Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

Crestinism si Francmasonerie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care este atitudinea crestinismului fata de Francmasonierie? Iata opinia Bisericii Ortodoxe din Romania privind aceasta organizatie. Catolicismul manifesta o atitudine mult mai transanta si mai ostila.

 

 

Hotar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intra evident, pentru simplul motiv ca este Francmasonerie si nu crestinism. Crestinismul este de sine statator si suficient siesi, adica nici o alta dogma nu se poate "afilia" lui. In fine, am cam ras cand am vazut ca Sf.Sinod va incerca nu-stiu-ce in Parlament.... sa fim seriosi, ce cauta Biserica acolo??

 

Scopul declarat al Francmasonilor este de a conduce lumea. Din umbra, cu bani si relatii. Ce legatura poate avea ideologia asta cu crestinismul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intra evident, pentru simplul motiv ca este Francmasonerie si nu crestinism. Crestinismul este de sine statator si suficient siesi, adica nici o alta dogma nu se poate "afilia" lui. In fine, am cam ras cand am vazut ca Sf.Sinod va incerca nu-stiu-ce in Parlament.... sa fim seriosi, ce cauta Biserica acolo??

 

Scopul declarat al Francmasonilor este de a conduce lumea. Din umbra, cu bani si relatii. Ce legatura poate avea ideologia asta cu crestinismul?

Este evident ca intra in conflict. Dar pe de alta parte, francmasoneria este un mare F

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×