Sari la conținut
Forum Roportal
The Boss

Conteaza cum arati ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca nu fac parte din Circ, asa am fost educata de acasa, ca nu iesim pe usa pana nu ne analizam in oglinda sa fim bine pieptanati, pantofi curati si stralucitori dupa caz,  haine curate care vin perfect pe corp, calcate, cu spatele drept si capul sus, sa nu fie nevoie de scarpinat ca-mi cad bretelele de pe ceva sau elasticul e slab in chiloti si para sa cada, etc.   Dintii sint defapt tot asa de importanti ca hainele sa nu-si aminteasca de mine cine ma cunoaste ca doar toalele tinea minte pe mine nu m-a vazut :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da. imaginea impecabila reloaded. de ne-am ingriji de suflet macar pe cat ne ingrijim de imagine, am trai intr-o lume mai buna.

 

 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Stu' a spus:

da. imaginea impecabila reloaded. de ne-am ingriji de suflet macar pe cat ne ingrijim de imagine, am trai intr-o lume mai buna.

 

 

Exact!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu se leaga sufletul cu aspectul comercial :cool:    Nu pot sa merg la alimentara in pijama de flanel murdar, nespalata pe mutra, curg farduri in jos, nepieptanata, cu gura imputita  sa justific ca doar ridic lapte, paine si zahar ... unele merg asa, eu NU.   Sau sa merg la doctor nespalata de 3 zile si sa pretind servicii impecabile!!!   Ca am sufletul negru sau roz, tot arat decent cand ies din casa!!! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, ideea mea era alta. de la haine bine apretate si calcate, care vin fix pe tine..la spalat pe dinti si farduri pe jos e cale lunga.

ziua tot 24 de ore are.

 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apartin tot de aspectul unei persoane si dintii si manichiura, coafura, slapii si un top din care burta si buricu-s afara ... white trash people cu copiii lor la fel de murdari cu Pampersii neschimbati, descaltati, congelati, nemancati, etc.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza. O persoana neingrijita creeaza repulsie in general. In plus, stilul unei persoane spune multe despre personalitatea ei.

Sunt insa doua extreme care pentru mine sunt de evitat: neingrijitii/uratii si narcisistii care nu fac altceva decat sa se considere opere de arta, isi irosesc viata aranjandu-se 10 ore pe zi, apoi fac poze nonstop. Se deplaseaza de colo-colo (de la o terasa la alta), unde se pun pe scaun si incep sa faca poze. Daca ar fi sa aleg intre a fi olog si a trai ca aia, mi-as cauta un scaun cu rotile misto.

Trecand de pitipoance si jegosi; din pacate, conteaza foarte mult si trasaturile fizice. Ma invinovatesc putin pentru faptul ca nu as putea iubi o urata de la mama natura, dar nici sexul opus nu e mai prejos; am agatat cu trasaturile bune (ochi, gropite,etc). Majoritatea femeilor viseaza tipi inalti si cu dotare corespunzatoare (ups!), sau blonzi cu ochii albastri (peste 1.80 si cu ups-ul mare, logic). Deci aia e, suntem programati sa visam persoane frumoase in preajma noastra.

Iar fizicul/aspectul conteaza si multe alte circumstante. Daca arati fioros, impui respect. Daca esti frumos, unii au reflexul de a fi amabili cu tine, altele (grase urate, functionare) te vor trata cu dispret, 'te dreacu cu silueta ta, si cu freza aia.

Uratii cred ca au parte de cea mai cinstita atitudine din partea celorlalti.

Editat de Motorină

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a demonstrat! Dragostea îngrașă. Cum te face partenerul de viață să atârni mai greu pe cântar

https://evz.ro/s-a-demonstrat-dragostea-ingrasa-cum-te-face-partenerul-de-viata-sa-atarni-mai-greu-pe-cantar.html

Care este legătura dintre iubire și kilogramele extra?

"Când te afli într-o relație și iubești, te îngrași, pentru că nu mai pui accent pe aspectul fizic și vizitele la restaurant sunt din ce în ce mai dese."

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×