Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

toti stim de Cargo... toti stim k nu mai este Kempes si k in locul lui a venit Baciu ( Adi Igrisan) :doh: .... toti stim k au deja 21 de ani de cand ne incanta cu melodiile lor... :cheer: :stars:

dar vreau sa va intreb: Mai exista Cargo fara Kempes? cum suna in noua formula? daca ramanea Kempes era altceva?

astept raspunsurile voastre..... :blink: :yes:

post-42672-1151914947_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai exista...imi aduc aminte cu placere d ultimele concerte...mergeam si eu cu gasca din liceu...c fain era!!!!! si akm am fost la motorock in ploiesti sa vad phoenix si am vazut si noul cargo....dezamagire...public badaran, atmosfera oribila, melodii ca...ploaia :cry: hai sa uitam de rock si sa facem bani....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: Din pacate, dupa accidentul avut, Kempes nu avea cum sa ramana intr-o formatie. Chiar nu avea cum. Asa ca nu are rost sa plangem dupa laptele care a dat in foc. Sa vedem insa ce se poate face.

 

Cargo cu Igrisan la voce nu ma incanta, dar macar sunt ei, sunt Cargo, nu e un strain care l-a inlocuit pe vocal, si e tot unul din trupa...... Daca ar mai scoate vreun album ar fi mirific. Dar tare ma tem pentru ei....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... o sa scoata un Best Off cu piese refacute... nu stiu ce o sa iasa... muncesc de 1 an si ceva la el... dar tot nu l-au terminat...

pt mine Cargo va exista atat timp cat Adi Barar va fii in formatie... el a pus bazele acestei formatii, el face muzika si versurile, el se ocupa de tot....

eu merg la toate concertele pe care le au in Bucuresti si de fiecare data raman uimita de ei... asta este eu ii iubesc... si ii voi iubi...

abia astept un nou concert... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:cry: pei is Timisoreni, si mai mult concerteaza in Bucuresti. Nu-i corect!! Macar pot spune ca am fost cu Adriana Barar in scoala :cry: Si, nu te supara, dar o trupa care ajunge sa scoata Best Of e deja de rau. A, si avand in vedere ca is cativa dintre ei care au plecat de la Amala, si acum trupa aia a ajuns vai de capul ei... parerea mea despre Cargo se plimba pe linia dintre respect si dispret..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: Din pacate, dupa accidentul avut, Kempes nu avea cum sa ramana intr-o formatie. Chiar nu avea cum.

 

"zbang" cu ea de gard!..A ramas foarte bine inca 9 ani dupa accidentul respectiv in Cargo.Si acel accident nu are nici o legatura cu faptul ca un om a gandit ca a dat destul si este cazul sa se gandeasca si la el si la familia lui :cry:

Nici mie nu mi se pare ca trupa mai poate fi ce a fost cu Kempes,dar nu-l acuz cu nimic pt asta.Dimpotriva,ii multumesc pentru cat mi-a cantat pana a plecat :cry: Si lui si celorlati. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am fost la cantari cargo pe vremea cand inca era kempes asa ca live nu stiu cum sunau. in schimb i-am vazut live cu baciu si pe mine, care nu sunt un mare fan al lor, nu m-au dezamagit. sunt printre putinele trupe vechi, daca nu singura, care mai fac rock in romanaia. nu stiu cat o s-o mai tina, dar eu sper sa mai poata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda minunatul Kempes care a suferi un accident si de asta a plecat din formatie... dar inainte de a pleca din formatie a avut tupeul sa le interzik sa cate anumite melodii cum ar fi Batacanda, Aproape de voi si Desin...

cine a fost la ultimile concerte cu Kempes? eu recunosc k nu am avut cu cine sa ma duc si m-am ofticat...dar s-au dus prieteni de-ai mei si de fiecare data imi spunea la fel:" a sunat jalnic, Kempes nu mai poate"....sau "nu mai vrea sa poata"... nu se stie de fapt care e adevarata poveste....sau mai bine zis cei care o stiu o pastreaza pt ei :cry: ...

am deschis topicul asta k eram curioasa daca o sa se intample ceea ce se intampla si pe forumul lor... rivalitatea intre fanii Kempes si cei Baciu... deocamdata nu am intalnit asa ceva si sper sa nu intalnesc... asta in caz de nu va iau eu la bataie pe toti :cry: ....

asa in alta ordine de idei... Best Off-ul e special pt cei 20 de ani impliniti anu trecut... apoi iar studio (fara concerte sau cu f f f f f putine concerte) pt inregistrarea unui nou album...

daca vreti sa stiti ceva de ei pute-ti sa ma intrebati... sunt numai ochi :cry:

post-42672-1151926675_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt prea mica si pitica sa fi vazut Cargo live cu Kempes. Dar in noua formula i-am vazut cantand genial si i-am vazut cantand mizerabil. Si am ajuns la geniala si patetica concluzie ca tine de cat de mult suflet pun in cantare. Na, ce adevar universal valabil am emis! :cry:

 

Cea mai mizerabila prestatie au avut-o in 2004, la un concert organizat de filiala tineret a .... PSD in.... Discoland la Timisoara. Erau atat de lipsiti de chef, ca ma asteptam din clipa in clipa sa lase Adi jos chitara, sa se aseze comod si sa isi aprinda o tigara, privind a sictir spre public... care asteptase vreo ora in fata... discotecii (o doamne, si numai ideea :cry: ), injurand organizatorii (si nu doar pentru carentele de organizare...) si care... ok, nu mai zic, ca alunecam pe alta panta. Cantarea s-a terminat oricum prematur in momentul in care Tavi Pilan a reusit sa rupa toba si au mai bagat o "Ploaie" acustica si cu asta basta.

 

Un alt concert care a inceput mizerabil, dar de data asta s-a terminat bine a fost cel de la deschiderea centrului comercial Real. Nu stiu daca am mai scris despre el pe aci pe undeva. Lumea statea la coada la deschiderea magazinului, de parca era ratia de ulei pe vremea lui Ceasca. Nici acum nu imi explic de ce s-au calcat in picioare. Ceva mai incolo era scena, concertul incepuse cand am ajuns... in fata scenei, plin de gura-casca, din care jumatate cred ca au confundat grupul din fata scenei cu coada de la intrarea in numitul hypermarket. Mame cu cocphii mici in brate care se uitau ca la felul trei, pustoaice de gimnaziu si niste "baieti de baieti" pe care ii suspectam puternic cum ca ar fi fani Guta si pe ici pe colo cate o figura cunoscuta de pe la alte concerte si oameni care venisera pentru mini-concert, nu pentru magazin.

 

Piesele din repertoriu erau cele mai recente si blegoase... ca sa cante publicul cica, fiind pe masura. Dar cum pe public il durea in cot, si pe Cargo ii durea cam tot acolo. Dupa vreo jumatate de ora, componenta publicului a inceput sa se schimbe, lumea mai intra in magazin si in schimb sosisera grupulete de roacheti... Cargo cand au vazut ca nu au cu cine, au schimbat strategia: au inceput sa cante melodii mai vechi, care in mod evident le faceau placere: zi de zi, erata, povestiri din gara... momentul a coincis cu venirea sus-numitelor personaje si uite asa s-a incalzit atmosfera si pana la urma pe final a iesit o treaba buna.

 

S-a mai mirat o data cineva ca la Festivalul Berii la Timisoara, canta in aceeasi zi Iris si Cargo si Cargo sunt capul de afis. Asa a fost intotdeauna. Si cine a vazut concert Cargo la Timisoara, a inteles si de ce este asa. :cry: (na, ca nu am rezistat sa nu rasuflu si niscaiva patriotism local...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din păcate nu mai există....c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×