Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa nu se elimine spaga ca vreau sa primesc si eu .(va rog sa apreciati sinceritatea )

:o:

Tare.

Eu nu stiu sa dau spaga, ma fastacesc si nu nimeresc buzunarul...

Intr-un singur caz mi-am calcat pe principii si am intins plicul pe masa cu lacrimile-n barba - fara misto - cand credeam c-o sa-mi moara copiii... Emma, ce-ai fi facut in situatia aia? Si medicul nu mi-a luat banii, desi am insistat, i-am zis ca i-i dau pt ca vreau sa mi-i scape.. Si a zis "Doamna, eu iau un salariu pentru munca mea, care imi ajunge, sa fiti convinsa ca facem tot ce putem sa ii salvam, restul nu mai depinde de noi".. Mie restul ala imi scapase din vedere.. In fine.. Mda. Spaga is bad. N-am luat si nici n-am dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu stiu sa dau spaga, ma fastacesc si nu nimeresc buzunarul...

Intr-un singur caz mi-am calcat pe principii si am intins plicul pe masa cu lacrimile-n barba - fara misto - cand credeam c-o sa-mi moara copiii... Emma, ce-ai fi facut in situatia aia? Si medicul nu mi-a luat banii, desi am insistat, i-am zis ca i-i dau pt ca vreau sa mi-i scape.. Si a zis "Doamna, eu iau un salariu pentru munca mea, care imi ajunge, sa fiti convinsa ca facem tot ce putem sa ii salvam, restul nu mai depinde de noi".. Mie restul ala imi scapase din vedere.. In fine.. Mda. Spaga is bad. N-am luat si nici n-am dat.

 

Crede-ma ca am fost in situatia aia nu doar o singura data si n-am dat spaga.

In momentul in care din cauza unui accident stupid imi vad copilul plin de sange, fug cu el la urgenta, il pun pe masa si... gata, usile se inchid.

Pai in momentul ala mie imi statea mintea la bani??? NU. Ma rugam. Voiam s-o vad vie!!! Luam calmante sa nu cumva sa dau eu coltul inainte.

Dupa 45 minute a iesit medicul, m-a luat pe dupa umeri si mi-a spus ca totul o sa fie ok. Asa a si fost, desi au mai urmat cateva interventii reparatorii dupa, altfel nu se putea, dar niciodata acel OM nu mi-a sugerat ca ar avea vreo pretentie materiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...nu e problema de accidenta dar crezi ca poti sa dormi noaptea daca calci vreun copil sau vreun om chiar daca el a fost de vina ??? daca chiar te grabesti ia tata avionul si mergi cu 700km/h nu pune in pericol pe altii si pe tine .......

Eu am o teorie conform căreia e mai periculos să mergi cu 90-100 km/h dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×