Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Un mp3 pentru voi !

Postări Recomandate

Am votat si eu.

Intrucat toti au venit cu laude, vin si eu cu niste critici (rolul meu): efectul pe voce (ecou sau 3d) nu-si are rostul, in general vocea e canalul central, mono. Chitara are sunet bun la inceput, dar se estompeaza pe parcurs. Poate e de la mp3 (nu cred) sau calitatea echipamentului.

Intr-o piesa 'calda' sintetizatorul acid nu-si are rostul. Cel putin nu cat sa dea linia melodica, ci pe undeva pe fundal (cum mai apare pe parcursul piesei). O chitara bass ar fi mult mai potrivita.

Piesa are nevoie de o masterizare calumea, nivelele canalelor si distributia lor spectrala e cam neechilibrata.

Ar mai fi cate ceva de zis, sper ca nu am fost prea critic, sincer doresc ca piesa sa ajunga ceva profesional si sa dea clasa formatiilor romanesti aparute ca ciupercile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am votat si eu.

Intrucat toti au venit cu laude, vin si eu cu niste critici (rolul meu): efectul pe voce (ecou sau 3d) nu-si are rostul, in general vocea e canalul central, mono. Chitara are sunet bun la inceput, dar se estompeaza pe parcurs. Poate e de la mp3 (nu cred) sau calitatea echipamentului.

Intr-o piesa 'calda' sintetizatorul acid nu-si are rostul. Cel putin nu cat sa dea linia melodica, ci pe undeva pe fundal (cum mai apare pe parcursul piesei). O chitara bass ar fi mult mai potrivita.

Piesa are nevoie de o masterizare calumea, nivelele canalelor si distributia lor spectrala e cam neechilibrata.

Ar mai fi cate ceva de zis, sper ca nu am fost prea critic, sincer doresc ca piesa sa ajunga ceva profesional si sa dea clasa formatiilor romanesti aparute ca ciupercile.

 

Da, piesa a fost inregistrata in Tg Mures intr-un studio mai "primitiv" ca sa spun asa. E evident ca din punct de vedere calitativ nu se ridica la nivel national, pentru ca ea sa sune "brici" e nevoie ca ea sa fie inregistrata intr-un studio cu adevarat "profi". Ehe, dar de unde bani de asa ceva? Dar cine stie, poate in viitor... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti promit nimic insa pot sa vorbesc cu patroana unui post de radio dintr-un colt al tarii si poate este de acord sa o promoveze.

 

Esti de acord ?

Repet. Nu promit nimic, insa o sa incerc.

 

In cazul in care esti de acord, sa-mi spui sub ce nume o semnezi.

Doar Catalin ?

 

Catalin - Iubeste-ma.

 

Astept raspunsul tau. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la-am vazuit pe Catalin citind ceea ce am scris eu dar nu a zis nimic.

Poate nu il intereseaza.

 

Oricum, fara acordul lui nu ma apuc sa vorbesc.

Poate nu vrea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca nu am avut timp sa raspund decat acum... dar bineinteles ca sunt de acord !! Daca am inceput asa , atunci mergem pe varianta LOTUS - Iubeste-ma. Dar de acord, nici nu se pune problema ! Sunt 100 % pentru ! :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×