Sari la conținut
Forum Roportal
contre

mosteniri

mosteniri  

  1. 1. daca sint unic mostenitor si nu am copii , sint casatorit de apoape 15 ani ,in caz de divort ,apartamentul mostenit se imparte?....va multumesc pt un eventual raspuns.

    • 0


Postări Recomandate

eu zic ca nu din moment ce apartamentul nu a fost achizitionat in timpul casatoriei, prin efort depus de ambii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca sint unic mostenitorsi nu am copii,in caz de divort apartamentul motenit se imparte?

 

Mostenirea iti apartine si poti sa dispui cum vrei de ea. In eventualitatea unui divort, la partaj, nu se incadreaza si bunurile dobandite din mosteniri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna

 

asa este ceilalti au dreptate 100%

DAR VA TREBUI SA AI GRIJA CA AN MOMENTUL AN CARE DACA AN CALITATE DE MOSTENITOR TU TRANSFORMI MOSTENIREA SI O DIZOLVI ANTR-UN BUN COMUN CU SOTIA TA ATUNCI NU E BINEEEEEEEEE-!

DAR DACA TU PASTREZI MOSTENIREA SAU O DIZOLVI CUMPARAND CEVA AN CADRUL ACELEASI VALORI CRED CA ASTA ESTE IARASI DE NEATINS SAU AMPARTIT LA UN DIVORT-!

 

FA-O MAI SIMPLU DUTE LA UN NOTAR PUBLIC SI POVESTESTEI DOMNIEI SALE CE PLANURI AI CARE ESTE SITUAIA SI EL TE VA SFATUI CU SIGURANTA CUM SA ACTIONEZI AN FAVOAREA TA; POATE CA ACEEASI CHESTIE CA SI MINE ANUME DACA SUNTETI AMANDOI DE ACORD ;NAVETI COPII;RESPECTIV BUNURI DE ANPARTIT SAU CEL PUZIN PANA LA MOSTENIREA TA MERGE MAI REPEDE TOTUL.

DESPARTETE -DIVORTEAZA :IAR APOI FA DOMNE CE VREA MUSCHIUL TAU CU MOSTENIREA TA :crazy:

 

SALUTARI MIHAI MSY3010

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×