Sari la conținut
Forum Roportal
Yayana

A fi, sau a nu fi!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu sunt ce par a fi /nu sunt / nimic din ce-as fi vrut sa fiu! / dar fiindca m-am nascut fara sa stiu, / sau prea curand, / sau poate prea tarziu, / m-am resemnat / si n-am ramas decat....ce sunt! ( purtpuriu by Minulescu )

 

Suntem noi de fapt capabili sa ne schimbam cu adevarat, sau doar sa ne prefacem ca ne-am schimbat, sa jucam un rol?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inca nu sunt ceea ce-mi doresc sa fiu, dar stiu ce sunt si imi place cum sunt si oricum as fi tot m-as multumi, ca de nu m-as multumi, nu m-as mai simti precum in cer si pe pamant, ci doar un suflet plapand :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fi, sau a nu fi: Eu zic sa incercercati sa vedeti cum e 'a fi' dar si 'a nu fi' . Asta pentru cei care nu iau in serios sfaturile de la aia mai trecuti si mai patiti in viata si o zic din prisma aluia care nu lua in serios un sfat important...

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai sigur lucru este ca SUNTEM..si conshtientzi unul de celalalt , pe deasupra.

Cineva spunea ca noi, oamenii, am fi doar un vis maretz pe care D-zeu il viseaza si daca se va trezi candva vom inceta sa existam.Ei bine, vis sau nu, existam si daca nu suntem ceea ce am vrea sa fim, putem oricand sa...visam!

"Ma rostogoleam cu stele peste cerul albastru-intens...Cand mi s-a facut dor de somn, atunci am realizat ca am vrut sa fiu iarashi om!

Saream dintr-un gand in altul, cand intr-o privire am zarit toate vorbele... mi s-a facut dor de buze, voiam sa fiu iarashi om si sa pot vorbi!

Mi s-a parut ciudat..peste tot, pe deasupra, pe dedesubt..luna are pe soare, pamantul pe mare, muntele pe sare, piatra pe apa...Mi s-a facut dor de mine...atunci am vrut sa fiu iarashi om! "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×