Sari la conținut
Forum Roportal
arielle

Cancer la bebelusi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

post-22422-1150820199_thumb.jpg post-22422-1150820170_thumb.jpg post-22422-1150820069_thumb.jpg

Fetita de numai 8 luni a prietenei mele are Rabdomiosarcom embrional cu metastaze ! E la tratament in Germania,a inceput chimioterapia.A fost diagnosticata la Szeged si din pacate nu i s-au dat prea multe sanse.Stie cineva ceva despre acest diagnostic ? E primul lor copil si parintii sunt innebuniti.Costul operatiei si al chimioterapiei si radioterapiei de dupa operatie se ridica la 100.000 de euro. Noi am vrut sa ii deschidem un cont umanitar,operatia este peste 2 luni,dar se poate face doar prin Fundatii umanitare. Stie cineva care ar fi aceste fundatii ? Eu as vrea sa dau anunt si la radio,dar si acolo tot prin Fundatii se accepta.

La cat de greu merg lucrurile in Romania mi-e teama sa nu fie prea tarziu.Am fost impresionata sa aflu ca in spitalul de copii din Germania s-au strans rapid 20.000 de euro de la parintii copiiilor bolnavi de cancer....

eu ce sa mai zic....inca nu imi revin...parintii sunt tineri,economisti amandoi,la primul copil...nu stiu cum sa ii ajut....poate imi da cineva niste informatii !

Multumesc !

aici sunt cateva fotografii ..

Editat de arielle

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arielle...imi pare f rau pt bebel..te rog mult sa postezi un cont bancar vreau sa donez ceva banuti :jester: si cu siguranta li se vor alatura si alti foumisti.

 

Parintii sigur au un cont...nu e musai sa apeleze la o fundantie (care oricum isi vor si o parte).

 

Sa speram ca viata copilului inca mai poate fi salvata. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parintii sigur au un cont...nu e musai sa apeleze la o fundantie (care oricum isi vor si o parte).

 

 

Ti-am trimis numarul contului,multumesc. Este deschis pe numele tatalui fetitei.Din pacate am intrebat si pentru anunturi la radio contul trebuie deschis de o fundatie umanitara.O sa mai incercam si maine si alte portite,timpul e scurt si e vorba de o suma mare de bani !Ei sunt dispusi sa vanda tot ce au dar e prea putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arielle...insist...pune contul si pe forum.

De la 100 pers cate 10-50 lei inseamna ceva :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Arielle...insist...pune contul si pe forum.

De la 100 pers cate 10-50 lei inseamna ceva :jester:

 

da,sigur...RO08BRDE020SV1853460200 la BRD,pe numele Razvan Rusu,tatal fetitei !Orice suma oricat de mica ar insemna ceva.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,sigur...RO08BRDE020SV1853460200 la BRD,pe numele Razvan Rusu,tatal fetitei !Orice suma oricat de mica ar insemna ceva.....

sucursala? orasul?

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sucursala? orasul?

da, Arad....scuze,atat am primit si eu,tatal copilului e derutat complet si nu mi-a spus... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, Arad....scuze,atat am primit si eu,tatal copilului e derutat complet si nu mi-a spus... :jester:

banuiesc ca e una singura in arad. sau nu? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da. :wacko:

am aflat in sfarsit conturile umanitare deschise in acest caz !

Detalii cont:

BRD - sucursala Arad

cod SWIFT: BRDEROBU

(pt RON) RO08BRDE020SV18534640200

(pt EUR) RO23BRDE020SV18610000200

 

2. Titular:Rusu Razvan

 

:suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×