Sari la conținut
Forum Roportal
veredit

Contributia pt. asigurarile de sanatate...

Postări Recomandate

:tease: Dragii mei, eu sunt nou- nouta pe aici, asa ca va rog sa ma scuzati din start daca ceva vi se pare nepotrivit! Problema mea este urmatoarea : cat de corect vi se pare sa platiti din greu asigurari de sanatate si sa nu beneficiati de absolut nimic ? Eu personal am 2 locuri de munca, sotul idem, deci atat noi cat si angajatorii nostri platesc un munte de bani in contul asa- numitelor asigurari de sanatate, cu toate astea nu pot sa-mi fac o analiza, nu primesc o aspirina compensata, si ce e si mai si, nici copiii mei, daca au trecut de varsta gradinitei ! Daca as putea sa decid eu de banii respectivi, mi-as face o asigurare privata de sanatate pt. mine si familia mea, si sunt convinsa ca mi-ar ajunge, ba probabil mi-ar si prisosi !

Eu propun un fel de initiativa cetateneasca pt. modificarea normelor de plata si a modalitatilor, sunt ft. curioasa de parerea tuturor ! Dar daca se poate, sa nu-mi veniti cu chestiuni umanitare, pt. ca va spun drept, atunci cand copilul meu e bolnav si trebuie sa dau bani grei pt. fiecare bumb ma doare in cot ca sunt altii care nu platesc asigurari si ei trebuie sa primeasca o asistenta medicala de baza! Asta sa le-o plateasca statul, daca are de unde, banii mei nu sunt de acord sa cada in sacul fara de fund si eu si familia mea sa nu beneficiem de nimic din ei!!!

Deci astept reactii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×