Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Ce ai face daca te-ai intalni cu un extraterestru.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

L-as duce acasa si l-as instrui sa-mi faca sarmale!!!

In sfarsit un raspuns bun.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu am apucat sa citesc toate comentariile, dar mira-m-as sa vina cineva cu un dialog inteligent macar fictional cu o fiinta extraterestra.

Nici macar in carti sau filme nu am citit/vazut vreun dialog inteligent, ceva super deosebit.

Probabil ca pana nu vom stii sa comunicam si pana nu vor avea ceva de auzit de la noi, nici nu ne vor vizita.

 

Oamenii şi extratereştrii nu îşi pot fi de folos unii altora. Omul vrea un trai bun, iar extraterestrul nu i-l poate face fără să nu-i elimine din natura umană, lenea, ignoranţa şi lăcomia. Traiul bun şi distracţia i-ar comunica omul unui extraterestru. În aşa caz, ce ar mai fi să se lege la cap cu educarea oamenilor!

 

Eu l-aş întreba "În ce privinţă vă pot fi de folos?"

Editat de Vrăjeală
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia sa-mi spuna si mie cineva daca stie prin ce mijloace comunica extraterestri. Abia apoi sa vedem cum le adresati voi acele intrebari. Astept.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Câți bani ai pe tine, guștere... reptiliene, sau ce plm ești tu?"

 

.....-.......O arde fraieru' telekinetik cu mine, crede că eu chiar sunt om normal....-....

 

"Cum bah să n-ai lovele pe tine?! Ți-ai permis să vii de pe altă planetă și o arzi aiurea în șoșoni cu mine?! Da' unde crezi că ai aterizat, în SUA? Lasă vrăjeala, că îți dau toata nava aia la fier vechi, chiar dacă metalele alea nu se găsesc în tabelul periodic!"

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Câți bani ai pe tine, guștere... reptiliene, sau ce plm ești tu?"

 

.....-.......O arde fraieru' telekinetik cu mine, crede că eu chiar sunt om normal....-....

 

"Cum bah să n-ai lovele pe tine?! Ți-ai permis să vii de pe altă planetă și o arzi aiurea în șoșoni cu mine?! Da' unde crezi că ai aterizat, în SUA? Lasă vrăjeala, că îți dau toata nava aia la fier vechi, chiar dacă metalele alea nu se găsesc în tabelul periodic!"

Mai lucrezi la "blănărie"?
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Demult sint ei printre noi si comunica precum noi stim sa tratam pe semenii nostri. 

 

Nici nu se asteapta la nimic special, doar zambesc, am observat de multe ori persoane care asa de curios au vorbit fata de europeeni, dar calm si aveau un raspuns chiar afara din lumea asta.   Credeam o vreme ca sint niste religiosi si nu se enerveaza, dar odata i-am raspuns cu ceva termen spatial, si imediat m-a intrebat daca lucrez pentru armata, pentru ca localnicii in general habar n-aveau de asa cuvinte, pana nu erau specializati doar pentru chestii spatiale, in locuri speciale.  Era un vecin la bloc in California.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×