Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Clisee

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si cine decide ca intelegem Biblia sau nu? Doar e democratie, si orice cretinoman poate interpreta Scripturile... care, de altfel, au si fost rescrise de nu-mai-stiu cate ori. Eu tot la Brahman raman; macar Bhagavad-Gita n-a fost rastalmacita pana azi, e destul de complicata si asa!

 

Te rog frumos,spune unde o putem gasi,lasa-ne timp sa o ''rumegam'' si vom mai vorbi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oh, nici vorba ! Este un zeu serios, nu si-ar permite sa umble cu amenintari ieftine ! Dar daca crezi in el, iti va da posibilitatea sa prevezi starea vremii (meteo) cu cel putin o ora inainte. In sensul ca daca vremea nu se schimba, sigur asa ramane! Tentant, nu ? :crazy:

 

pai eu zic sa-l facem zeu national pe meteor al tau sa ne spuna si noua unde si cand va ploua si va fii viitura sa nu mai murim ca mustele dupa fiecare ploicica :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu zic sa-l facem zeu national pe meteor al tau sa ne spuna si noua unde si cand va ploua si va fii viitura sa nu mai murim ca mustele dupa fiecare ploicica :yahoo:

 

Adevărul este că şi eu m-am gandit adesea să-l facem zeu national, in ideea că poate ne scapă şi de "calamitaţile" de politicieni... :yahoo: Cred că s-ar rezolva cu un meteor shower... :crazy:

Insă, cum spuneam, e un zeu de gaşcă, nu-şi pune mintea cu toti neisprăviţii... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"crestini victimizati si neintelesi". :crazy: stii :yahoo: credintza in dumnezeul lui Avraam, Isac si Iacov imi da chiar un simtzamant de superioritate si in acelasi timp de mila pentru oameni asa neintzalesi ca unii din voi

Mila? Chiar merita insultati cu sentimentul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cine decide ca intelegem Biblia sau nu? Doar e democratie, si orice cretinoman poate interpreta Scripturile...

 

fiecare decide pentru el ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok maestre, si asta nu se chiama trufie? Eu cel putin spun ca is limitat si ca inca is in cautarea unuia mai destept ca mine, care sa ma lumineze. De asta am facut topicul. Vreua sa-i vad pe aia care se cred indeajuns de destepti spre a interpreta singuri anumite chestii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok maestre, si asta nu se chiama trufie? Eu cel putin spun ca is limitat si ca inca is in cautarea unuia mai destept ca mine, care sa ma lumineze. De asta am facut topicul. Vreua sa-i vad pe aia care se cred indeajuns de destepti spre a interpreta singuri anumite chestii.

 

Si trufia este un sentiment omenesc.Nu cauta pe cineva sa te lumineze,asculta-i pe toti si incearca sa te luminezi singur,chiar daca ai opait! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mila? Chiar merita insultati cu sentimentul asta?

pai ce are mila Dom'le? E chiar asa de rusinoasa ??? :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiecare decide pentru el ...

 

Ravl are dreptate,acum am observat ca se arunca in noi cu clisee,iar noi facem risipa de idei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fie ca vrei, fie ca nu, tot in clisee ajungi sa vorbesti. nu suntem toti oameni asa de invatati, sa ne spunem de fiecare data ideile intr-un mod nou si fresh. cliseele sunt inevitabile, dar enervante cateodata; unii oameni sunt blocati doar pe cliseele lor mintale. ei sunt tinta mea aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×