Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Rolul Bibliei in cautarea Lui Dumnezeu?Este Biblia singura detinatoare a adevarului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stii, Dan spunea odata ...ca este doar o Cale !

 

 

stii.... Isus spunea ca nimeni nu merge la tatal decat prin el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg de aici ca oamenii nascuti in desertul africii sau in jungla amazoniana care au avut ghinionul sa nu fie gasiti de conchistadori si omorati sau crestinati si deci nu stiu ca exista o biblie, dar considera ca exista un creator si il cauta nu au dreptul la mantuire?

Eu nu stiu ce interpretari ai facut, tu dar ai inteles gresit mesajul meu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu stiu ce interpretari ai facut, tu dar ai inteles gresit mesajul meu...

intr-adevar am inteles gresit

Editat de mlg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da pavel spunea in Epistola catre romani asa cum am citat mai sus ca cei care au existat inainte de Isus sau cei din jungla o sa fie judecati de propria lor constiinta, dar pana la urma toti trebuie sa creada in Isus chiar si cei morti . Caut niste versete in biblie si o sa revin cu ele

Editat de mlg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da pavel spunea in Epistola catre romani asa cum am citat mai sus ca cei care au existat inainte de Isus sau cei din jungla o sa fie judecati de propria lor constiinta, dar pana la urma toti trebuie sa creada in Isus chiar si cei morti . Caut niste versete in biblie si o sa revin cu ele

Sunt lucruri pe care nu le putem intelege, decat la Ziua cea Mare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt lucruri pe care nu le putem intelege, decat la Ziua cea Mare!

 

daca citim bine biblia poate ca unele o sa le intelegem mai repede

 

uite ceva din 1Petru

 

1Petru 3: 18-20 18Hristos, de asemenea, a suferit odată pentru păcate, El, Cel neprihănit, pentru cei nelegiuiţi, ca să ne aducă la Dumnezeu. El a fost omor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca citim bine biblia poate ca unele o sa le intelegem mai repede

 

uite ceva din 1Petru

 

1Petru 3: 18-20 18Hristos, de asemenea, a suferit odată pentru păcate, El, Cel neprihănit, pentru cei nelegiuiţi, ca să ne aducă la Dumnezeu. El a fost omor

Editat de Master_PiX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si a fost in locuinta mortilor pentru ca el s-a suit la cer abia dupa inviere

 

Ioan 20:17"Nu mă ţine", i-a zis Isus; "căci

Editat de mlg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, mai ai si alte mijloace: Coranul, Tora...

 

Dumnezeul crestinilor nu e acelasi cu al mormonilor, musulmanilor, etc.. Toate reliigiile luate impreuna nu pot fi adevarate pt ca propovaduiesc lucruri COMPLET OPUSE. Desi par asemanatoare la suprafata, cu cat studiezi miezul invataturii lor, diferentele sunt tot mai clare.

Trendul e de a se baga "mixerul" in toate aceste "ingrediente" atat de diferite si se ajunge la un mare terci si in nici un caz la Dumnezeul Adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×