Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

Strategii Secrete de Imagine si Comunicare

Postări Recomandate

pai pentru inceput noi nu avem nimic original in noi, iar lumea in care traim, e o lue proprie pentru fiecare in parte, o lume subiectiva, din care alegem sa vedem numai ceea ce vrem, plus alte chestii care nu le putem percepe.

ne credem originali, dar nu suntem de fapt, decat simple vase care au fost umplute de societate cu ceea ce a dorit ea si cu ceea ce am putut asimila noi, credem ca gandim pe cont propriu, fara sa ne gandim nici o clipa, ca bazele si limitele gandirii noastre, au fost puse de societate, educatia primita, religie, cultura de consum, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faza-i că nu tre să laşi pe nimeni, vreodată, să te calce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
le luam glanda pur si simplu ? :P

 

Fara doar si poate! Asa va vreau!Oameni de actiune, curajosi, cu coloana vertebrala, fara sa puneti botu la golani şi şmenari, la mincinoşi şi escroci fie ei politici, afacerişti, babardişti, la colţ de street sau, acolo, prin parlament, la guvern sau la....ha, ha, ha, ştiţi voi, nu?!

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu, mai strecoara ciute-o referire, cite-o exemplificare... ar face lectura muuult mai interesanta. Ne-ar ajuta sa-ti intelegem si mai bine punctul de vedere.

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Altu care prefera sa faca pe desteptul nedescifrat de minti obisnuite, ca in hainele cele noi ale imparatului.

Editat de Franco222

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un consilier in imagine este si un expert in comunicare. de ce foloseste un expert in comunicare un canal de informatie ce risca prin limbaj sa nu fie accesibil destinatarilor. sau cauti pe cineva anume?

 

 

da-mi voie sa ma indoiesc de posibilitatea de a intra in marele joc din intamplare. chiar si teoria haosului admite asta

 

Eu nu ma indoiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×