Sari la conținut
Forum Roportal
ady_maris

Exista trinitate?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hey, esti cumva la 500 de metri garduri? :doh: Ce-i cu carnatii astia? :yahoo:

Cat despre treaba cu Trinitatea, exista deja un astfel de topic. Si e cam fumat... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu exista. Si totusi, o parte a mesajului contine elemente din istorie. De ce?

 

 

dane ,pai asta am vrut sa arat devierea de la adevar ,de la Scriptura ,rastalmacirea a aparut dupa 3 secole ,si s-a intemeiat o religie crestina de fatada, fara Hristos in ea ,ci doar formalism ,si religie politica de expansiune,si manipulare a naivilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, nu exista. Si totusi, o parte a mesajului contine elemente din istorie. De ce?

dane ,pai asta am vrut sa arat devierea de la adevar ,de la Scriptura ,rastalmacirea a aparut dupa 3 secole ,si s-a intemeiat o religie crestina de fatada, fara Hristos in ea ,ci doar formalism ,si religie politica de expansiune,si manipulare a naivilor.

Asa vorbeste...Branham? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hans, cine este Branham? Ca mi-am pierdut o groaza de timp citind ce a postat ady_maris si tot nu inteleg ce vrea. Sau vrei sa-i lasi lui ady_maris placerea sa se desfasoare... :yahoo:

Editat de Ray of light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hans, cine este Branham? Ca mi-am pierdut o groaza de timp citind ce a postat ady_maris si tot nu inteleg ce vrea. Sau vrei sa-i lasi lui ady_maris placerea sa se desfasoare... :doh:

Exista un topic si pe tema asta! :yahoo:

Nu vreau sa-l privez pe Ady_maris de placerea desfasurarii, insa presimt ca tot acolo o sa se ajunga. Sau ma insel...? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hans ce crezi tu a vb. tertulian ,un pagan din tunisia ,si a legiferat Constantin ,un ucigas roman de fratii si crestini biblici,ce am scris am documentat cu versete nu cu dogme inventate la concilii si promovate ca si dogme crestine ,de fapt sunt invataturi pagane invelite in crestinism,

 

branham a fost proorocul ptr. ultima generatie inainte de venirea Domnului Isus Hristos,si are verset biblic ,ptr. venirea lui ;

Maleahi 4;

5. Iată, vă voi trimite pe proorocul Ilie,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hans ce crezi tu a vb. tertulian ,un pagan din tunisia ,si a legiferat Constantin ,un ucigas roman de fratii si crestini biblici,ce am scris am documentat cu versete nu cu dogme inventate la concilii si promovate ca si dogme crestine ,de fapt sunt invataturi pagane invelite in crestinism,

??? :yahoo:

 

branham a fost proorocul ptr. ultima generatie inainte de venirea Domnului Isus Hristos,si are verset biblic ,ptr. venirea lui ;

Maleahi 4;

5. Iată, vă voi trimite pe proorocul Ilie,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da! ... in noi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×