Sari la conținut
Forum Roportal
andrew83

Programe de navigare pe net

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se vede ce esti neofit, prin simplul fapt ca incepi sa pui intrebari de genul: care este 'cel mai bun program pentru...'. Asta de obicei afli singur(a), testand diverse alternative. Eu o sa incerc sa le iau pe cele mari.

 

Internet Explorer - vechi, plin de erori, lent. Nu are rost sa te gandesti la el.

 

Opera - rapid si flexibil. Are cateodata probleme la afisarea paginilor in forma in care autorul a intentionat. Nici la salvarea paginilor web nu este excelent.

 

Mozilla - preferatul meu :yahoo: viteza excelenta de navigare, blocheaza foarte eficient paginile pop-up, si nici nu consuma resurse. O alegere reusita.

 

Netscape - Vechi, dar se mentine competitiv. Nu le ajunge pe celelalte din urma, totusi.

 

....si mai sunt alte browsere micute, care promit marea cu satra. Parerea mea este sa alegi intre Opera si Mozilla, sunt cele mai bune alternative.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mozilla - preferatul meu :yahoo: viteza excelenta de navigare, blocheaza foarte eficient paginile pop-up, si nici nu consuma resurse. O alegere reusita.

 

Aici nu sunt de acord. Mozilla papa mult mai multe resurse decat ar trebui la incarcarea unei pagini fata de opera de exemplu. Daca ai mai multe taburi deschise care se incarca concomitent (si prin asta vreau sa zic vre-o 10) sa te uiti in task manager cat papa Mozilla.

Si eu folosesc Mozilla si imi place, nu zic ca e nasol, dar incepe sa ma dezamageasca odata cu noile versiuni. Am incercat si opera dar nu m-am putut abtine sa nu trec iarasi la mozilla. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×