cu limbajul uzual al celor care se pricep bine la computere, dar sper ca mi-ati inteles problema...

ma puteti ajuta? va multumesc anticipat!

Salut,

Problema ta nu este legata de programare, dar pot sa iti raspund. Ai nevoie doar de un program care sa poata deschide tipul ala de fisiere .ape . Fisierele astea sunt un format facut pentru programul Monkey's Audio (http://www.monkeysaudio.com/).

Totusi poti sa deschizi fisierele respective si cu winamp-ul dar iti trebuie un plugin pe care il gasesti la www.winamp.com

Ar putea sa le faca convesie MP3 sau Wav cu programul cu care isi scrie muzica de pe CD in PC.

Eu folosesc Easy CD-DA Extractor, dar majoritatea convertoarelor ar trebui sa recunoasca formatul respectiv.