Sari la conținut
Forum Roportal
Lacusta_Neagra

Fumator sau Nefumator?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu suport tigarile!!!!

sper sa ajunga pretul tigarilor cat mai ridicat sau o lege impotriva lor,dar sunt tot mai multi fumatori din pacate.

Editat de hipotalamus_666

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fumatoare nu!!!si ma cam enerveaza persoanele care fumeaza pe strada..si tot fumul ajunge la ala din spate...ioiiii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fumatoare nu!!!si ma cam enerveaza persoanele care fumeaza pe strada..si tot fumul ajunge la ala din spate...ioiiii

Desi sun fumator in privinta persoanelor care fumeaza pe strada sunt perfect deacord cu tine :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi sun fumator in privinta persoanelor care fumeaza pe strada sunt perfect deacord cu tine :crazy:

61 ani,44 ani de fumat!Fara comentarii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
61 ani,44 ani de fumat!Fara comentarii!

Se spune ca cehii au o lege,care te pensioneaza automat dupa 40 de ani de fumat,daca poti sa dovedesti acest lucru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nefumatoare de peste 2 ani.

 

Azi am fost la medicul de familie si m-a pus la un test de plamini ca am fost fumatoare si el a cumparat o masinuta noua de masurat cat aer pot sa inhal si exhal din plamini !!! si de cat am nevoie la inaltimea si varsta mea? E o masinuta foarte desteapta si doar trebuie sa suflu intr-o "pipa" sau eprubeta mai larga.

 

Face o lista cu pacientii care au fumat sa vada care cum sta cu plamanii ca si asigurarile au mai adaugat la beneficii anumite conditii printre care si plamanii, inima, spatele si oasele, etc., cu care se verifica mai la bani marunti sa evite dezastre.

 

Inainte acest test era considerat o jucarie si nu se recomanda doar la cei cu astma sau probleme respiratorii.

 

Ajung acasa si am mesaj sa repet maine testul ca l-a sters din gresala tehnicianul cand a vrut sa PRINT rezultatele !!! :nea:

 

Multi din fumatori au probleme cu respiratia si tusesc mereu, ar fi bine sa treceti pe la un doctor sa va mai controlati plaminii periodic. Eu fac raze anual sa fiu pe partea buna ca am fumat destul si eu in viata mea.

 

Este un chin de mancat in RO ca se permite fumatul peste tot inca.

 

In Sighetu-Marmatiei, MM prietena mea are in restaurantul ei Perla Sigheteana, mese nefumatoare ca nici ei nu-i place fumul. In drum spre Sibiu intr-un local mic clientii aranjau ca fumatorii sa stea mai langa usa deschisa sa nu supere pe altii fumul si sa manince cu placere toata lumea. Erau si locuri langa gratar in curte si acel fum parca e mai suportabil !!!

 

Norul de fum era cam de 1 metru peste mese in multe localuri terasa si in Germania unde se fumeaza foarte mult inca sau in UK !!! Am si eu o prietena care n-a fumat in viata ei si cand respira "normal" se aude un suierat din plaminii ei ca sotul cu prietenii fumeaza in casa cu usi inchise ca merge si caldura !!! si ea n-are cuvint sa spuna !!! Joaca poker sau ce pana dimineata, iar peretii ei pute si pe dinafara de tutun.

 

Mai tinea in bucatarie galeata de gunoi pe jumatate plina de chistoace ca-l va arunca doar cand e plin !!!!

 

Lumea traieste in ignoranta, este nevoie de educarea maselor din mai multe puncte, dar cine sa-l faca !!!

 

Mi-e mila de copilasii care trebuie sa inhale aer infect din cauza parintilor ignoranti si nepasatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De-acord cu Olga.

 

Eu, de exemplu, fumez in bucatarie (cu usa inchisa). In casa mea miroase a curat, perdelele miros a detergent, cearsafurile la fel, peretii au aceiasi culoare, nu sunt negri... este un avantaj. Si in plus, daca vine cineva la mine si nu fumeaza, nu are ce cauta in bucatarie. Nu il/o las eu. :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu fumez. Peste tot (in casa mea). Am diversi deodoranti prin casa si nu miroase deloc a tutun. Cand ma duc in vizita intreb unde pot fuma. Pana nu mi se raspunde nu aprind. Pe strada nu sunt de acord cu fumatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu in general fumez pe balcon ;) dar mai scap cate un fum si in fata calculatorului ... iubitu in schimb cand are mult de lucru fumeaza la calculator de stinge :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×