Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Educatia copiilor

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
202 replici la acest subiect

#201 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 24703 mesaje

Scris 27 January 2018 - 02:31 AM

Am fost la cumparaturi, la raionul de cafea ne ofera de gustat din termosuri mari cate 3 feluri zilnic.   Am trecut si eu sa ma tratez cu o cinzeaca si de dupa colt apare un pustan de vreo 5 ani, lipit de raft avanseaza frecandu-se de marfuri si se opreste langa mine.    I-am zis ca n-are voie la cafea pana nu-i cu un adult, scrie cu litere mari, dar pana sa ma servesc, urca pe un raft si se agata de 2 manere de la dispenser de cafea boabe care se deschid si curge pe jos boabele, in cizmele mele!!!  intr-o secunda sint pline si el rade de mine.   Ar vrea sa fuga dar una din maini a intepenit in maner si a inceput sa planga la care apare tac-su, dar cu 2 pasi mai devreme managerii ca l-au vazut pe camere.

Credea omul ca-si ia copilul si pleaca, dar avea de plata 1000 de dolari pentru marfa si amenda ca distruge proprietate personala al magazinului plus marfa, vandalism si intentie de a distruge, dar evreul deloc nu vrea sa accepte acuzatia, dar achita imediat ca sa nu vina si legea ca merge pe TV la actiunea serii.  Eu m-am descaltat sa scutur boabele ca nu puteam sa fac un pas, si rautatea mica a venit sa ceara scuze si sa-mi ureze o seara placuta!!!   Au lasat cartul plin in magazin si s-au carat imediat.    

• 2

#202 Rodica`

Rodica`

Orhidee

• Gold Member
  • 10122 mesaje

Scris 27 January 2018 - 05:45 PM

:lol:

Olga, amuzanta intamplare, sper ca ai ras si tu.
  • 0

#203 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 24703 mesaje

Scris 28 January 2018 - 12:42 AM

Au ras/ zambit altii de mine, s-a intamplat asa de repede ca abia s-a umplut cu cafea un paharel de 30 ml de cafea si deja eram inconjurati de personal de securitate al magazinului.   Daca era un adult era arestat.   E putin greu de digerat pentru mine asa ceva ca am crescut cu reguli.   Copilul era din familie foarte bogata, tac-su a platit in numerar mia si nu se vedea lipsa de unde a scos banii, plus masina personala, ca pana sa ajung la casa deja se stia ca si parcarea este echipata cu camere si pe mine ma cunosc toti.  Cand copiii se implica in asa ceva  sa vada reactia adultilor, parca prevesteste ceva.   S-ar putea sa fiu si obosita inca de la stresul de azi noapte. 

• 0