Sari la conținut
Forum Roportal
ady_maris

Credeti in mesajul lui Dumnezeu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci, pana la urma, ultimul proroc pe care Dumnezeu l-a trimis oamenilor zici ca a fost Branham? :yahoo: Cum ai ajuns tu personal la concluzia asta? Care ar fi dovezile? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dovezile sunt doar in scriptura,El a primit un mesaj de la Dumnezeu ,ca toti oamenii sa se intoarca la Invatatura Apostolica,la practica Apostolica ,la Credinta Intr-un singur Dumnezeu ,care s-a aratat in Isus Hristos,la o inchinare in Duh si Adevar,nu intr-o religie dogmatica,si paralela cu biblia ,slujba lui a fost confirmata de Dumnezeu prin semne si minuni ,atat de vindecare cat si de inviere,Dumnezeu a inviat 5 morti,prin acest om a lui Dumnezeu,in diferite locatii geografice(Mexic ,Finlanda,SUA,India)au fost zeci de mii de martori,care au asistat la lucrul acesta.El (Branham )nu a chemat oamenii la o religie ,si nu a intemeiat o religie ,ci i-a chemat la Domnul Isus Hristos,si la Adevarul Scriptural,la iesirea oamenilor din confuzia religioasa,din acest babilon religios!!!!

Apoc 18;

4. Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dovezile sunt doar in scriptura,El a primit un mesaj de la Dumnezeu ,ca toti oamenii sa se intoarca la Invatatura Apostolica,la practica Apostolica ,la Credinta Intr-un singur Dumnezeu ,care s-a aratat in Isus Hristos,la o inchinare in Duh si Adevar,nu intr-o religie dogmatica,si paralela cu biblia ,slujba lui a fost confirmata de Dumnezeu prin semne si minuni ,atat de vindecare cat si de inviere,Dumnezeu a inviat 5 morti,prin acest om a lui Dumnezeu,in diferite locatii geografice(Mexic ,Finlanda,SUA,India)au fost zeci de mii de martori,care au asistat la lucrul acesta.El (Branham )nu a chemat oamenii la o religie ,si nu a intemeiat o religie ,ci i-a chemat la Domnul Isus Hristos,si la Adevarul Scriptural,la iesirea oamenilor din confuzia religioasa,din acest babilon religios!!!!

Apoc 18;

4. Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum imi demonstrezi tu practic ca el nu este unul dintre aceia despre care Fiul lui Dumnezeu, Isus Hristos spunea:"Atunci daca va va spune cineva:Iata Hristosul este aici sau acolo!, sa nu-l credeti.Caci se vor scula Hristosi mincinosi:vor face semne mari si minuni pana acolo incat sa-i insele, daca va fi cu putinta, pana si pe cei alesi".(Mat.24.23-24).

Nu este suficient sa ma straduiesc sa cred intr-o persoana pe care n-am vazut-o niciodata, Fiul lui Dumnezeu? Mai este nevoie sa ma strofoc sa cred si in oameni, despre care eu n-am nici cea mai mica dovada ca a fost macar un om bun, nu un om a lui Dumnezeu?

Cu ce-i mai valoroasa invatatura lui Branham decat cea a lui Hristos?

 

Daca vrei sa vezi daca o invatatura este Adevarata sau nu, verific-o cu Scriptura. Daca se potriveste, este Adevarata, iar daca nu atunci nu. Dumnezeu nu se poate nega pe El Insusi. Daca invatatura este de la Dumnezeu, va trece testul Cuvantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Invatatura lui Branham ,a fost aceeasi invatatura cu a lui Isus Hristos ,nu a fost o alta invatatura,a botezat cum s-au botezat apostolii,a crezut intr-un singur Dumnezeu ,nu unul confectionat la niceea ,si a practicat exact cum au practicat crstinii biblici toate invataturile primite de la Domnul Isus Hristos,cine poate face invieri din morti ,hans.....?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...a crezut intr-un singur Dumnezeu ,nu unul confectionat la niceea ...

Exact cum spui! :yahoo:

 

cine poate face invieri din morti ,hans.....?

Pana nu demult, doar Dumnezeu si cei care erau inzestrati cu putere de catre Acesta sa faca invieri.

Dar sa coboare foc din cer, cine poate face? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Invatatura lui Branham ,a fost aceeasi invatatura cu a lui Isus Hristos ,nu a fost o alta invatatura,a botezat cum s-au botezat apostolii,a crezut intr-un singur Dumnezeu ,nu unul confectionat la niceea ,si a practicat exact cum au practicat crstinii biblici toate invataturile primite de la Domnul Isus Hristos,cine poate face invieri din morti ,hans.....?

 

 

daca invatatura lui e ca si a lui cristos atunci hai sa-l ascultam pe cristos Si sa-l lasam pe Branham in pace

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crstinii biblici toate invataturile primite de la Domnul Isus Hristos,cine poate face invieri din morti ,hans.....?

care crestini biblici ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte eloborat tot ce spui.n-ar fi mai simplu sa avem un subforum de eseuri?ai incercat pe la reviste?la trinitas eventual?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×