Sari la conținut
Forum Roportal
ady_maris

Credeti in mesajul lui Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu cunosc nici un stat pe lume in care intreaga populatie sa traiasca precum in paradis

nu intrega populatie ci marea majoritate nu ajunge?

. Probabil ca nici nu as recunoaste o atare viata, si nici ei, ca din cate stiu nu se plimba nimeni pe Pamant care se fi fost pe acolo. Mizeria si suferinta sunt omniprezente oriunde traiesc oameni.

Si unde ti se pare ca e mai multa in Afganistanul talibanilor si musulmanilor sau in Elvetia ?

 

ps: cat nu ii am eu la inima pe americani, da' cica au standarde de viata inalte. lor le termina presedintele spiciul cu 'god bless america' si povestesc prin imnul national And this be our motto: "In God is our trust.".

Uiti ca cel putin de trei ori pe zi si eu spun acelasi lucru ... ca eu cred in Dumnezeu ... dar in afara religiei... poniemaiesi?

hm... mai faimos pentru holograme este Palapatine... aka Darth Sidious. Poate ca de aia Dumnezeu nu vrea sa isi manifeste Forta prin intermediul hologramelor :)

There is no try. Do, or do not.

Pai trebuia sa o faca inainte de aparitia filmului Star Wars... caci astfel s-a vazut deja detronat de el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu intrega populatie ci marea majoritate nu ajunge?

 

Si unde ti se pare ca e mai multa in Afganistanul talibanilor si musulmanilor sau in Elvetia ?

 

Uiti ca cel putin de trei ori pe zi si eu spun acelasi lucru ... ca eu cred in Dumnezeu ... dar in afara religiei... poniemaiesi?

 

1. nu

2. in somalia si angola, care nu sunt nici, nici. ce zici?

3. ma bucur. welcome on topic :)

 

 

si ca sa raspund si eu la intrebarea topicului: partial :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2. in somalia si angola, care nu sunt nici, nici. ce zici?

Pai somalia e impartita intre musulmani fanatici si crestini ... iar concluzia ce se poate trage este ca doar acolo unde "duhul sfant" al stiintei si invataturii este dezvoltat ... numai acolo se traieste ca in paradis .... si aborigenii din Australia nu sunt nici musulmani si aia din desert poate nici crestini si tot traiesc in epoca de piatra! De ce ?Pemtru ca .... deja ai vazut raspunsul mai sus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×