Sari la conținut
Forum Roportal
eu-simplu

O iubire interzisa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am cunoscut un om minunat..M-a ajutat sa fiu fericita alaturi de sotul meu...este sotul prietenei mele din copilarie...il iubesc si ...nu stiu ce sa fac. Acum el pleaca in state si nu stiu cum vom mai vorbi.Pleaca fara ea. Nu stiu ce sa ma fac insa mereu m-am rugat la Dumnezeu (cred si crede in El) sa fie bine...si ne-am intalnit ar si iar...m-am rugat sa ne desparta dar ne-a apropiat...cand eram pe punctul de-a ne desparti..el venea si ma "intorcea"....el spune ca "mi-a pus gand rau" de acum 5 ani...eu am simtit ceva tot de atunci insa ne-am prefacut ca nu e nimic si ne-am tachinat mereu cand ne-am intalnit in grupul de prieteni...pana mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce simte ptr mine...si de atunci...il iubesc...insa...nu mai stiu ce sa spun....mi-e frica ca la el sa nu fie doar vorbe (si el mi-a spus ca ma iubeste insa are retineri ptr a nu-l lasa eu...vreodata)

Treaim in pacat? Sa iubesti e un pacat? Jur ca-l iubesc si ca este singurul om cu care imi doresc sa am copii- nu stiu de ce...Ajutati-ma!!!!.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cunoscut un om minunat..M-a ajutat sa fiu fericita alaturi de sotul meu...este sotul prietenei mele din copilarie...il iubesc si ...nu stiu ce sa fac. Acum el pleaca in state si nu stiu cum vom mai vorbi.Pleaca fara ea. Nu stiu ce sa ma fac insa mereu m-am rugat la Dumnezeu (cred si crede in El) sa fie bine...si ne-am intalnit ar si iar...m-am rugat sa ne desparta dar ne-a apropiat...cand eram pe punctul de-a ne desparti..el venea si ma "intorcea"....el spune ca "mi-a pus gand rau" de acum 5 ani...eu am simtit ceva tot de atunci insa ne-am prefacut ca nu e nimic si ne-am tachinat mereu cand ne-am intalnit in grupul de prieteni...pana mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce simte ptr mine...si de atunci...il iubesc...insa...nu mai stiu ce sa spun....mi-e frica ca la el sa nu fie doar vorbe (si el mi-a spus ca ma iubeste insa are retineri ptr a nu-l lasa eu...vreodata)

Treaim in pacat? Sa iubesti e un pacat? Jur ca-l iubesc si ca este singurul om cu care imi doresc sa am copii- nu stiu de ce...Ajutati-ma!!!!.

 

 

 

Nimic neobisnuit la o femeie maritata unde nu se cunoaste nimic daca face si o ciorba de oase din cand in cand acasa. Daca ai simtul ca vrei copii doar cu el, inseamna ca-l iubesti.

 

Stiai ca in lume fiecare al 2-lea sau al 3-lea copil NU este facut cu sotul casatorit pentru bine si rau !!! in rest Doamne ajuta, sanatosi sa fie si sa creasca mare. Nimic nu mai este pacat !!! In povestea asta insa: doar ca el pleaca singur cam departe unde nu toata lumea are acces. Totusi n-as face copil cu el ca e neserios, e vanator de inimi ieftine, se pare ca lasa si sotia lui in urma, prietena ta cea mai buna, dar ai nevoie de o persoana sa plangi pe umerii ei ......

 

Ajutor e greu de oferit ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cunoscut un om minunat..M-a ajutat sa fiu fericita alaturi de sotul meu...este sotul prietenei mele din copilarie...il iubesc si ...nu stiu ce sa fac. Acum el pleaca in state si nu stiu cum vom mai vorbi.Pleaca fara ea. Nu stiu ce sa ma fac insa mereu m-am rugat la Dumnezeu (cred si crede in El) sa fie bine...si ne-am intalnit ar si iar...m-am rugat sa ne desparta dar ne-a apropiat...cand eram pe punctul de-a ne desparti..el venea si ma "intorcea"....el spune ca "mi-a pus gand rau" de acum 5 ani...eu am simtit ceva tot de atunci insa ne-am prefacut ca nu e nimic si ne-am tachinat mereu cand ne-am intalnit in grupul de prieteni...pana mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce simte ptr mine...si de atunci...il iubesc...insa...nu mai stiu ce sa spun....mi-e frica ca la el sa nu fie doar vorbe (si el mi-a spus ca ma iubeste insa are retineri ptr a nu-l lasa eu...vreodata)

Treaim in pacat? Sa iubesti e un pacat? Jur ca-l iubesc si ca este singurul om cu care imi doresc sa am copii- nu stiu de ce...Ajutati-ma!!!!.

Cum te-a ajutat sa fii fericita alaturi de sotul tau,si-ti doresti sa ai copii cu el;in acelasi timp!?Te-ai gandit ca in joc este vorba si de alte suflete?Ai spus ca e sotul prietenei tale,te-ai gandit ca in locul ei puteai fi tu?Primul pas (din ce spui )tu ai fost cea care l-a facut,poate el doar ti-a confirmat sau poate nu te-a refuzat.Daca te iubea in 5 ani iti demonstra,dar asa mai mult te-a amagit.Nu vreau sa zici ca sunt prea aspra dar asta e realitatea.Deschide ochii bine pana nu e prea tarziu,pana nu pierzi si ceea ce ai in prezent(ma refer la prietena ta si la familia pe care o ai acum).Gandeste-te bine ce alegere faci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Ajutati-ma!!!!.

 

ascultă'ţi inima !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-ti spun, cantareste bine lucrurile, gandeste-te bine si apoi ia o decizie definitiva.

 

Numa tu poti stii ce este mai bine si ce vrei. Multa bafta si multa minte!

 

numa bine :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista un dublu pacat aici. In primul rand iti bati joc de sotul tau si si de Dumnezeu, spurcand legamantul facut. Zici ca Dumnezeu te calauzeste spre celalalt? Ce prostie. Fii sigura ca nu e el.

In al doilea rand iti bati joc de prietena ta si de legamantul acelui cuplu in fata lui Dumnezeu. Fii sigura ca daca te iubea era cu tine!

Esti slaba spiritual si calcata in picioare de instincte. E alegerea ta, dar macar incearca sa produci cat mai putina suferinta in jur. Vrei sa devii iadul pe pamant pentru cei dragi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista un dublu pacat aici. In primul rand iti bati joc de sotul tau si si de Dumnezeu, spurcand legamantul facut. Zici ca Dumnezeu te calauzeste spre celalalt? Ce prostie. Fii sigura ca nu e el.

In al doilea rand iti bati joc de prietena ta si de legamantul acelui cuplu in fata lui Dumnezeu. Fii sigura ca daca te iubea era cu tine!

Esti slaba spiritual si calcata in picioare de instincte. E alegerea ta, dar macar incearca sa produci cat mai putina suferinta in jur. Vrei sa devii iadul pe pamant pentru cei dragi?

 

nenea thunami... suntem in sec xxl.

modul asta de gandire se potriveste perfect la tipul de societate retrograda in care traim !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Ajutati-ma!!!!.

cu placere... :spiteful: imi spui cand sa ma opresc

ce-ar fi sa divortezi....daca e iubire....atunci de ce nu risti? daca nu-ti mai iubesti sotul si iti tin altii casnicia pe linia de plutire: divorteaza :offtopic:

dar parca te-ai plictisit si ai chef de-o telenovela........termin mai tarziu mesajul,ma cheama la ea ''misterioasa marie'' :boredom:

PS.mai oameni.....am inebunit...am ajuns sa fiu de acord cu thunami ,desi in alt stil,alta maniera...a spus acelasi adevar

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu blackkk ... trebuie sa te hotarasti ! oricum daca nu-ti mai iubesti sotul e o mare prostie sa stai cu el doar pt ca e sotul tau .nu vei fii fericita niciodata ...

zic si io !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×