Sari la conținut
Forum Roportal
atw

exista sau nu dragoste fara sex

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sexul e unul dintre acele elemente care intretine o relatie in unele cazuri dar in acelasi timp exista si relatii care sunt de-a dreptul distruse de aceasta parte|! exista oare o rezolvare a celui de-al doilea caz|??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sexul e unul dintre acele elemente care intretine o relatie in unele cazuri dar in acelasi timp exista si relatii care sunt de-a dreptul distruse de aceasta parte|! exista oare o rezolvare a celui de-al doilea caz|??

Depinde de problema pe care a scos-o in evidenta sexul... daca de exemplu EL vroia sex si EA nu era pregatita... dar pana la urma cedeaza si iese un fiasco... problemele psihologice care apar sunt destul de nasoale...

Daca e vorba de o anumita desincronizare, o anumita lipsa de "je ne sais qui" iar e posibil sa fie destul de grav.... (in general e un conflict de control )

Daca ea e frigida.... e naspa

Daca el are cucu cat aluna.... iar e naspa

Daca e vorba doar de o simpla lipsa de performanta din partea lui.... atunci e relativ simplu de rezolvat...

 

Daydreamer are dreptate... e nevoie de mai multa informatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sexul si dragostea sunt cam legate una de alta...toti zic la inceput te iubesc esti femeia.barbatul vietii mele , fac orice pt tine daca vrei ma tarasc pe boase pana la cercul polar si iti aduc si luna mai aproape de pamant daca chiar vrei,numai ca odata cu trecerea timpului sentimentul se cam duce sau se atenueaza , cum vreti voi sa ii ziceti si mai ramane partea sexuala care actioneaza la nivel de hormoni si instinct primar...in concluzie dragoste fara sex e foarte greu de gasit pt ca sunt putini care sa poate iubi intratat incat sa lase sau sa uite de partea sexuala....o my god i love so much u are the one...omg wtf u cant satisfy me anymore with your litle monkey so fuck off

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sexul e unul dintre acele elemente care intretine o relatie in unele cazuri dar in acelasi timp exista si relatii care sunt de-a dreptul distruse de aceasta parte|! exista oare o rezolvare a celui de-al doilea caz|??

 

rezolvarea incepe prin aflarea problemei, deci cu siguranta fiind vorba de dragoste, solutia trebuie apoi numai aplicata :suicide:

 

 

ps: exista dragoste fara sex dar suficient de limitata :stars: ....

 

Nici eu n-am priceput nica.

cazul 2 se refera la o problema de cuplu cauzata de un sex neprielnic :wacko:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rezolvarea incepe prin aflarea problemei, deci cu siguranta fiind vorba de dragoste, solutia trebuie apoi numai aplicata :suicide:

ps: exista dragoste fara sex dar suficient de limitata :stars: ....

cazul 2 se refera la o problema de cuplu cauzata de un sex neprielnic :wacko:

Esti dulce sailor. Nici de la tine n-am priceput nimica. Asa ca incep bine cu topicul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti dulce sailor. Nici de la tine n-am priceput nimica. Asa ca incep bine cu topicul asta.

 

sa mai incerc sa-ti explic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sexul e unul dintre acele elemente care intretine o relatie in unele cazuri dar in acelasi timp exista si relatii care sunt de-a dreptul distruse de aceasta parte|! exista oare o rezolvare a celui de-al doilea caz|??

Dragoste platonica ? hm...totusi cand iubesti pe cineva,il iubesti si fizic,trebuie sa fie un tot...eu asa cred..o relatie speciala intre un barbat si o femeie,da,dar nu i-as spune dragoste...si sa stii ca aduce multumire si implinire sufleteasca,dar doar atat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce d-zeu tot scrieti voi pe marginea subiectului ? Ca eu n-am priceput nimic din enunt. Sau e un tip/tipa care scrie "shui"-vad ca e o moda, sau exista o continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×