Sari la conținut
Forum Roportal
jumanji

Taxele Vamale pt import auto SH

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca vrei sa aduci o masina pentru piese, trebuie sa NU aiba motor, cutie si punti. Le aduci cu alt transport :jester: Vama este mai mica, vreo 1500 euroi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daac vrei masina din germania iti pot aduce eu, cu asta ma ocup

CAT ESTE COMISIONUL PENTRU ACESTE SERVICII SI CARE SUNT CONDITIILE PENTRU A ADUCE MASINA DIN GERMANIA?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

comisioanele pt asa ceva sunt negociabile in functie de mai multe date, iar masina trb sa fie euro 3, sa aiba certificat eur 1 iar daca e lovita trb sa aiba toate geamurile intregi inclusiv de la faruri si stopuri, si bineinteles sa-i si functioneze acestea. A, trb sa ai spoilerele bine fixate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni buni cine poate sa ma ajute sa-mi dea o adresa sau nishte informatii cu privire la legislatia referitor la importul auto SH...nush care sunt taxele vamale...conditiile,etc plz

PS: Mi-am dat seama ca Dacia logan nu merita :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
comisioanele pt asa ceva sunt negociabile in functie de mai multe date, iar masina trb sa fie euro 3, sa aiba certificat eur 1 iar daca e lovita trb sa aiba toate geamurile intregi inclusiv de la faruri si stopuri, si bineinteles sa-i si functioneze acestea. A, trb sa ai spoilerele bine fixate.

Salut!Am si eu o nelamurire!as vrea sa-mi iau o masina din germania,un bmw 316 de prin 96!cat timp pot sa circul cu el in tara si ce dracu fac sa pot prelungi perioada !am tot cautat dar n-am gasit nicaieri nimic!A si mai e ceva,dupa ce intram in ue oare pot sa o inmatriculez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa-mi spuna si mie cineva cum se recupereaza tva-ul daca am cumparat o masina din UE?

Am intrebat o gramada de persoane si nimeni nu stie, pe internet nu gasesc nici o informatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine ar putea sa lamureasca traba cu taxele vamale pt masinile aduse din Comunutate? Ma refer la cele ce deja au Euro 3 .Din cate am inteles de la altii cica se plateste doar tva-ul si o acciza de cam 0.5 % insa oriunde am cautat pe net nu mi-a fost confirmat acest lucru.Cine stie mai multe rog sa ne informeze si pe noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-as putea sa-ti raspuns 100% sigur, dar din cate stiu eu sa plateste vama aprox 30% din pretul de catalog al masinii. Daca prezinti insa un certificat EUR 1 la vama conform caruia masina a fost fabricata in cadrul Comunitatii Europene, atunci taxa vamala se reduce cu 50%. La aceasta taxa se mai adauga si TVA-ul, 19% din valoarea facturii prezentate, sau a pretului de catalog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×