Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Va place Nightwish?? Eu sunt fana inraita a acestei trupe... am toata discografia arajta pe ani, plus toate concertele pe care le-au avut in toata lumea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place nightwish. am o mare parte din discografie. pacat ca a plecat tarja. daca ramane doar ala sa cante... nu cred ca o sa-mi mai placa nightwish :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi Tarja facea diferenta, pe mine chiar ea ma enerva la culme. Pentru ca era facuta sa fie soprana, nu avea ceea ce numim prezenta scenica, si nu imi inspira nimic. Ea se comporta de parca era pe scena Operei din Helsinki. In schimb tipul de la bas, care pe langa este si prof de ghitara la Universitatea din Hels., ala m-a dat gata.

Overall, trupa nu m-a impresionat prea tare. But they are worth a try, in comparatie cu alti papitoi care se prefac a canta rock.... N-am mai auzit de ei de mult timp.... s-au despartit sau ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si a fi rocker inseamna plete si imbracat in piele?? (ma refer la ce ai scris la adresa Tarjei. Si da, s'au despartit, dupa concertul din Romania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am referit la cum s-a imbracat, ci la gestica si comportament. Pana si vocea facea trimitere la opera. Cum sa zic, emana ceva din fiinta ei care nu ma lasă s-o vad vocalista de rock. Mai ales genul care il canta ei, metale grele si cateodata suparate. No way!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hehe ... mie tocmai aia imi placea.... decat el.. sa urle p'acolo... nu o sa mai aiba succesul de pana acum... te asigur... fata Tarja sunt morti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

heh...si mie imi place foarte mult nightwish...! am si eu discografia aranjata pe ani..si concerte si etc! dar acum...fara tarja chiar nu mai are nici un farmec....! deja si'au cam pierdut din fermec...! a aparut Within Temptation...si ei canta aprox. acelasi gen de muzica! sper sa nu se desparta si ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
heh...si mie imi place foarte mult nightwish...! am si eu discografia aranjata pe ani..si concerte si etc! dar acum...fara tarja chiar nu mai are nici un farmec....! deja si'au cam pierdut din fermec...! a aparut Within Temptation...si ei canta aprox. acelasi gen de muzica! sper sa nu se desparta si ei!

within teptation au aparut o data cu nightwish si cu genul respectiv...nicidecum de curand :crazy:

pt impatimiti,puteti incerca si Epica.Oricum nici unii nu aduc ceva nou,se copiaza doar unii pe altii. dar vocea Tarjei..aia era ceva special intr-adevar!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×