Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Care caine este cel mai potrivit pentru paza?

Postări Recomandate

Sunt fff. multumită de exemplarele mele :doh:
Good for you :soc:

 

Ciobăneştii germani sunt creaţi pt. pază ...

Orice c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, maica-mea trebuie sa mearga de doua ori pe zi la lucru, si la ore aproximativ periculoase, desi zonele sunt linistite. Voi ce ati recomanda? Considerand ca ar fi un caine ce ar dormi cam pe sponci, si ar bate zilnic vreo 6 kilometri prin oras. Desigur, nici nu ne gandim sa investim imens in el, daca ar fi destul de puternic si ascultator, si un maidanez s-ar potrivi :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, maica-mea trebuie sa mearga de doua ori pe zi la lucru, si la ore aproximativ periculoase, desi zonele sunt linistite. Voi ce ati recomanda? Considerand ca ar fi un caine ce ar dormi cam pe sponci, si ar bate zilnic vreo 6 kilometri prin oras. Desigur, nici nu ne gandim sa investim imens in el, daca ar fi destul de puternic si ascultator, si un maidanez s-ar potrivi :flowers:

 

Atunci ia-ti un pechinez sau sorecar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bun caine de paza e ciobanescul caucazian... am doi acasa si inca doi la ferma..... daca vrea cineva sa cumpere am si catei de vanzare.... ca tot e Craciunul ... faceti un cadou placut celor dragi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, maica-mea trebuie sa mearga de doua ori pe zi la lucru, si la ore aproximativ periculoase, desi zonele sunt linistite. Voi ce ati recomanda? Considerand ca ar fi un caine ce ar dormi cam pe sponci, si ar bate zilnic vreo 6 kilometri prin oras. Desigur, nici nu ne gandim sa investim imens in el, daca ar fi destul de puternic si ascultator, si un maidanez s-ar potrivi :o:

 

Am avut mai demult o maidaneza,numai paza era toata.Il conducea pe sot pana la tren,venea acasa,ma conducea si pe mine...La ora sosirii noastre se urca pe gard sa ne astepte.Cel mai frumos era la cumparaturi...intra in macelarie si se uita in galantar pana primea ceva.

Gaseste un maidanez bun si nu o sa-ti para rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cel mai bun caine de paza e ciobanescul caucazian... am doi acasa si inca doi la ferma..... daca vrea cineva sa cumpere am si catei de vanzare.... ca tot e Craciunul ... faceti un cadou placut celor dragi...

ma intereseaza puii de caucazian. poti sa-mi spui mai multe despre aceasta rasa? cite kg au la maturitate , daca se dreseaza usor cum sunt cu cei din familie, cit maninca etc , si nu in ultimul rind cit costa?putem vorbi pe larg pe mesagerul cu voce daca il ai instalat . adresa mea este georgescu58@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×