Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna sunt din Roman Jud piatra <<<< Candva Roman a fost Judetul Roman Iar Neamt a fost un amarat de oras

De ce??!! Uite cateva cuvinte:

 

PE ATUNCI.........

1. Primul oras din moldova care detine-a cele mai multe fabrici si uzine din zona Moldovei,

2. Aici este cea mai mare Fabrica de tevi de pe teritoriul Moldovei,(inca mai este)

3. Datorita celui mai frumos parc NATURAL din zona Moldovei

4. Orasul cu cei mai multi muncitori

etc.

ACUM............

 

1. Detine inca fabrica de tevi (Mare branza)

2. Acelasi lucru....

3. Mai este parcul natural dar de cand sa dus nea NICU... se cam darama amenajarile...

4. Printre orasele care au cei mai multi someri din Romania

 

Voi ce parere aveti????????? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost la roman acu cativa ani si m-am ingrozit ... un oras cenusiu si pustiu brrr ! imi amintesc ca acolo am mancat cea mia groaznica mancare ... nu mi-a placut !! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna sunt din Roman Jud piatra <<<<

 

 

N-am fost pe acolo niciodata. In Moldova, doar in Nord am fost. De la Sighetu-Marmatiei, MM

la Vatra-Dornei, Suceava si pana la Gheorgheni venind din spate dinspre Lacu Rosu.

A fost splendid ce am vazut pe langa ca era cam goala Moldova.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost la roman acu cativa ani si m-am ingrozit ... un oras cenusiu si pustiu brrr ! imi amintesc ca acolo am mancat cea mia groaznica mancare ... nu mi-a placut !! :crazy:

 

NU STIU EXACT PRIN CE ZONA A ROMANULUI AI FOST TU DAR SIGUR TE-A PACALIT TAXIMETRISTUL ... ok IMPORTANT E CA RETII NUMELE MACAR ATAT INSA AVEM DESTULE ZONE AICI CARE NICI NU SE COMPARA CU ALTE ZONE DIN ALTE ORASE...

 

 

APROPO IN ROMAN VA FI FACUT IN PARCUL CENTRAL CEL MAI FRUMOS DISNEYLAND DIN ROMANIA DACA NU STIATI UITATIVA PE NET SA VA CONVINGETI ASA CA TREBUIE SA VA OBISNUITI CU NUMELE DE "ROMAN" UITATIVA SA VA CONVINGETI APROPO DIN ROMAN E SORIN OVIDIU VANTU, ANDREIA MARIN ETC... HE HE http://stiri.rol.ro/stiri/2006/06/disneyla...i_lui_vantu.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut armata la Roman pe vremea lui nea nicu... Imi amintesc cum ma trimiteau ofiterii sa duc soldati la ajutat de incarcat camioane cu paine... ce paine buna era! Chiar se construia un complex comercial atunci, se vedea un proiect curajos pentru timpurile alea...

Dar, ca soldatul din Centrul 92 Instructie... Gadinti, Horia, munci agricole la Sabaoani (ce fete frumoase pe acolo!)... km multi facuti pe jos, etc. Chiar... mai a ramas ceva din acea unitate de tancuri ?

O amintire nasoala e mirosul produs de fabrica de faina de oase de pe langa tancodrom... nu e miros mai oribil decat acela... sconcsul e deodorant pe langa el !!

As vrea sa mai vad Romanul, chiar daca, sunt convins, e foarte schimbat! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut armata la Roman pe vremea lui nea nicu... Imi amintesc cum ma trimiteau ofiterii sa duc soldati la ajutat de incarcat camioane cu paine... ce paine buna era! Chiar se construia un complex comercial atunci, se vedea un proiect curajos pentru timpurile alea...

Dar, ca soldatul din Centrul 92 Instructie... Gadinti, Horia, munci agricole la Sabaoani (ce fete frumoase pe acolo!)... km multi facuti pe jos, etc. Chiar... mai a ramas ceva din acea unitate de tancuri ?

O amintire nasoala e mirosul produs de fabrica de faina de oase de pe langa tancodrom... nu e miros mai oribil decat acela... sconcsul e deodorant pe langa el !!

As vrea sa mai vad Romanul, chiar daca, sunt convins, e foarte schimbat! :blink:

 

 

eu sunt din ROMAN!!!

da s-au schimbat multe pe acolo ca peste tot!

pentru mine e un oras super!!! ... aici mi-am facut scoala primara, gimnaziu si liceul (langa tancuri...)!!!

cand ai facut armata? (iti spun ceva numele astea laban, lefter, leonte, maftei? - au fost cadre la regimentul de tancuri - ofiteri si subofiteri)...

 

tot ce stii ca era acolo (tancuri, transportoare blindate, rachete, etc.) s-a restructurat si a ramas doar ... un batalion! dintr-o "forta" militara romanul nu a mai ramas cu nimic ... astea-s vremurile!!!

 

Buna sunt din Roman Jud piatra <<<< Candva Roman a fost Judetul Roman Iar Neamt a fost un amarat de oras

De ce??!! Uite cateva cuvinte:

 

PE ATUNCI.........

1. Primul oras din moldova care detine-a cele mai multe fabrici si uzine din zona Moldovei,

2. Aici este cea mai mare Fabrica de tevi de pe teritoriul Moldovei,(inca mai este)

3. Datorita celui mai frumos parc NATURAL din zona Moldovei

4. Orasul cu cei mai multi muncitori

etc.

ACUM............

 

1. Detine inca fabrica de tevi (Mare branza)

2. Acelasi lucru....

3. Mai este parcul natural dar de cand sa dus nea NICU... se cam darama amenajarile...

4. Printre orasele care au cei mai multi someri din Romania

 

Voi ce parere aveti????????? :tease:

 

Fabrica de tevi din roman este cea mai mare din sud-estul europei nu doar din moldova!!! (sau cel putin era...)

nu exista judetul piatra!!! poate judetul neamt!!! nu exista orasul neamt!!! poate orasul piatra neamt!!! :alien:

daca chiar esti din roman ... trebuie sa-ti mai reimprospatezi memoria! :yes:

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost la roman acu cativa ani si m-am ingrozit ... un oras cenusiu si pustiu brrr ! imi amintesc ca acolo am mancat cea mia groaznica mancare ... nu mi-a placut !! :yes:

 

s-au mai schimbat lucrurile si prin roman! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-au mai schimbat lucrurile si prin roman! :P

Esti consatean de-al meu ... stiam eu ca nu te plac degeaba ... :headspin:

Am copilari in Roman .. stiam bazarul ca in palma ... nu am mai fost de ceva vreme ..poate sunt 8 anii ... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti consatean de-al meu ... stiam eu ca nu te plac degeaba ... :headspin:

Am copilari in Roman .. stiam bazarul ca in palma ... nu am mai fost de ceva vreme ..poate sunt 8 anii ... :P

 

pe bune?

ma bucur!!! :P

pe unde ai stat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe bune?

ma bucur!!! :headspin:

pe unde ai stat?

Nu iti spun ca ma fac de rusine :P dar pot sa spun ca orasul imi este drag .... nu stiu daca s-a schimbat dar singurul lucru care m-a terorizat acolo au fost tziganii :D erau prea multii.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×