Sari la conținut
Forum Roportal
ady_maris

Credeti in mesajul lui Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu vrei sa se scoata o biblie cu cantecele gen "Kill Them All" in loc de Psalmii lui David?

Eu cred ca in loc de psalmii lui David cu care religia nu prea are legatura ...linistit poate spune nu cantece ci lozinci Kill them All .... pentru ca asta a facut ! ... sau poate preferi "I burn you all"!

 

Dumnezeu a spus ........ Dumnezeu a spus .....

Minti! Dumnezeu nu spune nu a spus si nu va spune nimanui nimic ... tu ai voie sa afrrmi ca Dumnezeu a spus numai cand il auzi inregistrat la conferinta de presa anuala cu raportul anual in ceruri ...si masuri urgente pe pamant ..... pana atunci "a spus" .. "a scris" ... nu sunt decat minciuni!

Altora le bubuie mintea gen "Big Bang", dar Dumnezeu i-si bate joc de ei. Au incercat multi prin stiinta sa-L priceapa pe Dumnezeu, dar, Dumnezeu nu se invata ci se DESCOPERA asa cum sa descoperit Domnul Isus lui Pavel pe drumul Damascului.

Da Dumnezeu se descopera ... dar nimeni nu l-a descoperit vreodata in biserica ... apropierea de Dumnezeu se face prin cunoasterea LEGILOR LUI si nu a vorbelor puse in carca lui ... e vorba de acele Legi valabile in tot Universul si pe care stiinta le descopera ... de acea stiinta este Calea spre El si nu minciuna ..religia!

Nu-ti mai spun decat spor la cautat si cand prin stiinta vei putea demonstra pe Dumnezeu sa ma anunti si pe mine ca sunt tare curios sa vad oala cum descrie pe Olar.

Multumesc ...Dumnezeu a fost deja Gasit ...este in sufletul fiecaruia ... si pentru ca avem o farama de Dumnezeu in noi ... iata facem Clonari, Manipulari Genetice etc ... vezi unde e de fapt Dumnezeu ... in Noi Toti! ... pardon ...mai putin in voi care va indepartati de Calea Lui si preferati minciuna si cartile pentru oameni primitivi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum imi demonstrezi tu practic ca el nu este unul dintre aceia despre care Fiul lui Dumnezeu, Isus Hristos spunea:"Atunci daca va va spune cineva:Iata Hristosul este aici sau acolo!, sa nu-l credeti.Caci se vor scula Hristosi mincinosi:vor face semne mari si minuni pana acolo incat sa-i insele, daca va fi cu putinta, pana si pe cei alesi".(Mat.24.23-24).

Nu este suficient sa ma straduiesc sa cred intr-o persoana pe care n-am vazut-o niciodata, Fiul lui Dumnezeu? Mai este nevoie sa ma strofoc sa cred si in oameni, despre care eu n-am nici cea mai mica dovada ca a fost macar un om bun, nu un om a lui Dumnezeu?

Cu ce-i mai valoroasa invatatura lui Branham decat cea a lui Hristos?

Ma scuzati ... eu sunt tot ala care ma stitii...eu nu pot pricepe de ce Dumnezeu Atotputernicu are nevoie de profeti?

Pai ce el nu a ajuns la nivelul luiRobbie Willims sa ni se prezinte direct ca o holograma laser ... pai a ajuns Dumnezeu in mizerie ? ... nu poate el sa isi permita ce isi permite un simplu cantaret?

Pai ar trebui sa apara el sub forma de holograma si sa ne spuna el tuturor ce vrea! ... si s-au terminat toate discutiile! ... Ce e necalificat nu stie sa comunice si sa organizeze?

Ce fel de Dumnezeu e asta?....ah da unul Imp .... ca are un singur copil si neput.... ca nici pe ala nu a putut sa-L apere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma scuzati ... eu sunt tot ala care ma stitii...eu nu pot pricepe de ce Dumnezeu Atotputernicu are nevoie de profeti?

soimostily, iti arat raspunsul numai ca sa vad ce petarda fabrici

 

Exodul 20

18. Tot poporul auzea tunetele şi sunetul tr

Editat de Vali29

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
soimostily, iti arat raspunsul numai ca sa vad ce petarda fabrici

 

Exodul 20

18. Tot poporul auzea tunetele şi sunetul tr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa comentez ...episodul nu e adresat noua ci acelor primitivi de pe vremea lui Moise ... daca Atotputernicu voia ... putea sa ni se arate si noua dar mai ales trebuia sa ii sperie pe aia la Auschwitz... pana cand nu exista dovezi stiintifice .. totul ramane povesti de adormit copii ... vrei sa iti citez si eu din Greuceanu ? .... pai tu nu stii ca cartea a fost inspirata de Duhul Sfant?

 

pana atunci ramane valabila postarea mea de mai sus!

Matei 12:38~39 Atunci unii din cărturari şi din Farisei au luat cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce nu iti place totul e scris corect ... adica ca cartea e inspirata de duhul sfant? Si asa e!

 

e ca tine, ce sa mai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce nu iti place totul e scris corect ... adica ca cartea e inspirata de duhul sfant? Si asa e!

Bravo! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca aceasta nu poate aduce nimic nou, nimic progressi no evolutie ... se numeste spiritualitate.

sa ne mai miram ca in tarile foarte religioase mizeria si suferinta sunt omniprezente.

Iar in tarile unde religia e "poate ceva jumatate de ora duminica"... viata oamenilor este ca in paradis !

Eu nu cunosc nici un stat pe lume in care intreaga populatie sa traiasca precum in paradis. Probabil ca nici nu as recunoaste o atare viata, si nici ei, ca din cate stiu nu se plimba nimeni pe Pamant care se fi fost pe acolo. Mizeria si suferinta sunt omniprezente oriunde traiesc oameni.

 

ps: cat nu ii am eu la inima pe americani, da' cica au standarde de viata inalte. lor le termina presedintele spiciul cu 'god bless america' si povestesc prin imnul national And this be our motto: "In God is our trust.".

daca insisti sa faci legaturi trase de par intre nivelul de viata si religie (desi slabe sanse sa gasesti legaturi valide din punct de vedere statistic la ora actuala), vezi ca este un nene weber care s-a preocupat la vremea lui de sociologia religiei. si a scris o cartulie 'etica protestanta si spiritul capitalismului' :lol2:

In fine. Si eu care credeam ca suntem pe un forum unde discutam care credinta este cea adevarata.

de fapt, suntem pe un topic care intreaba lumea daca personal crede in mesajul lui Dumnezeu. un mesaj al unui dumnezeu. ala in care crede, daca crede :crazy:

 

Pai ce el nu a ajuns la nivelul lui Robbie Willims sa ni se prezinte direct ca o holograma laser ... pai a ajuns Dumnezeu in mizerie ? ... nu poate el sa isi permita ce isi permite un simplu cantaret?

Pai ar trebui sa apara el sub forma de holograma si sa ne spuna el tuturor ce vrea! ... si s-au terminat toate discutiile! ... Ce e necalificat nu stie sa comunice si sa organizeze?

Ce fel de Dumnezeu e asta?....ah da unul Imp .... ca are un singur copil si neput.... ca nici pe ala nu a putut sa-L apere!

hm... mai faimos pentru holograme este Palapatine... aka Darth Sidious. Poate ca de aia Dumnezeu nu vrea sa isi manifeste Forta prin intermediul hologramelor :stars:

There is no try. Do, or do not.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt, suntem pe un topic care intreaba lumea daca personal crede in mesajul lui Dumnezeu. un mesaj al unui dumnezeu. ala in care crede, daca crede :)

offtopic:

eu ma refeream la forum. forumul, este un sistem de mesagerie scrisa, cu structura arborescenta la fel cum directorii sunt ordonati pe o partitie a discului dur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×