Sari la conținut
Forum Roportal
issabella...

anexita

Postări Recomandate

Da, este posibil sa ai anexita sau chiar metroanexita ( cu inflamatia mucoasei uterine ). Dar cel mai bine iti va raspunde un medic. Exista tratamente. Fugi la ginecolog si nu astepta sa te vindeci postand pe forum!

Sanatate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti lua un antibiotic care merge pe sfera genitala ( ciprofloxacina, cuminol), un antiinflamator si eventual un antialgic, insa dupa parerea mea ar mai trebui sa consulti un ginecolog, sa iti faci un echo genital, o lama, eventual un test Papa Nicolau, sa ai un diagnostic sigur si complet, nu poti lua " dupa ureche", e posibil sa te tratezi insuficient si sa se cronicizeze sau....Cauzele pot fi diverse.

Asigura-te sa nu fi contactat vreo boala venerica ( vis-a vis de dureri la contact). :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor :yahoo:

Delia atunci cand faci anexita si nu o tratezi devine anexita bilaterala....asa am patit si eu ......se trateaza dar problema este ca in timp daca nu te vei feri de frig si celelate de la care provine anexita......te vei trezi din nou cu ea......este bine sa porti ciorapii mai tot timpul sa nu-te speli cu apa rece in jona genitala,nici pe corp.....mergi din nou la medic......urmeaza tratamentl si dupa si foarte atenta cu tine......MULTA SANATATE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×