Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cartea mea preferata cand eram micuta si din care ne citea mami cand eram

mica era Degetica.Apoi Tinerete Fara Batranete Si Viata Fara De Moarte.Cele

care au urmat le-am citit singura:Harap-Alb si altele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaa..io nam citit nimic ca nu stiam sa citesc ,de abia la 14 ani am invatat sa citesc ,ca eram in clasa a 2 a si ma bucuram ca eram cel mai mare din clsa.

si apoi citeam ziaru Informatia ,da la mica publicitate,ca mie aia imi placea tare.

Si mai citeam revista Racheta cutezatori,iera tare frumoasa daa..hi hi .. :ph34r:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam 9 -10 ani cand am citit "singur pe lume" de Hector Malot. M-a impresionat mult atunci. O alta carte care mi-a placut, tot pe la aceeasi varsta, a fost "Gradina tainuita" de Frances Hodgson Burnett. In rest eram un copil cu probleme, pe la 6-7 ani ma chinuiam sa citesc o carte pe a carei coperta scria mare si roz, "SIDA", pentru ca inca de pe-atunci eram ipohondra. In rest, la 6 ani nu stiu sa fi citit altceva de dimensiuni mari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu citeam doar carti de aventuri cand eram in clasele 1-6. Dupa aia n-am mai citit nimic vreo 2 ani, dupa care m-am apucat de clasicii romani.

prima carte citita: Emil si detectivii, Mark Twain oare? Sincer, nu mai stiu cine a scris -o..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am inceput cu Emil Garleanu "Din lumea celor care nu cuvanta " ;) si Creanga mi-a placut ,mai ales amintirile din copilarie , si cred ca am sa le recitesc amintirile sa mai oftez la vremurile fara griji :flirt:

Si la lista asta mai adaug Caragiale ( cel mai mult mi-a placut era Un pedagog de şcoală nouă) asta am citit-o si rascitit-o :crazy: si Povestiri istorice :o: , Stejarul din Borzesti

 

Cand am mai crescut am citit Colt Alb, Fratii Grimm,etc etc :crazy: ce vremuri faine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×