Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Heroes of Might and Magic V

Postări Recomandate

Se lucreaza la versiunea a V-a a popularei serii Heroes of Might and Magic.

 

Ce ne asteapta:

- jocul va folosii un engine 3d;

- jocul va fii mai mult inclinat spre strategie decat spre RPG;

- resursele necesare vor ramane scazute;

- jocul nu va aparea in 2004;

- va aparea un demo;

- orasele vor fi mai animate decat pana acum;

concepre din primele versiuni vor reapare;

 

Mai multe informatii precum si cateva imagini gasiti pe acesta pagina: http://dynamic3.gamespy.com/~homm/index.ph...earlyinfo.stml

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nasol ca-la fac 3d. pe bune. nu sunt un elitist tembel, adept al 2d-ului doar pentru ca 3d-ul e la moda. 3d-ul e, in general, o evolutie fireasca si necesara. dar dupa heroes 4, care a fost bun ca joc in sine, dar muuuult sub heroes 2 & 3, pentru ca au vrut sa-la faca mai comercial si n-au stiut prea bine ce-au vrut, nu vad bine migrarea catre 3d. ma tem sa nu incerce sa-la faca prea realist (ceea ce ar fi o aberatie, avand in vedere cat de conventional e totul in heroes). chiar nu vad cum poti juca heroes cu o grafica 3d, pentru ca grafica 3d nu iti mai da voie sa vezi totul ca pe o reprezentare conventionala. si nici nu cred ca avem calculatoare pregatite sa faca fata unui heroes cu trupe ca in bataliile din seria Total War.

ar merita facut un heroes 5 ca o combinatie intre 3 si 4, adica un heroes 3 cu aspectele strategice / tactice din 4 adaugate, insa fara exagerarea partii de rpg si fara lipsurile din 4.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut UnSlayne si bine ai venit pe Roportal.

 

Mie mi-a placut Heroes 4 (campaniile sunt chiar interesante si au reusit sa faca ceva legaturi intre scenarii unei campanii). Povestile cel putin cele pe care le-am citit erau chiar bine facute si captivau. Ar fi interesant sa iti ramana si obiectele care le gasesti in scenariile precedente.

 

Ce a fost ciudar in 4 a fost faptul ca puteai sa-ti faci un super erou care era in stare sa bata un numar record de monstrii (practic unele scenarii le terminam fara sa cumpar monstrii si asta nu pe easy) iar in povesti erai foarte slab.

 

Nu stiu cum va afecta grafica 3d ramane sa vedem demo-ul dar se pare ca nu prea curand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De-abia astept sa joc demoul.

Sa imi spuneti si mie cand apare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-abia astept sa joc demoul.

Sa imi spuneti si mie cand apare.

 

Nu cred ca il vom vedea anul asta. Dar cand aflu noutati o sa te anunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HOMM IV e beton,mai ales la capitolul eroi betoan smecherie... dar daca asta cica o lasa mai moale atunci cred ca o sa fie singura ver. de heroes care nu o termin... :? La faza cu 2D - 3D erau ceva comentarii mai sus... mie sincer mi se rupe. Pana acuma cel mai tare mi-a placut HOMM 2 la grafica(call me nuts but it'sa the truth, so help me gOD)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
HOMM IV e beton,mai ales la capitolul eroi betoan smecherie...

Sunt o gramada de planse care le poti termina fara sa-ti cumperi nici o creatura. La erou iti plusezi la schilurile de lupta si esti Rambo.

Trebuie sa recunosc ca nu am terminat Heroes 4, la ultima campanie (cea in care joci cu piratii) m-am cam plictisit.

Sunt curios cum va fi HOMM V.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar yo trebuie sa recunosc ca nu am terminat nici Heroes 3 :cry: Cand joc, imi aleg o random map si ii bat pe toti :dee Cat despre versiunea 3d, nu prea ma atrag jocurile astea, asa ca, probabil voi ramane tot la Heroes 3 sa joc random map-uri pana ma plictisesc... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt fan Heroes. In special 3...am terminat toate scenariile si acum mai joc ceva harti...am facut rost de 1000 harti de h3. Prefer hartile small pentru ca imi place sa-la termin repede...nu de alta dar ma plictisesc in momentul in care ai mii de trupe...

Am jucat si h4 dar nu m-a captivat la fel de mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yo aleg hartile mijlocii... si joc de regula cam cu vreo 3 adversari... imi ia aproximativ 3 ore sa-la termin. La mine e foarte important sa nu pierd primele confruntari, mai ales ca obisnuiesc sa-mi creez un erou foarte puternic cu care ii omor pe toti :twisted: daca la-am pierdut pe-ala mai mult ca sigur mi-o fur... :? In ultima vreme, acest lucru se intampla destul de rar :dee pentru ca am invatat sa nu ma bag acolo unde nu trebuie si sa evit confruntarile periculoase... in lupta adopt o tactica defensiva si ma bazez foarte mult pe cei care arunca.. cat despre castel, aleg mereu Conflux :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×