Sari la conținut
Forum Roportal
severius

Iubirea lui Dumnezeu pentru noi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am studiat teologia si nu sint prea destept.Din pacate.Nu ca nu as vrea.Am invatat sa scriu si sa citesc.Deocamdata .

pai tocmai asta e incearca sa ai ideile si conceptiile tale structurate pe o logica indiferent ca e proasta sau nu si absolut tot ce citesti trebyuie sa pui la indoiala mai ales cand vine vorba de religie :spiteful: ....iubirea lui d-zeu pt noi? hmm nu prea cred, exista o sansa foarte mare sa fim copiii nedoriti ai lui d-zeu si sa fim lasati singuri asa ca trebuie sa luam si probabilitatea asta in calcul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
: ....iubirea lui d-zeu pt noi? hmm nu prea cred, exista o sansa foarte mare sa fim copiii nedoriti ai lui d-zeu si sa fim lasati singuri asa ca trebuie sa luam si probabilitatea asta in calcul

doar faptul ca la momentul asta postezi pe forum si tot ar trebui sa-ti dea de gandit !

cum o faci, de ce o faci, ce cauti, cine esti, etc ? toate aceste interbari sa le pui intr-un moment de introspectie si de sinceritate cu tine.

Editat de maniacu '

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BAZA CREDINŢEI

 

severius te rog mult, ne poti spune ceva despre tine? ne poti spune cum il simti tu insuti pe dumnezeu? ne poti spune ce este dumnezeu pentru tine personal nu ce trebuie sa fie pentru noi? asa cu cuvintele tale? si pe urma lasa-ne pe noi sa ne alegem. vorbim aici pe un forum pentru ca noi am ales sa ascultam opinii sa ascultam ce raspunsuri isi dau unii dintre noi lor insile. sa ascultam ce avem fiecare de spus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si?!?

zi si tu ceva ca si cand ai dialoga cu noi...

Pai chiar crezi ca are ceva de scris? Ceva personal... cit pentru un dialog.

 

:lol2: sa-mi reiau avatarul cu pisoiul sinucigas? :crazy:

Combina-le. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar faptul ca la momentul asta postezi pe forum si tot ar trebui sa-ti dea de gandit !

cum o faci, de ce o faci, ce cauti, cine esti, etc ? toate aceste interbari sa le pui intr-un moment de introspectie si de sinceritate cu tine.

lol si daca ti-as spune ca stiu de ce suntem noi oamenii pe pamant mai crede? iti garantez ca nu , asa ca am o foarte mare idee ce suntem aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol si daca ti-as spune ca stiu de ce suntem noi oamenii pe pamant mai crede? iti garantez ca nu , asa ca am o foarte mare idee ce suntem aici

ia incearca-ma! ... sa vad , pricep?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ia incearca-ma! ... sa vad , pricep?

 

:spiteful: sa vedem, sa vedem... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful: buna Maya

 

Buna, Man, hmmm, personalitate multipla... :lol2:

 

 

 

BAZA CREDINŢEI

 

Sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....iubirea lui d-zeu pt noi? hmm nu prea cred, exista o sansa foarte mare sa fim copiii nedoriti ai lui d-zeu si sa fim lasati singuri asa ca trebuie sa luam si probabilitatea asta in calcul

Totusi, putem iubi si copiii altora la fel ca si pe proprii nostri copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×