Sari la conținut
Forum Roportal
Tom John

Trigliceride

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt Nelu si in urma analizelor am nivelul trigliceridelor 729. Nivelul normal este pana la 150.Daca exista cineva care a incercat cu succes un tratament.. eu acum folosesc OMACOR care costa aproape un milion si nu stiu cat vor fi de eficiente.Am mai folosit fara succes LIPHANTYL si REGADRIN. Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca as putea ajuta cu un sfat ! Si eu impreuna cu familia mea am incercat tot felul de tratamente pentru scaderea numarului de trigliceride si normalizarea colesterolului. Nimic nu ne-a ajutat in mod real , plus ca dieta impusa in mai toate cazurile era foarte severa, lucru, care de altfel nu ar fi rau sa se respecte, dar e greu recunosc. Singurul tratament care ne-a ajutat pe noi a fost cura de detoxifiere cu ceai antilipidic si minunatul Chitosan de la Tianshi. Ti le recomand pentru ca merita. Eu si cu sotul meu am reusit sa ne aducem la valori normale trigliceridele si colesterolul dupa o luna de cura, iar parintii nostri, cam dupa 2 luni. Daca vrei sa le incerci scrie-mi si-ti voi da detalii. Chitosanul este mai scump dar are 100 de capsule si merita sa-l ai in casa, crede-ma! Multa sanatate

Tianshi_CHITOSAN.doc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput in luna iunie un tratament pentru trigliceride cu Omacor care contin Omega-3. Dupa doua luni am facut analizele si de la valoarea de 700 si... mi-au scazut la valoarea de 245. Am devenit foarte optimist si am continuat tratamentul pana pe 13.11.06 cand am facut iarasi analizele. De data aceasta valoarea este 700. Sunt total dezamagit de acest rezultat si nu mai stiu ce sfat sa urmez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o matusa de 75 de ani care are urmatorul diagnostic : DISTROFIE CORNEANA SI CATARACTA LA AMBII OCHI , vizualitate 0,5 . Necesita urgent TRANSPLANT DE CORNEE SI IMPLANT DE CRISTALIN deoarece vederea se degradeaza pe zi ce trece.

 

Vreau sa stiu unde se face o astfel de interventie ( din cate am inteles Seghedin - Ungaria sau prin Bulgaria ) . Ce acte trebuiesc si cat ar costa aceasta interventie.

 

Va multmuesc anticipat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De sapte ani ma chinui sa scad trigliceridele. Am reusit acum doi ani sa ajung la valoarea de 148, dar de atunci am doar peste 300. Am incercat tot felul de tratamente, am folosit 4 luni produsul Omacor dar degeaba. Daca stie cineva o metoda prin care sa poti controla valoarea trigliceridelor iar apoi sa le mentini in limitele normale....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

laptisor de matca cu ginseng fiole ...gasesti la farmacie e o cutie portocalie ... e si rosie dar ia portocalie ca e mai buna

 

iao perioada sa vezi cum te simti :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

are legatura cu tiroida? explicati si pentru nestiutuori ca mine :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tiroida are leg cu multe dar trigliceridele sunt legate de grasimile din corp mai exact din preajma vaselor sangvine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tiroida are leg cu multe dar trigliceridele sunt legate de grasimile din corp mai exact din preajma vaselor sangvine

a bun ca vroiam sa ma doftoricesc singura pentru ceva ce nu sunt inca sigura :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×