Sari la conținut
Forum Roportal
ady_maris

A fost Fiul nascut in cer?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dreptul de a judeca liber l-am primit atunci cand ni s-a dat ratiunea!

Dreptul e a judeca zici ca nu il avem ... dar dreptul de a rastalmaci chiar Sfanta Scriptura scrisa de Dumnezeu ...il avem? daca da cine sunteti voi sa rastalmaciti vorbele Lui ... va credeti mai mult decat El?

Iar daca zici ca nu avem voie atunci ia fiecare text asa cum e si vezi ce prostii iasa?

Daca nu crezi in Dumnezeu,ratiunea ta de unde vine?

Nu mai judeca pe altii,este o vorba,,numai cine nu munceste nu greseste,,.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu crezi in Dumnezeu,ratiunea ta de unde vine?

Nu mai judeca pe altii,este o vorba,,numai cine nu munceste nu greseste,,.

ratiunea vine din faptul ca esti fiinta umana si dotata cu inteligenta inca....traim pe o planeta si intr-un univers care ne da dreptul la liberul arbitru.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A avut Mesia o preexistenta in cer ? Foarte posibil ca nu. Deci nu s-a nascut in cer ci pe pamant din Maria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ratiunea vine din faptul ca esti fiinta umana si dotata cu inteligenta inca....traim pe o planeta si intr-un univers care ne da dreptul la liberul arbitru.....

 

una din pildele lui Solomon :"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din punct de vedere dialectic ... inca nu s-a nascut nimeni din fecioara in acele timpuri ... astazi acest lucru devine din ce in ce mai des intalnit ..... prin diferite metode si tehnici de insamantare artificiala ...pana si Doamna pensionara Iliescu a nascut la 65 de anii un copil "nascut dar nu facut dintr-o fiinta din care toti suntem facuti" sa fie asta mic noul mesia?

Nu este inca dovedita existenta ngerilor si nici a lui Christos ... ba din contra ar putea fi acuzat de "dezertare"... adica Tatal lui il tine langa el ca sa invete si sa scrie o noua religie ... si el Maestrul nu scrie absolut nimic si lasa pe ucenicii sai quasi necalificati sa o faca ... culmea cu toate ca tatal sau l-a inviat ..... dar el tot a dat coltul si nu si-a facut treaba.

Sau poate imi spui si mie cum se cheama capitolul din Biblie scris de Isus?

 

logic, au venit extraterestrii sa o insamanteze pe fecioara Maria, stiinta...

stia Iisus ce stia...nu a scris sa dea libertatea unora ... sa comenteze

daca ar fi scris... am fi pierdut aceasta categorie... iti inchipui cum ar fi lumea fara tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in curand stiinta ne va oferi inca o minune religioasa, prima femeie cosmonaut care va aduce pe lume un copil in cosmos...

Atunci cred ca vom putea vorbi mai la obiect despre topicul fiul Domnului s-a nascut in cer!

 

Tot asa cum astazi se poate vorbi de copilul pensionarei Iliescu care a adus pe lume un copil "nascut dar nu facut cel dintr-o fiinta din care toate s-au facut"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A avut Mesia o preexistenta in cer ? Foarte posibil ca nu.
in functie de ce "posibil ca nu", si inca foarte!

 

Fiul are inceput ca om, dar ca Dumnezeu era deja in Dumnezeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MariaB da poate putem spune ca este in Dumnezeu din vesnicie la fel cum si Levi a platit zeciuala.

 

Evrei 7:9 Mai mult,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×