Sari la conținut
Forum Roportal
tender

reclame in calculator si culori galbui pe ecran

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu sunt experta in calculatoare,de aceea am nevoie de cei,care stiu mai multe.De cateva zile imi apar tot felul de reclame pe calculator sa cumpar antispyware,sa joc la cazinouri,etc..am blocat aceste pagini .la internet options,dar tot nu reusesc sa scap de ele.

a 2-ua problema este ceva mai veche,fara sa fac eu nimic s-au schimbat culorile de pe calculator.sunt ceva mai galbene

cine ma ajuta si pe mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt experta in calculatoare,de aceea am nevoie de cei,care stiu mai multe.De cateva zile imi apar tot felul de reclame pe calculator sa cumpar antispyware,sa joc la cazinouri,etc..am blocat aceste pagini .la internet options,dar tot nu reusesc sa scap de ele.

a 2-ua problema este ceva mai veche,fara sa fac eu nimic s-au schimbat culorile de pe calculator.sunt ceva mai galbene

cine ma ajuta si pe mine?

 

Pentru prima chestie cu reclamele iti trebuie un program care sa iti protejeze computerul de Ad-aware-uri. Sunt si antivirusi care stiu sa faca asta dar si firewall-uri. Daca vei cauta pe net vei gasi cu siguranta o gramada de astfel de programe dintrea care multe free. (incearca aici)

 

Legat de a 2-a problema e ceva ori de la monitor, ori de la placa grafica ori de la cablul ce le leaga. Am vazurt astfel de problema odata cand niste pini de la mufa ce se conecteaza in polaca grafica nu faceau bine contact si lipseau nuantele de rosu. Incearca sa vezi daca e bine infipta mufa. Misca de ea putin si vezi daca se schimba culorile. Daca nu e asta atunci....nu stiu ce sa-ti zic. Daca mai este in garantie du-l in service.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru prima chestie cu reclamele iti trebuie un program care sa iti protejeze computerul de Ad-aware-uri. Sunt si antivirusi care stiu sa faca asta dar si firewall-uri. Daca vei cauta pe net vei gasi cu siguranta o gramada de astfel de programe dintrea care multe free. (incearca aici)

 

Legat de a 2-a problema e ceva ori de la monitor, ori de la placa grafica ori de la cablul ce le leaga. Am vazurt astfel de problema odata cand niste pini de la mufa ce se conecteaza in polaca grafica nu faceau bine contact si lipseau nuantele de rosu. Incearca sa vezi daca e bine infipta mufa. Misca de ea putin si vezi daca se schimba culorile. Daca nu e asta atunci....nu stiu ce sa-ti zic. Daca mai este in garantie du-l in service.

merci mult.am reusit sa scap de cateva reclame ,dar nu de toate cu ad aware de la lavasoft.in schimb cu mufa am incercat,dar nimic.nu mai este in garantie calculatorul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa rulezi si programelul cwschredder . Daca nu dai de el pe net, da-mi un mesaj privat cu o adresa de mail si ti-l trimit eu. S-ar putea sa iti fie de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa rulezi si programelul cwschredder . Daca nu dai de el pe net, da-mi un mesaj privat cu o adresa de mail si ti-l trimit eu. S-ar putea sa iti fie de folos.

nu reusesc sa trimit mesaj privat ,imi apare eroare.dar ti-l scriu aici me4poisson@yahoo.ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu reusesc sa trimit mesaj privat ,imi apare eroare.dar ti-l scriu aici me4poisson@yahoo.ca

 

1. foloseste pest patrul e pe torrent 2. ajusteaza culorile la placa video sau verifica cu un alt monitor daca e de la placa video daca nu:la service cu monitorul sau placa grafica :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt experta in calculatoare,de aceea am nevoie de cei,care stiu mai multe.De cateva zile imi apar tot felul de reclame pe calculator sa cumpar antispyware,sa joc la cazinouri,etc..am blocat aceste pagini .la internet options,dar tot nu reusesc sa scap de ele.

a 2-ua problema este ceva mai veche,fara sa fac eu nimic s-au schimbat culorile de pe calculator.sunt ceva mai galbene

cine ma ajuta si pe mine?

Dak ai Windows pe bune incearca sa iei de la www.micrososft.com programul Microsoft AntiSpyware. E super bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de provider, dar la UPC si (mai ales) la RDS, am intalnit spyware si ad-ware foarte agresiv, care reuseste sa se infiltreze in comp desi am Windows XP cu SP1. Antivirusul meu, Kaspersky, il prinde, dar nu poate bloca accesu la comp. Ceea ce este nevoie: firewall. Recomandarea mea: www.zonealarm.com, ZoneAlarm 6.5 fiind de top. Statistica la mine pe comp, la o saptamana de la reinstalarea sistemului de operare: 3096 intrusions have been blocked since install, 1677 of those have been high-rated. Sfat: deconecteaza netul in timpul instalarii Windowsului. daca ai broadband si nu dial-up.

 

Si problema a doua: daca ti s-au schimbat culorile deodata, fara interventia ta (sau a fratelui mai mic/ bunicului nepriceput), atunci verifica mufa si cablul monitorului. Daca is ok, du-te la service, e cea mai rationala cale :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×