Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Lupus Eritematos Sistemic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din pacate exista draga mea.eu as fi una.sunt gata oricind pentru suport si discutii.capul sus.intreaba-ma si spune-mi orice.pun pariuca esti foarte frumoasa.

te pup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt diagnosticata de aproximativ 4 ani. Am eruptia aceea pe fata total atipica. Adica am fost (fara sa exagerez) carne vie pe fata si nici acum nu s-au vindecat de tot. Ai avut asemenea probleme? cremele ci hidrocortizon imi fac mai mult rau. Tu ce ai folosit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu draga mea n-am absolut nimic pe piele.problema mea a afectarea renala.am avut intr-o vara o infectie la buze( nu herpes) si m-au tratat cu un unguent de la Yamanuchi,am uitat cum se cheama,tubul e alb cu galben si bineinteles cu vitamina A.am luat si baraka(daca scriu bine).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu era sa imi pierd un rinichi. acum e stabilizata problema. Problema in cazul meu e ca m'au diagnosticat f tarziu si deja erau afectati f tare rinichii, inima si ficatul. aaa.... si sa nu uit de eruptia de pe fata :yahoo: :yahoo: Am sa intreb la framacie daca e ok sa folosesc ceea ce ai folosit tu, Multumesc. Poop you :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va rog, daca stie careva o crema, cu vitamine, care ati folosit'o cei cu ten sensibil si v'a fost de ajutor sa imi spuna si mie

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubita mea a fost diagnosticata cu lupus eritematos sistemic de vreo jumatate de an...Nu are eruptii pe piele, a avut dureri articulare, dar au trecut, numai dupa ce i-au fost prescrise mai multe medicamente, printre care, bineinteles, Prednison, Plaquenil...etc....

In schimb se simte - generic vorbind - rau, chiar foarte rau....

Tot timpul este ametita, are stari de lesin, stari de voma...

Eu incerc din rasputeri sa ii ofer sprijin moral, dar nu este una din acele persoane puternice...

Plange si se plange mai tot timpul...si o inteleg...e normal...

Vrea sa munceasca dar ii este teama k va cadea intr-o zi pe strada...

Ii este teama k va cadea intr-o zi la pat...

Daca mai este cineva diagnosticat cu aceasta boala, sau pur si simplu are o personalitate puternica, va rog frumos intrati in vorba cu ea pe messenger la adresa anna_marya_c@yahoo.com...

Intrati in vorba cu ea si incurajati-o va rog....Multumesc anticipat! :flowers: Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubita mea a fost diagnosticata cu lupus eritematos sistemic de vreo jumatate de an...Nu are eruptii pe piele, a avut dureri articulare, dar au trecut, numai dupa ce i-au fost prescrise mai multe medicamente, printre care, bineinteles, Prednison, Plaquenil...etc....

In schimb se simte - generic vorbind - rau, chiar foarte rau....

Tot timpul este ametita, are stari de lesin, stari de voma...

Eu incerc din rasputeri sa ii ofer sprijin moral, dar nu este una din acele persoane puternice...

Plange si se plange mai tot timpul...si o inteleg...e normal...

Vrea sa munceasca dar ii este teama k va cadea intr-o zi pe strada...

Ii este teama k va cadea intr-o zi la pat...

Daca mai este cineva diagnosticat cu aceasta boala, sau pur si simplu are o personalitate puternica, va rog frumos intrati in vorba cu ea pe messenger la adresa anna_marya_c@yahoo.com...

Intrati in vorba cu ea si incurajati-o va rog....Multumesc anticipat! :flowers: Sanatate!

 

si eu am avut starea asta la inceput.... trebuie timp sa se obisnuiasca corpului cu tratamentul. in nici intr'un caz nu va cadea la pat!!! si nici sa cada pe strada....

am dat add la id'ul ei. sper sa doreasca sa vb cu mine....

ps: cati ani are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×