Sari la conținut
Forum Roportal
trombo

Piscaturi de tantar

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

acu` vreo doua zile a trebuit sa merg intr-o locatie cu foarte multi tantari si am stat destul de mult. Cat sa ma muste tot....pe picioare pe spate pe fata...etc. Pe picioare cel putin am vreo 8 muscaturi in acelasi loc... Deci arata cam nasol....si ma mananca de mor....si vreau sa scap de ele cat mai repede... Cu ce sa le dau, ce sa le fac....? Daca are careva o idee va rog spuneti-mi....

 

Mersi mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand te pisca tantarii ,freaca imediat locul respectiv cu frunze de patrunjel sau cu otet amestecat cu spirt in parti egale .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ioiiiiiii nici nu vreau sa ascult de tantari...nu stiu ce au,dar..doar tantari mutanti am vazut in ultima vreme!!!!!!groaznicccc cand te musca..iti lasa o "buba" de zile mari :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, am descoperit un nou remediu impotriva piscaturilor de tantari, care poate fi folosit oricand, nu numa imediat dupa ce ai fost piscat/a: rosiile. :yahoo:

Cand te pisca un tantar, taie o rosie si pune putina zeama, sau o bucatica de rosie pe piscatura si lasa asa cateva secunde. Ai sa vezi ca imediat iti trece mancarimea. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt tantari mutanti ci siberieni, iar daca te musca nu se fac bubite ci "chiftele", am intrebat la "dermato" daca nu transmit SIDA, si mi-a spus :"Nu chiar, dar nici prea departe, fiindca pe urma chiar cand te ciupesc cei romanesti tot "chiftea " se face, asa ca..."

Adevarat.Atentie : sunt mult mai mari (de nici nu-ti dai seama ce sunt),mai lenti, si "bazaie mai jos". Spre deosebire de cei romanesi, musca si masculii .Pastile in priza.(nu-i omoara dar fug)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×