Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Care caine este cel mai potrivit pentru paza?

Postări Recomandate

As dori sa imi "achizitionez" un caine. Obiectul activitatii lui va fi paza unui domeniu la tara. Ce rasa credeti ca ar fi cea mai potrivita?

Dupa capul meu, am ales ciobanescul german. Insa am fost descurajat de catre un amic, care mi-a spus ca fara sa fie dresat, acest caine nu e bun de nimic.

Voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n'aş zice despre un c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa imi "achizitionez" un caine. Obiectul activitatii lui va fi paza unui domeniu la tara. Ce rasa credeti ca ar fi cea mai potrivita?

Dupa capul meu, am ales ciobanescul german. Insa am fost descurajat de catre un amic, care mi-a spus ca fara sa fie dresat, acest caine nu e bun de nimic.

Voi ce parere aveti?

 

 

Cine ti-a spus ca fara dresaj ciobanescul german este bun de nimic, te-a pacalit. Ciobanescul german are simtul proprietatii si o sa fie cam greu sa intri pe "teritoriul" lui odata ce stie ca este doar al lui. Probabil amicul tau se referea la mancare(si nu stiu nici un caine care daca nu este dresat sa refuze hrana de la strain). Si asta ti-o spune cineva care are ciobanesc german :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acolo in zona unde vor locui, iarna este foarte frig...iar in casa nici vorba de stat. Sunt usor adaptabili la frig, viscol, eventual umiditate? Vara n-ar fi nici o problema...umbra e berechet.

dacă este foarte frig, orientează'te spre un ciobănesc mioritic...ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dacă este foarte frig, orientează'te spre un ciobănesc mioritic...ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gugalu' e intr-adevar tare! :cry: Insa precis ca si pe aici sunt posesori de caini, iar experienta si sfaturile lor mi-ar prinde foarte bine.

Cat despre mioritic, nu stiu de ce mi se pare un pic cam ... lenes si ... nu are mutrisoara aia inteligenta a ciobanescului german. :cry:

 

k

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa imi "achizitionez" un caine. Obiectul activitatii lui va fi paza unui domeniu la tara. Ce rasa credeti ca ar fi cea mai potrivita?

 

 

 

Corcitura intre Husky si Alaskan lup !?!?!? :cry: Doar mi-a placut cum arata acest caine fioros daca

n-ai fost recomandat ca lumea !!! E foarte bland animalul doar sa nu-l atingi in anumite locuri si sa nu-i maninci mancarea !!! Un prieten in Ottawa are un exemplar din asta de culoare crem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×