Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

Biserica, adevar sau inconstienta

Evaluează acest topic

ce e biserica?  

9 membri au votat

  1. 1. de ce se numeste credinta?

    • asa a vrut domnul?
      3
    • asa vrem noi?
      3
    • pentru ca asa trebue?
      1
    • prefer sa nu spun.
      2


Postări Recomandate

DE A LUNGUL ACESTUI TIMP AU APARUT FELE DE FEL DE ISTORII LEGATE DE BISERICA SI TOT FELUL DE EVANGHELII CARE AU AJUNS CU TIMPUL SA SE COMFRUNTE INTRE ELE, RELIGIILE FIECARUI STAT SI OBICEIURILE NU SUNT NICI PE DEPARTE ASA CUM AU FOST SCRISE DIFERENTA SE SIMTE CHEAR SI DE LA ORAS LA ORAS CARE SA FIE ADEVARUL??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarul il gasesti la "RELIGIE SI SPIRITUALITATE ! "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DE A LUNGUL ACESTUI TIMP AU APARUT FELE DE FEL DE ISTORII LEGATE DE BISERICA SI TOT FELUL DE EVANGHELII CARE AU AJUNS CU TIMPUL SA SE COMFRUNTE INTRE ELE, RELIGIILE FIECARUI STAT SI OBICEIURILE NU SUNT NICI PE DEPARTE ASA CUM AU FOST SCRISE DIFERENTA SE SIMTE CHEAR SI DE LA ORAS LA ORAS CARE SA FIE ADEVARUL??

 

Un sfat: incearca sa cauti domeniul potrivit pentru temele tale de discutii. Ai deschis trei teme care nu au legatura cu domeniul "Astrologie si paranormal". Corect ar fi sa ceri unui moderator sa ti le mute la domeniile la care se potrivesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am observat acest lucru , practic a fost dintro greseala dar odata ce lumea e interesata de paranormal... hm sunt mai usor de gasit si pana la urma daca sunt puse de mine sunt destul de paranormale =))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DE A LUNGUL ACESTUI TIMP AU APARUT FELE DE FEL DE ISTORII LEGATE DE BISERICA SI TOT FELUL DE EVANGHELII CARE AU AJUNS CU TIMPUL SA SE COMFRUNTE INTRE ELE, RELIGIILE FIECARUI STAT SI OBICEIURILE NU SUNT NICI PE DEPARTE ASA CUM AU FOST SCRISE DIFERENTA SE SIMTE CHEAR SI DE LA ORAS LA ORAS CARE SA FIE ADEVARUL??

Exista o multime de religii dar doar una singura adevarata.Din punctul meu de vedere credinta ortodoxa este cea adevarata,iar poporul roman este unul foarte credincios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o multime de religii dar doar una singura adevarata.Din punctul meu de vedere credinta ortodoxa este cea adevarata,iar poporul roman este unul foarte credincios.

lol si din punctul de vedere al musulmanilor religia lor este cea adevarata...cu ce drept sa arogam ca a noastra este cea buna? nu este decat un orgoliu ascuns...a noastra e cea mai buna, noi detinem cheia adevarului.....ortodx,catolic,musulman,ateu toti avem acelasi d-zeu daca e sa existe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol si din punctul de vedere al musulmanilor religia lor este cea adevarata...cu ce drept sa arogam ca a noastra este cea buna? nu este decat un orgoliu ascuns...a noastra e cea mai buna, noi detinem cheia adevarului.....ortodx,catolic,musulman,ateu toti avem acelasi d-zeu daca e sa existe

Eu sunt convinsa ca cea ortodoxa e cea adevarata.Multe minuni s-au intamplat la noi.De exemplu pe langa miile de vindecari s-a mai intamplat ceva si anume ca icoanele au plans cu lacrimi de sange pt poporul pierdut.Noi avem mostele dar celelalte religii ce au?(parerea mea.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ati inteles care e scopul acestui topic de fapt nu ma refer la Credinta in general Sau la alte tipuri de Divinitati, Ceia ce ar trebui sa ne intereseze este (Biserica) care este cu totul alt ceva Daca stiti Cate ceva din istorie cred ca ar trebui sa stiti si faptul ca tot Biserica este cea care la omorat pe Isus, Si tot ea este responsabila distrugerii unui popor intreg daca va aduceti aminte: arderile pe rug exorcizarea etc. etc. tot de catre biserica sunt facute, cu toate ca ea ar trebui sa aiba scopul de a linisti o parte din populatie. Deci asta e biserica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×