Sari la conținut
Forum Roportal
Mallorca

Clisee

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa cum e lesne de remarcat, avem la "Religie si spiritualitate" o groaza de postanti care se cred mari interpretori ai logicii lui Dumnezeu si nu numai. Eu unul m-am saturat, cateodata, citind, ma pufneste rasul, iar cateodata ma mir ca unii nu se pot desprinde de persoana lor proprie.

 

Prin urmare, dragi Roportalieni, sa ne batem in clisee. Fiecare scoateti-va din cutie zeitatea in care credeti, si defilati cu ea! Eu unul declar oficial (dar la cea mai mare bascalie) ca sunt Buddhist. Prin urmare toti crestinii de aici sunt simpli nevazatori, oameni care au ochii legati si nu vad maretia lui Brahman, care ni se reveleaza in fiecare musculita pe care o strivim pe geam si in fiecare picior de caine mancat de coreeni. Sunt convins ca ignorandu-va total voi castiga pacea; prin actele mele nu fac altceva decat sa imi urmez chemarile de bunatate. Pacat de voi! Veti mai trai alte vieti de chinuri, si nu veti cunoaste adevarul :). Si, da, stiu, din punctul de vedere al multora, voi arde in iad. Ne vedem acolo!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

brahman ? nu branham? :) :offtopic:

 

ar trebui sa instituim un "coltu' vesel al mesei rotunde", unde sa bagam subiectele astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pei si ce dracu sa fac, dark_light? Daca as fi eu moderator pe sub-forumul asta, as taia in carne vie :). Macar sa ne mai batem si noi joc putin, asa, pe alocuri, cat putem. Pana nu ne asalteaza cestilalti, credinciosii.

 

A, uitasem: Aveti mana libera ironiei! Cu conditia ca mesajul sa fie coerent si sa nu contina peste 50% emoticons. Multumiri :offtopic:

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
brahman ? nu branham? :fingers: :boredom:

 

ar trebui sa instituim un "coltu' vesel al mesei rotunde", unde sa bagam subiectele astea.

noo,ca Brahmanu' e ala cu Buddha si alea alea,iar Branham e marele William Branham :suicide: care probabil ca e ruda cu altcineva de pe topic ... ca si el vorbeste despre serpi care fac sex cu evele si celelalte aberatii.Deci... :beach:

 

Prin urmare, dragi Roportalieni, sa ne batem in clisee. Fiecare scoateti-va din cutie zeitatea in care credeti, si defilati cu ea!

Zeitatea in care cred eu...pai evident ca nu e Buddha si nici Branham :lazy:

Eu defilez cu Cristos.Stiu ca din punctul altora de vedere sunt o fanatica nebuna,care crede in Dzeu Dragostei,si bate campii vorbind dintr-o carte "inventata"dupa parerea lor de oameni.

Si deci prin urmare toti astia care nu credeti ca mine ... pomenise cineva ,undeva,candva...de un loc numit...Hades :)

DAR sa stiti ca tot mai aveti o sansa,cat timp santeti in viata,asa ca...navaliti sau...va ia...Hadesul :offtopic:

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pei si ce dracu sa fac, dark_light?

eu, cateodata, am activitati net superioare dpdv al utilitatii - tai frunza la caini.

:suicide:

 

Daca as fi eu moderator pe sub-forumul asta, as taia in carne vie.

daca... :)

 

Macar sa ne mai batem si noi joc putin, asa, pe alocuri, cat putem. Pana nu ne asalteaza cestilalti, credinciosii.

credinta n-are legatura cu coeficientul de inteligenta. iar, tehnic, nu iadul e locul in care vei arde.

:fingers:

stai pe-aproape, s-ar putea sa inveti cate ceva chiar si de la "amarastenii" astia de credinciosi...

 

Si deci prin urmare toti astia care nu credeti ca mine ... pomenise cineva ,undeva,candva...de un loc numit...Hades :offtopic:

pomenise degeaba. ca toti ajungem acolo, dupa credinta crestina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre mine se stie deja ca am o zeitate adorata, Meteor se numeste, iar doctrina am fondat-o impreuna cu un user mai vechi, Maximus. ( sa traiesti, Maxime! ). Am hotarat sa-i spunem invataturii "meteorism", ca doar tot din burta e scoasa. Zeul meu este singurul adevarat. Va rog sa nu indrazniti sa ma contraziceti, el "exista si basta !"( ca sa citez un alt coleg de discutii de pe forum :) ). As spune chiar ca e mai adevarat decat al altora. :offtopic: Cel mai adevarat. :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai pe-aproape, s-ar putea sa inveti cate ceva chiar si de la "amarastenii" astia de credinciosi...
Am invatat multe de la crestini, eu insumi fiind crestin, in esenta. Prin credinciosii ceilalti ma refeream la fanatici. Abia astept sa-i vad si pe restul pozand in crestini victimizati si neintelesi. Tonul amar vreau sa-l aud. Venin. Sa curga-n cupele adanci. Paharnici! Si crestini patetici. Adevaratii crestini nu stau pe forum. Anna, macar ai binevoit sa ne oferi o mica intepatura. :)

 

Desert Rose, si ce mi se intampla daca nu cred ca tine? O sa ma loveasca vreun meteor? Fa-ne catehizarea.

( Oricum incuiatii nu pot sa-l simta pe Brahman, o sa va chinuiti vesnic, nesfarsit si ciclic aici pe pamant, in loc sa veniti in Nirvana.. )

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am invatat multe de la crestini, eu insumi fiind crestin, in esenta. Prin credinciosii ceilalti ma refeream la fanatici. Abia astept sa-i vad si pe restul pozand in crestini victimizati si neintelesi. Tonul amar vreau sa-l aud. Venin. Sa curga-n cupele adanci. Paharnici! Si crestini patetici. Adevaratii crestini nu stau pe forum. Anna, macar ai binevoit sa ne oferi o mica intepatura. :)

Demone,mai, de ce vezi tu numai partea goala a paharului?!?

Am zis ca Dzeul meu e Dzeu Dragostei,spre deosebire de toti ceilalti dzei :boredom: e un D'zeu...uau,ca sa parafrazez si eu pe cineva.Iarta pana oboseste,si nici macar nu oboseste.Uita,ptr ca dragostea e mai presus de razbunare...si tu tot partea rea o vezi?? :offtopic:

Si ah...unii zic si asta... Jesus Rocks(apropo de semnatura ta bengoasa! :suicide: ) Ei ce zici,tot intepatura e? :fingers:

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desert Rose, si ce mi se intampla daca nu cred ca tine? O sa ma loveasca vreun meteor? Fa-ne catehizarea.

 

Oh, nici vorba ! Este un zeu serios, nu si-ar permite sa umble cu amenintari ieftine ! Dar daca crezi in el, iti va da posibilitatea sa prevezi starea vremii (meteo) cu cel putin o ora inainte. In sensul ca daca vremea nu se schimba, sigur asa ramane! Tentant, nu ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×